dc nu au versuri klumea manelistii????

by: moonlight_girl_mysterious
buna! ....mai demult ascultam si yo manele...acum m-am dat p punk :) in fine...eram mai micutza(fara minte) si ascultam manele de numa' numa'. imi placeau la nebunie . Acum kand mai ascult vreo-una p la altii...recunosc fff usor greselile gramaticale p kre le fac!
kre e scopul acestor greseli??? vor doar sa faca rima cu versul urmator??? sau kiar is asa prosti inkt sa nu-si dea seama?????? deci kiar nu-mi pot raspunde...as vrea raspunsuri de la voi :) poop 2 all :*

lovely_vio

lovely_vio

Pt ca

02 Mar 2007, 13:48

1.nu stiu sa scrie corect-sa nu-i judecam si pe ei saracii ca nu fac dinadis:P
2.nu se mai sinshisesc sa puna pe cineva sa le corecteze ca au vazut ca "fanii" ii ascilta si cu greseli
3.atata timp cat iese rima iese banul..indiferent de inteles

inger_pierdut

inger_pierdut

:p

19 Nov 2006, 10:32

de ce au manelistii versurile asa proaste? pt k nu pun si ei mana pe niste "almanahe" (sa spun si autorul aceste gafe?... ma mai gandesc)... :))))))) (corect spus almanahuri...)

politehnica_tm

politehnica_tm

manelisti

28 Sep 2006, 17:22

Manelisti se inspira de la cantareti sarbesti multe mel care le ascult sarbesti le intalnesc in mel manelistilor.Eu nu am nimic cu ei dar parerea mea ar f ca fiecare artist sa-si compuna mel si nu sa fura

nicksone

nicksone

maneaua...

16 Aug 2006, 01:20

maneaua la origine este o moneda cu care se platea lautarul din carciuma care iti canta "la ureche"... vechile melodii tiganesti (interpreti precum romica puceanu sau dona dumitru siminica...) sunt cu totul diferite fatza de ce cred ei ca sunt manelele...
de ce au greseli gramaticale, as raspunde ca "asa e ei, nu stie carte" :).
am pus unui, atentie, tunisian de 22 de ani, scolit in franta, o manea sa asculte. iar el m-a intrebat: oare ce fel de oameni asculta muzica asta?
si totusi... una din definitiile muzicii este: muzica este acea "chestie" care iti gadila intr-un mod placut urechile. prin urmare, atata timp cat sunt urechi sa asculte asha ceva, va mai fi printre noi...

erika

erika

:))

09 Aug 2006, 20:31

fiecare gen de muzica se adreseaza unei anumite categorii de oameni. Manelele vor exista atat timp cat exista target :). Si sunt oameni care chiar se identifica cu melodiile astea si cu ce spun ele. Nu sunt fan manele, dar imi plac toate genurile de muzica si am si manlele in calculator. Trebuie sa recunoasteam ca sunt unele chiar faine oricat de inculti ar fi autorii lor. Si sunt si manelisti care chiar au cate o voce de te lasa masca.

renata

renata

manelisti

07 Aug 2006, 16:08

Manelistii nu vor avea niciodata versuri normale pentru simplul motiv k ei nu stiu c inseamna normal.
Sunt atat d prosti inkt nu vei auzi niciodata un kntec de-al lor fara cuv: "gagik", "dolarei", "euroi" si alte chestii d prost gust. Nu stiu a cui a fost ideea q manelele dar stiu k as vrea sa revina Antonescu sa termine o data cu toata tiganimea asta

josephine

josephine

: |

05 Aug 2006, 20:43

mie nici ritmul si nici versurile nu mi se par remarcabile in nici un fel, iar parerea mea despre greseli e ca... se recunosc multi in ele! au dreptate cei care spun ca manelele sunt o anticultura!
iar rima... sa fim seriosi! daca ar sti si alte cuvinte, poate ca ar incerca sa le potriveasca, dar... idei similare impun o gama limitata de cuvinte... ca sa nu mai spun ca exista si metafore...
si... roxxy... cu ce te mai ajuta acum sa stii asta? punk-ul ar trebui sa iti acapareze toata energia!
o mica atentie... daca vorbirea in dezacord devine o moda... nu crezi ca asta e si o reactie care continua degenerarea - pardon! amuzamentul! - mesajelor scrise care folosesc "k" in loc de "ca"...etc???

NoROCK!

moonlight_girl_mysterious

moonlight_girl_mysterious

km asha ceva :))

31 Mai 2006, 15:36

ritmul e kiar mijto...pakt de versuri si pakt de cum arata :))=))
pe poop :*

katy

katy

:))

25 Mai 2006, 19:50

pai un lucru e sigur, fiind ocupati de miki cu muzik au cam uitat drumul scolii :)), iar apoi mai folosesc si unele greseli pt ritm, rima :)), chestii de astea, ma intreb oare stiu ce`a alea :)?

si ei se cred interesanti :) prin modul lor unic de vorbire :))...
macar muzik lor e buna de petrecanie.. p la 2-3 noaptea... dansezi fara sa-tzi mai pese de greselile gramaticale, nu crezi?
kisses!