Nou-nascutul

Ingrijirea nou-nascutului, bebelusului, colici, scutece, somnul, baia, masajul, iritatia, dintii de lapte, igiena, laptele matern, alaptarea bebelusului.

Recomandari petrecere botez in Radauti?

Buna, Vreau sa organizez o mica petrecere pentru fetita mea. Locuiesc in Radauti, deci mi-ar placea sa gasesc un restaurant aici. Am gasit cateva deta...

0 mesaje

Recomandari petrecere botez in Radauti?

Buna, Vreau sa organizez o mica petrecere pentru fetita mea. Locuiesc in Radauti, deci mi-ar placea sa gasesc un restaurant aici. Am gasit cateva deta...

0 mesaje

Picaturi de nas si pentru bebelusi si pentru gravide

La nou nascuti si bebelusi, nasul infundat este cauzat cel mai frecvent de prezenta de secretii la nivelul foselor nazale. Bebelusii in primele luni d...

0 mesaje

Oferta de imprumut pentru romani

Credit oferta împrumut serios si rapid de la 2000 la 10.000.000 de euro fiecare persoana serioasa. E-mail: laura.dragutza102@gmail.com

0 mesaje

celule stem

Buna! Eu cand am nascut-o pe fetita mea, Stefania, am recoltat si celule stem si am apelat la seviciile celor de la Babystem. M-am documentat foarte ...

1 mesaje

CUMPAR TASIGNA. 0747462606.

CUMPAR TASIGNA. 0747462606.

4 mesaje

Ce produse folositi pentru stimularea lactatiei?

Buna,As dori sa stiu ce produse naturale folositi pentru a stimula lactatia. De ceva timp (1 luna) fetita mea mananca mai mult si am constatat ca nu a...

3 mesaje

Sapun bebelusi

Fetelor, voi ce produse folositi pentru cei mici? Eu imi spal fetita cu sapunul cu galbenele de la Weleda, si vreau sa spun ca imi catifeleaza pana si...

2 mesaje

Baita bebelus

Buna,A incercat cineva Bephantol gel la baita? Crema de la ei o folosesc si chiar da rezultate in cazul iritatiilor. Acum mi-a recomandat pediatrul si...

2 mesaje

Varsta maxima alaptare?

Buna,Poate cineva sa-mi spuna care este varsta maxima, la care chiar daca mai ai lapte ar fi totusi sanatos sa intrerupi alaptarea. Am auzit cazuri de...

3 mesaje

nasa de botez

buna,o prietena tocmai m-a rugat sa ii botez(impreuna cu prietenul meu) baietelul si am mari dileme:-daca noi nu suntem casatoriti(cinunati) cum trebu...

2 mesaje

Cat de fragil este un nou-nascut?

Stim cu totii ca un nou-nascut este fragil, mai ales zona capului si a gatului si ca nu isi poate tine singur capsorul pana la 2 luni. Insa la ce vars...

1 mesaje

Ce cadou poti duce unei mamici si bebelusului care tocmai a venit pe lume?

Aveti vreo sugestie de cadouri pentru proaspete mamici si pentru bebelusi? Treaba face ca in weekend sunt invitata la o colega care a nascut recent si...

10 mesaje

raul de dimineata

buna,sunt in a6a sapt de sarcina si imi este foarte rau dimineata cand ma trezesc pana la pranz.as dori daca stie cineva ce as putea lua ca sa nu imi ...

5 mesaje

pentru focus

Bună mămicilor din Bucureşti, cine vrea să participe la o discuţie de grup (focus), unde participă mai multe mămicii, sunt nişte discuţii int...

2 mesaje

Ofer Gratis!

Salutare tuturor!Sub sloganul "de la lume adunate si inapoi la lume date" vreau sa ofer tuturor mamicilor cateva carticele in varianta on-line despre ...

1 mesaje

un mic ajutor

suntem un cuplu tanar cu o situatie materiala modesta,locuim cu chirie si doar sotul meu lucreaza.Avem un ingeras ce ne lumineaza viata,de 3 lunite fe...

1 mesaje

colici la nou-nascuti

pentru tratarea cu succes a colicilor la nou-nascuti va recomand Infacol,pentru mai multe relatii nu ezitati sa ma contactati.

www.infacol.go.ro

1 mesaje

Scor apgar!

Stie cineva pe ce criteriu se dau notele apgar? E vorba doar de cat de tare tipa..kg sau lungime...??

1 mesaje

PETITIE ON LINE - LEGEA MAMELOR

Mamicile de azi si cele de maine au conceput petitia de mai jos: http://www.petitieonline.ro/petitie-p62062041.html Semnati si dati mai departe!Maine ...

2 mesaje

Fe si Ca la bebelusi

Imi puteti spune cum ati administrat voi cele doua si de la cate luni?

2 mesaje

Se amana aplicarea legii cu indemnizatie 85%

Dragele mele. Sunt o mamica de trei baieti. Cel mic are 4 luni. Ministrul muncii a declarat ca nu vor aplica de la 1 ianuarie legea cu indemnizatie 85...

1 mesaje

cine poate sa ma ajutecu sugestii?

sora-mea e aproape sa nasca si e foarte confuza...ce nume sa ii puna baietelului ei? cauta un nume mai ciudat..nu fparte intalnit..ne puteti ajuta?

10 mesaje

Care este varsta cea mai potrivita pentru a avea un copil?

sunt prea tanara la 21 de ani pentru a avea un copil? stiu ca unii spun ca s-ar putea sa-mi pierd tineretea, insa imi doresc mult unul..o fetita mai e...

1 mesaje

Cum se vindeca nou nascutul de colici?

sau de dureri de burtica? ce ceaiuri se folosesc?

1 mesaje

pimul copil - multe temeri

Imi amintesc cand am venit acasa cu bebe din maternitate. Nu stiam absolut nimic despre cum se ingrijeste un copil. Citisem mult inainte, carti, artic...

5 mesaje

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.