Ce urmeaza sa fac?

by: bodo85
Acum 3 saptamani m-am despartit de prietena mea. Nu am lovit-o, nu am jignit-o, dar nu i-am acordat atentia necesara si am facut-o sa sufere fara sa vreau pt ca mi-a permis prea multe, nu mi-a spus, si eu am profitat. Locuiam impreuna de 1 an si aveam o relatie de 1 an si jumatate. Dupa ce ne-am desparit, ea s-a mutat cu inca 3 fete. Am incercat s-o conving sa-mi acorde o a doua sansa, i-am facut o cina romantica,m-am umilit in fata tuturor pt ea dar m-a tratat rece, chiar ma facea sa ma simt prost, reprosandu-mi ca si ea a suferit la fel. Iesea in localul unde ieseam noi si mi-a lasat impresia ca ar vrea sa se impace cu fostul prieten, chiar mi-a zis ca a vrut asta. Am incetat s-o sun si sa mai vb cu ea timp de 5 zile si acum 2 zile ne-am intalnit intamplator in localul respectiv si am vb. Mi-a zis ca a avut un moment de slabiciune si ca nu s-a intamplat nimic cu respectivul si ca nici n-o sa se intample. O cunosc si stiu ca asa a fost.Mi-a zis ca vrea sa ramanem prieteni si ca nu are puterea sa-mi acorde o a doua sansa deocamdata, nu e sigura dac-o merit,poate pe viitor, dar sa nu-mi fac nicio speranta. Azi am vb 1 ora la tel, dar doar ca amici. Ce ar trebui sa fac in continuare?

vectorialpx

vectorialpx

...

11 Ian 2009, 10:45

[quote]in locul ei te-as chinui mai mult[/quote]
totusi, bine ca nu esti in locul ei!! :))

vectorialpx

vectorialpx

off.. fetele astea

11 Ian 2009, 10:44

asa le place, dupa ce faci ceva, sa te traga pe roata, sa te striveasca, sa... ehh.. apoi te iarta. Destul de nasol!

Dar si baietii... o fac lata apoi recupereaza.. uneori merita sa fie chinuiti si alteori nu. Depinde de ea, cat e de sufletista si cat de mult ii place sa te chinuie. Eu am impresia ca a inceput sa-i faca placere sa te tii dupa ea si, ar trebui sa iti faca si tie. Nu te mai gandi ca te umilesti.. gandeste-te ca ea e mai importanta decat ceea ce cred altii ;)

bafta!

nymphetamines

nymphetamines

eu as spune ca...

09 Ian 2009, 11:48

in viata primim ceea ce meritam. in locul ei te-as chinui mai mult

lisa1313

lisa1313

e clar

03 Ian 2009, 03:43

ca ea te iubeste si ceea ce tu nu intelegi e ca ei ii e frica ca dupa ce o vei reobtine sa nu faci aceasi greseala,vrea sa fie sigura ca ai inteles ce o doare inainte ca totul sa se repete.eu sant intr-o relatie si chiar daca tipul imi face acelasi lucru ce a patit prietena ta,eu n-am avut curajul prietenei tale de a ma desparti,am discutat cu el,parea ca intelege care e problema,dar dupa ceva timp parca uita,situatia se repeta,am impresia ca tot timpul trebuie sa depun efort pt a mentine relatia,nu mai am timp sa-l iubesc,sa-l cunosc,sa-l fac sa ma iubeasca, sa ma cunoasca,ce pacat ca oamenii isi complica astfel viata.

ladybug

ladybug

acum joci dupa regulile ei

23 Dec 2008, 15:07

si daca o vrei inapoi va trebui sa le accepti. trebuie sa lasi ceva timp sa treaca. este destul de clar ca te vrea inapoi dar trebuie sa-ti dea si o lectie inainte. ramane de vazut daca tu vei invata ceva din asta

lecka

lecka

lasa timpul sa treaca

12 Dec 2008, 11:25

tu nu mai ai ce face,knd nu ii mai acorzi destula atentie partenerei,ea se simte neglijata si atunci apare indiferenta.Nu'i usor sa treci peste neglijenta partenerului si o data despartiti ii f greu sa va impakti,pt k si eu am patit acelasi lucru cu cel cu kre am fost 2 ani.m'a neglijat si ne'am desp si nici acum nu m'am intors la el chiar dk a facut multe sa ma intorc,pt k am inceput sa ma simt bine asa.trebuie sa ai rabdare si sa astepti sa mai treaca timpul poate pana la urma isi va da seama k te'a pierdut si veti fi impreuna,dar u nu o mai cauta k nu are rost.

gaspy

gaspy

sa te mai umilesti putin

07 Dec 2008, 23:11

probabil asta vrea... si asta meriti. trebuie sa-i dovedesti ca o meriti si ca esti dispus sa te schimbi. si trebuie sa te schimbi!

andreea_mandra

andreea_mandra

poate ca....

