Ce intrebari isi pune Viitoarea Mamica?

by: palloma
Salut ma numesc Adriana si sunt din Bucuresti!

Am avut o multime de intrebari deoarece sunt la prima sarcina si am nevoie de multa informatie corecta,intrebarile mele sunt:

Care sunt analizele obligatorii?
Care sunt partile corpului pe care a Sarcina o sa mi le afecteze?
Cum trebuie sa ma alimentezi in timpul Sarcinii?
Sexul si Sarcina cum trebuie sa ma comport?

Sunt foarte nedumeritasi ma gindesc tot timpul la o raspunsuri ,ba mai mult am gasit un manual pe net Viitoarea Mamica care l-am cumparat(daca are nevoie cineva de el eu las numele la situl unde il poate lua sper ca nu deranjezi pe nimeni daca las numele la site, www.viitoarea-mamica.eu) ma ajutat foarte mult dar totusi vreau sa discut cu mame experimentate de pe acest forum care este extraordinar si gasesti o multime de informatii,va rog sa imi raspunde-ti cine se pricepe la asa ceva.

Va multumesc din suflet!

jiju

jiju

decizii importante in timpul sarcinii

19 Dec 2016, 10:06

Hello! Este normal sa ai atatea intrebari. Sarcina inseamna intr adevar multe schimbari in corpul unei femei, dar si multe multe bucurii. Eu te sfatuiesc ca, ptr toare intrebarile tale, sa te adresezi medicului tau ginecolog, o parere avizata e intotdeauna cea mai buna. Eu aam avut o nelamurire legata de celule stem, Recoltarea celulelor stem este intotdeauna un subiect controversat. Chiar si așa, alegerea ar trebui sa fie una simpla: Baby Stem. De ce? Peru ca este partener Seracell in Romania, pentru ca ofera servicii de calitate germana si pentru ca lucreaza cu cei care au 2 dintre acreditarile cele mai importante GMP si JACIE. Va recomand sincer sa lucrati cu Baby Stem, pentru ca viitorul copilului vostru sa fie in siguranta! Bye!

mari_stefanescu

mari_stefanescu

Sfaturi de urmat

22 Nov 2016, 09:01

Hello! Am vazut discutiile voastre despre sarcina… Cred totusi ca va scapa un aspect foarte important- Recoltarea celulelor stem la nastere. Eu am o fetita de 6 luni. Nici nu m-am gandit sa nu recoltez celule stem. Sunt constienta de cat de importanta lor in ceea ce priveste sanatatea copilului meu.Am decis sa aleg Baby Stem pentru ca sunt cu adevarat profesionisti in domeniu. Faptul ca au o experienta si lucreaza cu cea mai mare banca de celule stem din Germania, m-au convins. Ii recomand cu drag!

vladybby

vladybby

Hainute pentru gravidute!

14 Mai 2014, 00:07

In afara de toate analizele necesare, pentru o stare buna de spirit recomand niste hainute potrivite gravidelor de la MissGrey.ro!

eryk_yulker

eryk_yulker

multe raspunsuri la multe intrebari

19 Sep 2007, 21:28

iti dau adresa la un site in care vei afla raspunsuri la toate intrebarile tale.doar k trebuie sa iti faci un cont acolo pt a intra .este un club pt mamici si viitoare mamici unde se discuta si online.www.clubmami.ro dupa ce ai deschis vei vedea k srie cont nou sau hai si tu.apoi totul vine de la sine . eu sunt alisia si fac parte din acest club si sunt o viitoare mamica. te pup si astept raspunsul tau