Fixativ

by: pisi
Ce fixativ folositi, de la ce firma?
Eu caut un fixativ care sa nu-mi ingreuneze frizura sau sa-mi faca parul sa para gras.

andrewstarlike

andrewstarlike

...

21 Sep 2011, 15:39

machiaj profesional

andrewstarlike

andrewstarlike

+1 S. Taft

21 Sep 2011, 15:37

Produsele Schwarzkopf Taft sunt cam cele mai bune. Pacat ca nu se ocupa si de produse "machiaj profesional

mirici

mirici

Hairspray

05 Feb 2009, 13:12

Eu mi-am luat un fihativ de la Label.M, e foarte bun. Fixeaza foarte bine, nu incarca parul, nici nu il ingrasa. Incercati-l. Merita!

carmina0203

carmina0203

Produse profesionale

14 Dec 2008, 16:06

Trebuie sa va schimbati atitudinea.
Nici nu se compara produsele de la Nivea,Dove etc. cu cele profesionale din salon.
Cea mai mare greseala a noastra este ca folosim niste produsele profesionale pe care defapt nu stim sa le folosim.
Eu folosesc Kerastase Resistance ptr. caderea parului/volum si mai folosesc noua gama L`oreal Experte Serie Volume Expand lansata in oct. 2008, Redken Blonde Glam, Joico k-pak,Matrix Sleek.look, Frederic Fekkai si toate gamele sunt foarte bune.Nici macar nu se compara cu produsele din comert.Parul meu este decolorat, am un fir foarte subtire si este lung dar arata extraordinar, de fiecare data cand merg in salon ma lauda fetele de acolo dar am reusit asta ptr. ca folosesc de 5 ani numai produse profesionale ptr par., ptr ten folosesc gama 3 in 1 de la Clinique si Guinot si sunt extraordinare iar produse ptr machiaj folosesc MAC,SMASHBOX,NARS,CLINIQUE.
Repet,NICI NU SE COMPARA CU CELE DIN COMERT SI SUNT FOARTE BUNE.
Produsele de styling de proasta calitate sunt cele care iti strica parul cel mai tare.
Daca doriti si alte sfaturi va astept cu un mail la afrodita.shop@yahoo.com, eu am lucrat in USA in acest domeniu.

w88bea

w88bea

ceva

09 Aug 2008, 18:54

Am vazut ca o persoana a spus pe aici ca fixativul se indeparteaza cu peria. Total gresit. Fixativul se indeparteaza, ca orice alt produs de styling prin spalare.Nu va fortati parul odata fixat cu descalcirea lui prin periere.Riscati sa il rupeti si sa il deteriorati cu propiile manute.Poate nu observati azi si nici maine , dar in timp apar problemele.
Depinde de ce coafura vrei sa iti faci. Daca folosesti un fixativ moale ai sansa sa obtii ce iti doresti. Daca iti alegi un fixativ din gama Strong sau mai presus risti sa obtii efecte nedorite, daca nu lucrezi in domeniu si nu ai prea multe cunostiinte si experienta.
De pe piata, produsele Taft sunt printre cele mai bune.

monita

monita

nivea

11 Dec 2007, 10:05

incearca fixativul de la Nivea. Contine aloe vera si nu-ti incarca parul, din contra iti ofera o ingrijire suplimentara. eu sunt foarte multumita.

julya_ionescu

julya_ionescu

fixativ

08 Dec 2007, 17:49

eu folosesc Taft,mi se pare cel mai potrivit pt ca nu incurca parul si ii ofera un aspect natural.

lorelai2000

lorelai2000

rasp

25 Nov 2007, 16:50

eu te la taft
ideea e sa nu folosesti mult, il dai de pa distanta, nu la radacina! iar seara il inlaturi prin periat

pisi

pisi

Folosesc

19 Nov 2007, 13:12

un fixativ pt stralucire de la o firma renumita, dar sincer nu sunt multumita de el, deoarece partea din par in care ma dau cu el devine aspra si se aseaza sub forma de suvite,dand impresia ca as avea parul nespalat. :((

Si sa vezi ce diferenta e acolo unde parul imi straluceste de curatenie si locul unde am dat cu fixativ, de aceea nici nu mai folosesc acel fixativ, probabil ca nu e compatibil cu firul meu de par.

In schimb am o lotiune pentru fön foarte buna de la Guhl cu proteine din matase pt stralucire, de chestia aia chiar sunt multumita:
1. parul se aseaza natural dupa ce am folosit lotiunea
2.nu este aspru
3.este rezistent chiar si la intemperii
4.chiar imi mentine coafura in forma intreaga zi

emilia_me

emilia_me

Eu folosesc fixativul de la Taft

16 Nov 2007, 18:04

Sunt foarte multumita de Taft. Insa, din cate stiu eu, produsele de acest gen nu au aceleasi rezultate pe orice tip de par. Cred k singura varianta este sa incerci diverse produse si sa vezi care ti se potriveste.