ceva foarte ciudat , as dori o parere

by: iubitalov3
buna seara tuturor!!am si eu ceva de povestit..sper ca nu o sa va plict..am cunoscut un baiat la masterat prin octombrie,cu 3 ani mai mare decat mine..toate bune si frumoase..am fost amici cam o luna,trei saptamani am iesit zi de zi cu el si ne intelegeam f bine,apoi m`a sarutat si am iesit in calitate de"cuplu",ne intelegeam bine pana a aparut un pic de monotonie..pur si simplu nu stiam ce sa mai facem,unde sa mai mergem..iar acum 2 seri mi`a spus ca nu merge rel noastra,ca nu se regaseste in ea si ca nu poate sa se apropie de cineva.m-a socat,nu ma asteptam sa`mi spuna asta,mai ales acum inainte de sarbatori..mai ales ca ne faceam planuri ce facem de rev..in fine..eu nu cred ca asta a fost motivul real,dar nu inteleg de ce asa brusc..cica se gandea de 1sapt la asta..a spus ca vrea sa ne despartim dar sa ramanem prieteni,colegi,orice consider eu.am insistat putin sa se mai gandeasca la decizia luata si a fost de neclintit,nu am putut sa il mai dau inapoi.nu stiu ce sa cred,el spune ca nu a fost vina mea,nu ar avea pe nimeni,e doar ceea ce simte si ce doreste.va rog,am nevoie de un sfat..m-am atasat tare mult de el si nu vreau sa`l pierd..va multumesc anticipat

eva31

eva31

Monotonie

03 Apr 2011, 01:57

Cred ca il plictiseai. Tocmai tu ai spus ca nu mai aveati unde sa iesiti. Dar ce, barurile si discotecile reprezinta singurele locuri unde se poate duce un cuplu? Sunteti tineri si inca nu stiti cum sa va distrati. Depinde si de personalitatea si de cultura oamenilor, dar mai sunt si teatre, mai sunt si case de cultura, opere, puteti chiar sa va uitati la filme impreuna sau si mai bine, sa discutati despre voi. Acum nu as sti cum sa il recuceresti, dar poate aplici sfaturile mele pentru viitoarea relatie. Si, apropo, o iesire din orasul vostru, la munte sau la mare, in week-end ar ajuta mult. Ar fi trebuit sa va cunoasteti si sa va descoperiti mai mult personalitatile.

tudor_tancu

tudor_tancu

fara graba

22 Mar 2010, 22:11

nu te grabi! cantares-te cu atentie!

mary_ana

mary_ana

se mai intimpla si cum spui tu

27 Dec 2009, 17:32

ceva de la tine l_a deranjat ,sint barbati care te testeaza o perioada si daca nu i se aprinde beculetul te paraseste pur si simplu ,nu sinteti pe aceeasi lungime de unda,poate nu aveti nimic in comun si atunci renunta,decit sa mearga mai departe,orice femeie a trecut prin faze din astea fii mai indiferenta chiar daca iti arde inima si ai sa vezi ca ai sa fii mai cautata .

ihre

ihre

rabdare

26 Dec 2009, 00:23

nu stiu daca sunt in masura sa iti dau un sfat dar cred ca deokmdata trebuie sa nu te "pierzi" pe tine ;stiu k iti este greu in aceasta perioada a sarbatorilor dar incearca sa nu insisti prea mult , s-ar putea sa il indepartezi si mai tare ; fi fata care ai fost knd l-ai cunoscut ;in plus sa stii k nimic nu se intampla brusc , adik decizia lui nu a venit asa peste noapte;inarmeaza-te cu multa rabdare si ink odata este mai important sa nu te "pierzi" pe tine .bafta si sarbatori fericite

iulianna

iulianna

...

23 Dec 2009, 17:12

Te inteleg ca iti este greu, dar nu face lucrurile la repezeala, ca nu o sa-ti iasa nimic bine. Sfatul meu e sa te comporti fata de el ca amica, prietena, orice consideri tu. Asta inseamna ca ai nevoie de rabdare.. Si sa nu insisti cu nimic asupra lui. Daca o sa realizeze ce a pierdut, o sa se intoarca la tine, daca nu, inseamna ca tot ceea ce a spus este adevarat. Orice ar fi, inarmeaza-te cu rabdare, dar in acelasi timp, nu-ti face prea multe iluzii. Bafta!

seagull

seagull

Parerea mea...

23 Dec 2009, 11:42

Nu cred ca pti face prea mult in situatia asta... de obicei cand cineva iti spune ca s-a terminat, mai ales ca nu se regaseste intr-o relatie, chiar asa e. Cred ca ce poti sa faci este sa-i spui ca tu te simti bine alaturi de el, ca ai vrea sa continui relatia, dar daca el nu simte la fel este decizia lui. Si sa-l lasi sa plece. Daca pe parcurs i se va face dor de tine te va cauta, stiind ca are o usa deschisa. Dar daca nu... asta e, dragoste cu forta nu se poate...

iubitalov3

iubitalov3

continuare

23 Dec 2009, 01:38

si as dori sa mai precizez si faptul ca in acest timp nu s`a intamplat nimic intre noi,am avut o discutie la inceput si am hotarat sa nu ne grabim ( mai mult eu decat el, dar a acceptat si nu a insistat cu nimic ) .vreo 3sapt ne`am vazut mai rar pt k a avut masina in service,dar ne`am vazut..si cu prietenii lui...erau toate ok,pana acum 2 seri cand mi`a dat "bomba".pur si simplu nu inteleg..a spus ca nu a fost din cauza ca n`am facut dragoste,tot ce l`am intrebat a negat.nu stiu ce sa fac in continuare,o sa imi fie nespus de greu la masterat sa il vad doar ca pe un"prieten" dupa atatea iesiri zilnice si atatea lucruri facute impreuna..il vreau inapoi dar nu stiu cum sa fac asta..nu prea am rabdare sa astept sa"isi faca ordine in ganduri" dar nici sa stric totul nu vreau.habar n`am..dar este tare greu..rar intalnesc persoane cu care sa ma inteleg atat de binee...foaarte rar as putea spune..si imi pare f.rau ca a luat decizia asta atat de brusc..si mai ales ca nu vrea sa imi spuna motivul real..voi ce parere aveti?va multumesc