ce sa cred?

by: doru68
Buna seara tuturor!Am 22 de ani si o rel.de 3 ani cu un barbat de 42,nu ma interesat nici o clipa diferente de varsta,si nici pe el si ne iubim mult,dar oare care sa fie motivul,pentru care nu ma prezentat parintilor lui,el pe ai mei ii cunoaste,ce sa cred?astept toate parerile!Va multumesc!

eva31

eva31

Pentru ca are o alta relatie, eventual o sotie....

06 Apr 2011, 01:51

Asta ar fi singura explicatie logica. Sau ca o gluma, ar fi un fel de ``James Bond``, implicat in spionaj si pe care il cunosti cu un nume fals. Sau nu e nici una nici alta si te tine doar pentru o aventura prelungita.Dar o a patra explicatie chiar nu mai exista. Apropo, locuiti impreuna?

vero01

vero01

nu-l mai inteleg

27 Ian 2011, 13:20

va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. am avut o relatie de 4 ani jumate cu un baiat. toate bune si frumoase, ba chiar m-a cerut in casatorie, iar la scurt timp a inceput sa ma respinga, sa ma evite. dupa 2 luni dupa ce ne-am despartit (la cererea lui), a inceput sa ma caute, sa se intereseze de mine, ba chiar la ultima intalnire m-a luat in brate si m-a pupat( pe obraz) din senin si fara nici un motiv, desi, de fiecare data cand ne vedem imi reaminteste ca intre noi s-a terminat si n-o sa mai fie nimic. iar cand ne vedem si povestim, radem, ne simtim bine, si are in ochi o anumita privire, aceeasi privire pe care o avea la inceput. ma priveste diferit fata de cum priveste alte fete, iar la el chiar se aplica "ochii sunt oglinda sufletului" pt ca asa il prindeam cel mai usor cand e sincer sau cand minte. va rog sa imi dati un sfat sau sa imi spuneti voi ce credeti. eu nu pot sa cred ca o persoana se poate de 2 ori asa de brusc si fara nici o explicatie. multumesc

stoe

stoe

da-i viteza !!!!

16 Dec 2010, 06:42

cum ce sa faci ? ... la cate s-au intamplat ... cred ca nu mai e nimik de spus .. asta e ... viata merge inainte .. mergi mai departe .. treci peste aceasta etapa urata a vietii .. si fii optimista, ai putea avea sansa de a intalni barbatul ideal .. cine stie ?!? ..

doru68

doru68

nu stiu ce mai vrea ??? !!!

02 Dec 2010, 01:12

doamnelor va multumesc ca ma-ti ajutat si am deschis ochi,am aflat de 2 saptamani ca avea o relatie de 10 ani,cu o alta femeie traind in concubinaj,(fiecare la casa lui)de aceea a putut sa tina legatura si cu mine si cu ea,va amintiti cand v-am povestit ca l-am sunat in ziua nunti surori lui si mi-a raspuns o femeie,dar el a zis ca nu stia cine i-a umblat la telefon,era aceasta femeie cu care statea de atata timp,de ce a trebuit sa isi bata joc in halul asta de mine,nu mai stiu ce sa fac,el ma cauta in continuare si nu vrea sa ma lase in pace(imi trimite mesaje cu scuze,ca ma iubeste pe mine,ca nu vrea sa ma piarda,ca a fost prost si sa vin de sarbatorii acasa)iar ea ma sunat si imi spune ca isi simte amenintata relatia din cauza mea,nu am eu nici o vina ca mi-a aflat nr.de tel.dupa ce l-am schimbat,mi-a sunat fratele si i la dat,eu nu pot sa il mai iert,si ma gandesc la femeia aceea care sufera si e diperata,el ce mai vrea de la mine,ca nu il inteleg,voi ce zicetii sa fac? multumesc!

lilly_buterfly

lilly_buterfly

Nu cred

06 Oct 2010, 09:38

ca va putea face asta. Este prea dependenta psihic de el...

scorpion_girl

scorpion_girl

Auzi,

05 Oct 2010, 08:38

crezi ca esti destul de puternica sa ii spui prima oara cand te va suna "nu mai mai suna o perioada, te voi suna eu cand este ok"?

Ar fi o mare realizare pt respectul tau fata de propria persoana...

doru68

doru68

Marlenalili

30 Sep 2010, 03:01

Asta cred si eu pur si simplu refuza sa vorbim despre asta,spune ca nu a luat in seama ce sa petrecut in noapte aceea,dar nu intelege ca pentru mine e important sa stiu,urasc minciuna,mai ales cand este evident ca ai ceva de ascuns si negi,gestul in sine mi se pare urat,alta minciuna mai credibila nu a gasit sa spuna.Deocamdata las lucrurile asa,am sa fiu atenta cum se prezinta in continuare..
Multumesc frumos pentru parere!

minte

29 Sep 2010, 21:41

cu nerusinare, are pe cineva si gata. Cum adica sa nu il suni cand e in concediu? huh? cum nu a primit sms-uri la nunta si isi lasa telefonul aiurea ... hmm, cateodata te gandesti ca la 42 de ani barbatii se maturizeaza, dar parerea mea e ca se intampla exact invers.

