cuticulele

by: monita
Ce sa fac impotriva cuticulelor de la unghi care cresc prea rpd? Am auzit ca mai nou nu se mai taie cu forfecuta ci se imping inapoi cu un instrument special. Eu pana acum mi le-am taiat. Oare d-asta imi cresc acum prea repede? Voi ce ziceti, fetelor? Ajutati-ma

tweety88

tweety88

hmm.....cuticula...

27 Ian 2011, 15:00

Expresia "Cuticula nu se taie,, nu este valabila in toate cazurile...deci NU ESTE O REGULA GENERALA.
In cazurile in care anumite persoane nu au apelat niciodata la taierea cuticulei nu ar avea de ce sa o faca nici de acum in colo.
In cazul in care cuticula s.a taiat si s.a continuat taierea acesteia singurul lucru care ramane de facut este aplicarea regulata a unui tratament de incetinire a cresterii combinat cu un ulei hidratant si renuntarea la o taiere agresiva...in nici un caz renuntarea definitiva la taiere.
Recomand din nou produsele CND....au un tratament senzational ...REPET trebuie folosit intr-un mod regulat(cat de des posibil)www.karmabeauty.ro 031.4255038

talmyx

talmyx

tratament Cuticule AVON

23 Mai 2010, 19:11

Eu va recomand Crema pentru maini si cuticule de la AVON.

lulu_selivanov

lulu_selivanov

cuticule

08 Mar 2007, 01:02

Cuticulele nu se taie se imping cu ajutorul unui bat de portocal,dupa ce au fost inmuiate.Amesteca intr-un bol apa calduta un pic de sapun lichid,ulei de masline si putina zeama de lamaie.Introdu mainile pentru 10 min.Dupa care spalate bine cu sapun.Cand sunt inmuiate se imping mai repede,poti folosi in fiecare seara o crema pt cuticule cu vitamine si fati masaj impingind-uti cu degetele cuticulele