cine poate sa ma ajutecu sugestii?

by: lidia-fetesti
sora-mea e aproape sa nasca si e foarte confuza...ce nume sa ii puna baietelului ei? cauta un nume mai ciudat..nu fparte intalnit..ne puteti ajuta?

alina91

alina91

nume bebe

14 Dec 2011, 10:37

nici eu nu stiam ce nume sa ii pun baiatului meu,am intrat pe net si am tot cautat,dar nimic nu mi-a plakut.cel mai mult mi-a placut Alexandru asa k asta a ramas.am simtit k asta i se potriveste,deci trebuie sa puna un nume kre ii place cel mai mult,nu stiu kum sa explik,doar simti k asta e numele.

numele compatibil

10 Sep 2010, 20:38

numele nostru de familie f f romanesc si lung, nimeni nu poate sa il pronunte in strainatate, asa ca am ales un nume simplu ptr baietelul meu, un nume care se pronunta usor in toate limbile :) nu se stie niciodata in ce tara va dori sa locuiasca

tashulina

tashulina

Imi

28 Iul 2010, 09:08

place teribil de mult numele Luca pentru baiat. Nu stiu de ce, suna bine...pentru mine :)

piscotzica

piscotzica

o mama stie cel mai bine ce nume i se potriveste

17 Iun 2010, 12:08

orice mamica vrea ca pruncul ei sa fie special, cel mai destept, cel mai frumos...etc....si sa aiba cel mai frumos nume. eu ca mama am simtit ce nume i s-ar potrivi copilului meu inca de cand eram insarcinata, ori de cate ori spuneam acel nume simteam dragoste si nu as fi ales alt nume, chiar daca apropiatii aveau alte variante. Nu am renuntat la dorinta mea si sper ca si Luca cand va fi mare va aprecia numele ales de parintii lui.

tashulina

tashulina

Sa simti tu

18 Mar 2009, 15:59

Cel mai important este sa simti ca acel nume i se potriveste, cum spunea cineva mai sus. Sau cum spunea sora mnea , "sa aiba fatza de acel nume!"

Daca pt tine semnifica ceva un anume nume si simti ca i se potriveste, nu mai sta pe ganduri!

irina8779

irina8779

numele baiatului meu

04 Mar 2009, 16:47

Poate sunt considerata demodata ...dar pe baietelul meu il cheama Alexandru Gabriel. Il strig Alex...si stiu ca era pentru el.

curtean2006maria

curtean2006maria

...

12 Feb 2009, 20:22

dak e baiat...eduard sau magdul..si dak e fata...rosmarin sau agripina...:D...ce zici..?...

adivera

adivera

David

25 Ian 2009, 01:27

Stefan, Alexandru

cri-cristina

cri-cristina

nume de baiat

12 Ian 2009, 13:53

draga mea poti sa-i spui surori tale ca unui copil nu-i pui un nume care sa fie mai ciudat sau mai rar intalnit numai ca sa iesi in evidenta cu aceasta pentru ca nu este ceva de parada.numele ii alegi cu drag gandindu-te ca o sa-l reprezinte, trebuie sa i se potriveasca, cel putin tu sa simti acest lucru.

alinagr31

alinagr31

nume

09 Dec 2008, 09:45

Gasesti pe net.Eu asa am gasit