ce sa fac impotriva unghiilor care se rup?

by: simona_const2005
de fiecare data cand incerc sa imi las unghiile sa creasca, nu rezista mai mult de o saptamana,mi se rup aproape din carne si sunt nevoita sa le tai din nou scurte:( v-ati confruntat cu asa ceva? ce sa fac?

talmyx

talmyx

Incearca la AVON

23 Mai 2010, 19:07

Am avut si eu aceeasi problema. Am rezolvat cu produse AVON. Iti recomand acest lichid pentru prevenirea exfolierii si craparii unghiilor.
Sucses

anca_todeanca

anca_todeanca

Incercati gelul permanent

17 Ian 2010, 15:38

Daca nu vreti sa va puneti unghii false (asta ar fi o solutie garantata in a avea unghii mereu frumoase) puneti-va in loc de oja gel permanent colorat care si tine pana il dai jos dar este si protector pe unghia naturala si o impiedica din a se rupe. Va astept la salonul meu, noi suntem experti in unghii false.Vizitati www.newvisage.ro sau ma puteti contacta la

annex

annex

Re: salut

23 Iul 2008, 20:54

Buna, am si eu aceeasi problema, cand ajung la o anumita dimensiune unghiile mi se rup de la baza, dar toate. Asta nu odata sau de 2 ori ci regulat. mentionez ca am unghii foarte tari.Spuneti-mi si mie un truc va rog.

ankutza20

ankutza20

natura e secretul....

03 Apr 2008, 22:10

Iti recomand crema pt unghii de la Hemel. Contine ulei de ricin, ulei de masline, uleiuri eterice de citrice si levantica, ceara de albine, vaselina...Sporeste cresterea unghiilor, intareste si regenereaza, impiedica ruperea unghiilor si formarea pielitelor.Pentru detalii contacteaza-ma pe mail sau mess :ankutza20@yahoo.com

marina_dumitrache

marina_dumitrache

uleiul de ricin

28 Feb 2008, 12:29

Am auzit ca intareste unghiile si este bun si pentru regenerarea genelor.

roxxx

roxxx

Raspuns

29 Aug 2007, 18:19

Da...tocmai de aceea mi-am pus unghii din gel. E o solutie foarte buna pentru a avea unghii super si pentru a sta fara griji.

pisi

pisi

wow,Sabina

31 Iul 2007, 12:22

chiar aveam nevoie de un asemenea pont,precum cel pe care ni l-ai dat tu.
si eu am aceeasi problema,am unghiile moi si mi se rup usor,cu greu le pot lasa un pic mai lungi... :((

chiar astazi ma duc sa-mi cumpar lac intaritor de la Jade. :)
Multumesc mult de pont!

sabina-ina

sabina-ina

Experienta mea

22 Iul 2007, 18:24

Uite,
Problema pt a putea fi solutioata trebuie abordata inca de la radacina. Ai unghii moi sau tari?
Eu am unghii moi care se rup pt ca sunt moi! Eu am gasit solutia dupa ani de zile de cautari! Au fost trimisa in delegatie la Bucuresti si aveam niste unghii groaznic de urate. In prima seara am fost prin Unirea Shoping Center si al un stand de asemenea produse (dupa ce cochetasem cu ideea de unghii false), d-na vanzatoare mi-a dat un tratament intarito de unghii de la JA-DE, asta a fost anul trecut in toamna. Trebuie sa marturisesc ca am acum niste unghii de salon(si toata luea ma intreaba cele fac ca arata asa). Sunt deja la a 2-a sticluta si unghiile mele sunt permanent date cu intaritor.
Daca unghiile sunt iti sunt tari am auzit ca e mai bine sa te feresti sa ti le pocnesti accidental in diverse obiecte.
Sper sa reusesti si tu sa treci peste acesta problema realmente chinuitoare!

beatrice_

beatrice_

este intradevar o problema frecventa

26 Ian 2007, 12:05

unghiile care se rup au o cauza:lipsa ingrijirii lor,cat si o lipsa de vitamine in organism.procura-ti de la un magazin de specialitate un ulei de cuticule si un intaritor de unghii.aplica uleiul pe cuticula si la baza unghiei si impinge-l cu un betisor de lemn la radacina unghiei.degreseaza apoi unghia si aplica intaritorul.iti recomand produsele de la deesse!daca nu ai timp sa mergi sa le cumperi,poti utiliza ulei de masline!mult succes!