cui ii place muzica orientala?

by: kavajava
E cineva interesat de muzica araba?

Fie muzica clasica pentru raks sharqi (dans din buric) fie contemporana, in special din Egipt, Algeria si Liban :)

simpaticademine

simpaticademine

Daca vreti sa slabiti ascultati TOPLANTI

06 Iun 2011, 22:07

Super site cu muzica tatareasca si turceasca dansezi nonstop http://toplanti.ro

sabaha

sabaha

la douce musique orientale

08 Aug 2006, 16:42

Eu gasesc ca muzica orientala e senzuala si dulce ,contrariul la comportamentul unor oameni care sunt orientali ,dar nu mertia acest nume . J'adore la musique orientale, Wael Kfoury special si Nancy Ajram, sa nu o uit si pe Carole Smaha care are o voce de aur.

betym

betym

ciau

13 Iun 2006, 21:19

Imi place si mie muzica orintala,desi muzica mea preferata e pop-rock,country,blues,muzica orientala e foarte buna.Eu am pe calculator ,dar mu imi place cand unii incearca sa cante melodii arabe si ei de fapt nu vorbesc limba araba.Eu locuiesc in Egypt si sincer e foarte proasta limba lor si aproape nu seamana deloc cu originalul.

kavajava

kavajava

Amr Diab = THE BEST

16 Ian 2006, 14:00

Amr Diab este fara indoiala cel mai bun cantaret de muzica orientala, nu numai al momentului dar de cativa ani buni.

Totdeauna are melodii in care alterneaza sectiuni rapide cu altele mai lente, ce sa mai, o buna dansatoare poate sa arate ce stie. :-)

trurli

trurli

ador

06 Ian 2006, 12:33

ador muzica orientala, ceva recomandari?
eu v-as sfatui sa ascultati amr diab!

kavajava

kavajava

organizare

02 Dec 2005, 14:03

organizati, organizati ...

cel mai mult ne trebuie un LOC - i.e. sala de gimnastica, local, sufragerie etc. Restul nu e o problema.

sugestii?

jecucristina

jecucristina

party

02 Dec 2005, 12:09

sa ne organizam...eu am o gramada de cd aduse din liban si turcia
daca organizati ceva anunati va rog sunt sigura ca mai sunt si alte amatoare

hedonista

hedonista

putini si buni..

02 Dec 2005, 09:19

mai mai...asta e pura discriminare..au si minoritatile drepturi..si pana la urma calitate, nu cantitate!!

kavajava

kavajava

party sau seminar

01 Dec 2005, 20:36

De cand ne chinuim aici cateva entuziaste sa starnim interes pentru un oriental party. Sau macar un seminar, va invat tot ce stiu. Dar cred ca numarul de fani si fane n-a atins inca "masa critica" pentru asa ceva. Mai e timep ... poate-poate ;-)

hedonista

hedonista

daaaaaaa!!

29 Nov 2005, 10:39

unde??cum???cine??? vreau si eu!!!!!!

kavajava

kavajava

sigur

10 Oct 2005, 19:20

Multumesc de oferta, Oana! Cum sa nu, cu placere! ;-)

Tu doar asculti muzica sau si dansezi?

jecucristina

jecucristina

da

07 Oct 2005, 20:49

da si mie imi place grozav
am la birou in memoria calculatorului si am si niste cd aduse de prin tari straine.
te intereseaza?