05 Dec 2008, 08:36

ar trebuie sa te intrebi daca nu cumva este confuza, si nu mai stie exact daca tine sau nu la tine. Poate ca vrea sa incerce si altceva...poate k ar vrea sa te ierte, dar mandria si orgoliul o depasesc...sunt o gramada de "poate". incearca sa fi sincer cu ea, si afla exact despre ce e vorba. Pune-te in locul ei, si analizeaza bine situatia. Succes

bodo85

bodo85

Am fost la ea...

04 Dec 2008, 19:19

A fost totul ok la ea, ne-am imbratisat, ne-am saruttat, atomosfera a fost incinsa tot timpul...DAR, mi-a zis sa nu-mi fac sperante, ea stie ca merit a doua sansa dar o tine ceva sa nu mi-o acorde... Acum chiar sunt confuz...

buburuzik

buburuzik

contiuare

03 Dec 2008, 17:51

unei femei ii place sa fie iubita oricand, sa fie apreciata, dorita!
Fostul prieten regreta si acum ca m-a pierdut.
Asa ca ai grija ce faci. Daca o sa-ti dea inapoi inima ei, ai grija TOT TIMPUL de ea. Numai asa o sa reusesti sa o faci fericita, multumita, implinita.

buburuzik

buburuzik

femeile

03 Dec 2008, 17:48

...se simt foarte ranite atunci cand nu le acorzi atentie. Daca mai ales locuiti impreuna si ea in fiecare zi vede ca tu nu mai esti interesat de ea, nu mai esti amabil, nu o mai ajuti, nu o mai doresti.. se simte si mai ranita. Stiu asta, pentru ca am avut o experienta de genul acesta. Ma simteam singura intr-o relatie de doi. Si chiar eram singura, simteam ca nu ma intelege, ca este departe de sufletul meu.
Pana la urma i-am spus ca nu mai pot si ne-am despartit. El a incercat sa ma caute, sa ma roage sa il las inapoi in viata mea, dar eu nu eram pregatita. Exact situatia ta. Simteam ca trebuie sa mai treaca timp in care el sa se schimbe si eu sa ma linistesc. Mi-am luat timp pana am intalnit pe altcineva, care are toate calitatile necesare unei femei: e iubitor si intelegator si fff atent. Daca zic asa intamplator ca mi-e sete, il vad imediat ca imi aduce suc. Sau cand lucrez la laptop, vine si ma saruta pe gat ca sa nu ma deranjeze si totodata sa imi arate ca tine la mine. Aceste lucruri imi lipseau in cealalta relatie. Lucruri marunte care sa insemne mult. Nu trebuie sa ii dai luna de pe cer, nu trebuie sa ii faci surprize doar de 2 ori pe an la sarbatori.

bodo85

bodo85

si acum?

03 Dec 2008, 00:38

Cum stam acum? azi am fost pe la ea 3-4 ore, am vb amical, ne-am tinut de mana, ne-am imbratisat, ne-am sarutat pe obraz reciproc si am primit o imbratisare mare la plecare. Dupa cateva ore, m-a sunat si mi-a pus la telefon piesa noastra... Maine ma duc pe la ea sa dormim impreuna... cum? ramane de vazut... o sa fim singuri... dar mi-a zis sa nu-mi fac iluzii, inca e ranita si n-are puterea sa-mi dea a doua sansa... ce sa inteleg din asta? Sfaturi pt mine? Multumesc anticipat!

andreea_mandra

andreea_mandra

hmm...

02 Dec 2008, 08:44

Daca te iubeste destul de mult....nu ar fi fost acesta un motiv atat de grav pt care sa nu-ti mai acorde o a doua sansa....gandeste-te bine daca nu cumva ai mai ranit-o si in alte feluri..Intr-adevar...cand unei femei nu-i acorzi atentie, si mai si profiti de ea...este cam grav... Se simte foarte ranita, data la o parte, si nu trece prea usor peste acest lucru.Dar eu consider ca daca te iubea, si vedea ca tu regreti cele intamplate, ar fi trebuit totusi sa-ti mai acorde o sansa...las-o un timp, sa isi dea seama exact ce s-a intamplat...daca e atat de grava situatia sau nu. daca te iubeste cu adevarat, va trece peste orgoliul care o macina acum. Nu gresi acum asaltand-o cu cadouri, gesturi mult prea romantice, cerandu-ti iertare inconitnuu...nush daca va avea un efect pozitiv...deocamdata castiga-i increderea...chiar si ca amic...