Cum ar fi viata noastra fara muzica?

by: pixi
La birou, pe strada, in masina, acasa, la discoteca, pe plaja...music is all around us! De ce?! Pentru ca avem nevoie de ea. Pentru ca ne relaxeaza. Pentru ca ne induce stari de bine. Pentru ca ne este alaturi uneori, cand avem nevoie si pentru ca ne ridica pe val alteori.
Va propun insa un exercitiu de imaginatie. Ganditi-va putin si apoi haide sa impartasim opinii in legatura cu modul in care fiecare dintre noi isi vede existenta fara muzica.

yozambareata

yozambareata

pfff

24 Iul 2007, 15:05

nu pot sa imi imaginez asa cva!!!!
yo nu pot fara muzica ...de obicei ascult muzica aproape mereu ...cu mici exceptii dar pff...fara ea nush ar fi naspaaa!!!

pisi

pisi

O melodie superba

12 Iul 2007, 15:01

Cat de saraca ar fi fost lumea muzicii fara aceasta cantareata minunata numita Tracy Chapman:

http://www.youtube.com/watch?v=ISSTz1xxdRw&mode=related&search=

pisi

pisi

Muzica,balsam pentru suflet

03 Iul 2007, 09:54

Nici nu mi-as putea inchipui viata fara muzica,in toate etapele vietii,prin toate bucuriile si necazurile vietii,muzica mi-a fost intotdeauna tovaras fidel.
Muzica e desfatare pt suflet si inima. :)

cioco_bocco

cioco_bocco

nu concep asa ceva..

29 Iun 2007, 13:14

plictisitoare rauuuuuuu !!cum fara muzica?nu concep asa ceva..poate m as apuca de citit mai mult

pixi

pixi

Raspunsul meu

28 Iun 2007, 15:16

Va spun si cum o vad eu!
1. Mult mai tensionata, pentru ca apelez intotdeauna la muzica pentru a ma relaxa si a ma debarasa de energia acumulata.
2. Mult mai trista, pentru ca muzica imi ridica moralul uneori.
3. Mult mai saraca, pentru ca apelez la muzica pentru a transmite mesajul din inima mea; pentru mine (si sunt convinsa ca si pentru multi altii) muzica este un mod de a comunica.