Ce cadou poti duce unei mamici si bebelusului care tocmai a venit pe lume?

by: adrienne
Aveti vreo sugestie de cadouri pentru proaspete mamici si pentru bebelusi? Treaba face ca in weekend sunt invitata la o colega care a nascut recent si... habar nu am ce as putea sa ii iau. Ma gandesc sa fie ceva util, pe de alta parte e un cadou, deci as vrea sa fie si dragut... Oscilez intre jucarii, creme si hainute... Vreun sfat?

florinunta

florinunta

Un cadou cu semnificatie

11 Ian 2016, 16:48

Un buchet de flori ca sa aiba copilul o viata ca o floare. Asa pentru fetita - https://www.florarie.net/buchet-lalele-garoafe-trandafir-alstroemeria si asa pentru baietel - https://www.florarie.net/buchet-alstroemeria-lisianthus-crizantema-trachelium . Mamica se va bucura de gandul frumos.

iri_v

iri_v

buna

06 Oct 2011, 14:36

eu dau de obicei o hainuta si o jucarie :)

florybella

florybella

pai.....

08 Iul 2011, 22:42

cadouri pt bebei si mamici sunt multe,depinde de buzunar; eu de ex cumpar pt bebei hainutze dar intotdeauna mai marisoare pt ca ei cresc repede si nici nu apuca sa poarte tot ce primeste in primele luni; chiar acum am o vecina care a nascut si am sa-i duc pt ea lumanari parfumate iar pt bebe servetele umede si hainutze iar cumnatei mele care va fi mamica peste 3 luni,ii voi cumpara un sterilizator de biberoane si bineinteles multe hainutze frumoase ca doar e nepotelul meu

lucimatei

lucimatei

www.farmaon.ro

22 Iun 2011, 10:01

www.farmaon.ro medicamente si cosmetice VICHY,Avene,Mustela etc la cele mai bune preturi.Incercati acum!!!

eva31

eva31

Orice, dar sa vina din inima.

10 Apr 2011, 01:08

Poti lua si ceva util, si ceva dragut. Oricum, ca mamica sigur are tot ce trebuie unui nou nascut. Si la varsta lui, mai greu se joaca cu zdranganele.

tashulina

tashulina

eu

11 Feb 2011, 14:34

am fost acum doua seri la o colega care a nascut si i-am luat un umidificator de camera. Este folositor mai ales acum, iarna, cand aerul este foarte uscat de la sursele de caldura folosite. Este marca Westwood si l-am luat de la Domo.

adda84mc

adda84mc

www.petitbonbon.ro

21 Dec 2010, 11:20

poti lua orice cadou dragut de pe www.petitbonbon.ro , sunt hainute noi, cu preturi de la 7 lei .

niconiki

niconiki

Utilul primeaza

04 Dec 2010, 18:10

Un aparat de incalzit laptele e intotdeauna binevenit!
Pentru buzunarele mai mici un pachet de servetele umede impreuna cu citiva pampersi (atentie la marime)este un cadou potrivit!

lilly_buterfly

lilly_buterfly

sau chestii

25 Oct 2010, 09:33

pt cand va fi bebe mai mare. toata lumea duce lucruri pt bebe mic, insa creste extraordinar de repede...

autumn

autumn

cred

21 Oct 2010, 13:28

ca cel mai potrivit ar fi un obiect util, ori pt ea ca mamica ori pt bebe. nu-i duce haine, va primi saci de haine. nici creme, sigur are deja cateva zeci. un incalzitor de biberoane, un umidificator de camera pt bebe...