doru68

doru68

Autum

29 Sep 2010, 00:54

De asta imi este frica am impresia ca "merge pe doua fronturi",dar el zice ca nu stie cine ia umblat in tel,ca nu avea nimic apeluri si nici sms in tel.Invitatia pt.nunta a facut-o in felul urmator"pai si nu vi si tu",asta dupa ce i-am zis eu ce face se duce singur,ii era indiferent,am observat,am lasat-o asa cum a cazut,nu am mai vrut nimic sa vorbesc.Ieri seara mi-a spus ca pleaca la Brasov ca este in concediu si se intalneste cu prieteni si colegii si sefii,cu care a facut scoala la C.F.R,cand a plecat mi-a zis la fel sa nu il sun,ca ma suna el,eu exact asa am facut,nu vreau sa ne certat,vreau sa rezolvam lucrurile asa cum ia-m spus,o sa-i dau putin timp de gandire!

autumn

autumn

Suna

28 Sep 2010, 08:59

urat ce spui, foarte urat. Iar eu nu cred in coincidentele foarte evidente. Cum poate sa spuna ca lui nu i-a sunat telefonul cand pe telefonul tau nr apelat in acea noapte este numarul lui???

Sa stii ca de multe ori "a doua femeie" din viata unui barbat este prezentata des amicilor, prietenilor si cunostintelor nu atat de apropiate de familie, insa niciodata familiei.

Sunt curioasa daca ti-ar fi zis sa il insotesti la nunta daca erai in tara. Ati discutat despre acest aspect?

doru68

doru68

nu mi sa mai intaplat pana acum

28 Sep 2010, 02:59

...fata mi-a spun ca e prietena lui...citez" spune-mi mie ce treaba ai cu el,ca are prietena si sa il las in pace!...mi-a inchis.Dupa o jumatate de ora am trimis sms sa ma sune imediat sa vorbim si nu ma sunat,il sun eu cu privat si raspunde el,dar era zgomot si am inchis eu.Ma suna dupa 14 ore cand s-a terminat totul(eu nu l-am mai sunat deloc) si imi spune ca nu stie nimic,ca a avut tel.in buzunar la costum si a fost la dans, si i sa terminat bateria la 5 dimineata,nu a avut incarcator pana cand a ajuns acasa la Craiova,de tipa nici atat nu stie,ce sa cred??? ma minte???

doru68

doru68

Autumn

28 Sep 2010, 02:36

Multumesc pentru parere!Am fost impreuna cu el de sarbatori,ceva timp petrecut cu familia mea,cu prieteni comuni,iar singurii de ziua mea si a lui,asa am preferat noi.
Cunosc aproape toti prieteni si cunostintele lui chiar si casatoriti si cu copii,dar singurul lucru nu ii cunosc parinti si surorile,care sunt 2 maritate in strainatate si cea mica in tara.El are mama vitrega,mama lui a murit la sase anisori,si tatal lui sa recasatorit si mai are trei surorii vitrege.Il apreciez mult pentru familia care o are pentru ca se inteleg foarte bine mai bine ca cei care sunt sange din sagele tau( difera de la caz la caz).A trebuit sa plec in Italia de 2 saptamani sunt aici pentru 2 luni la o matusa care are ceva probleme cu sanatatea si nu are copii,iar saptamana trecuta a fost nunta surori mai mici a iubitului meu si au venit toti cei din familie,nunta a fost in Bucuresti,iar el mi-a spus sa nu il sun cat este plecat ca ma suna el,eu asa am facut ma sunat el si am vorbit dupa-amiaza in ziua nunti dar putin,iar noapte la 12 nu aveam somn si imi venise dor de el si i-am trimis sms sa faca cumva sa vorbim ca imi este dor de el,am primit un beep,am sunat si surpriza,mi-a raspuns o fata...???

autumn

autumn

Ok, am inteles

27 Sep 2010, 17:11

In cazul asta sunt multe motivele pt care nu te prezinta parintilor, insa, din pacate, niciunul nu este din categoria celor "bune":
-el considera ca diferenta de ani dintre voi ii va deranja pe ai lui, si vor considera ca stai cu el din alte motive (financiare, de stabilitate social etc) decat dragostea;
-are deja pe cineva care e cunoscuta de parintii sai si daca ar aparea si cu tine, ar fi probleme;
-nu este sigur ca relatia voastra are vreun viitor si in acest caz de ce sa te prezinte parintilor si sa le dea un motiv in plus de framantari (din cauza diferentei de ani);

Sunt multe motive, dar sunt si multe intrebari pe care ti le-as pune:
-Ati fost impreuna de sarbatori, in acesti ani? sarbatori mari, gen Craciun, paste, Anul Nou, ziua lui/a ta
-Ii cunosti prietenii buni, ati iesit impreuna?

doru68

doru68

Autum

27 Sep 2010, 13:38

Am vrut sa pun alt nume,dar nu mi-l inregistra si a doilea care mi-a venit in minte a fost el,pentru asta.

autumn

autumn

Fara sa fiu

27 Sep 2010, 09:53

malitioasa, te intreb: userul este ales in fct de sex? adica te cheama Doru? Pt ca in cazul asta cred ca ti-ai putea raspunde la intrebare f usor..

alexandras

alexandras

..

27 Sep 2010, 09:39

poate ii este frica de cat de mult il vor trage de "urechi" ai lui. sau poate nu stii tot adevaurl despre el?