confuzie

by: monroe
sunt cu un tip de vreo 3 luni...relatia mea cu el era ok...pana cand am inceput sa ma gandesc iar la fostul,cu care am avut o relatie de 6 luni...de vreo 3 zile am reinceput sa vorbim(mentionez ca dupa despartire noi nu mai vorbisem unul cu celalalt...decat in situatii majore,facem parte si din acelasi grup de prieteni,iar el are iubita..o prietena de-a mea).mi'am dat seama ca eu inca mai tin la fostul meu si ca imi este dor de el,numai ca nu imi dau seama,nu stiu daca el mai tine la mine..e posibil sa mai tina la mine?sau vorbeste cu mine doar din politete?..sunt cam confuza..si ma doare ca ii fac asta iubitului meu,pentru ca sunt foarte rece cu el,nu vreau,dar imi e imposibil sa'l tratez asa cum il tratam inainte de "revelatia" aceea...ce sa fac il legatura cu iubitul meu? sa'l parasesc?..il iubesc...vreau sa incerc sa fac ceva...dar nu stiu ce..i need help..multumesc

eva31

eva31

Cred ca e doar politicos

06 Apr 2011, 01:59

Daca v-ati despartit, nu stiu de ce te mai gandesti la el. Apropo, cati anisori ai tu de esti asa confuza? Lasa-l in pace si vezi-ti de relatia ta actuala.

valeria123

valeria123

eu cred

06 Aug 2009, 17:35

in aceasta viata trebuie sa lupti pentru fericirea ta (desigur, conteaza foarte mult cum). despre prietenul tau, din ceea ce inteleg eu, as putea zice ca din partea ta este doar deprindere si mila. dar ai putea sa te verifici doar daca nu vei fi cu el, doar atunci cind nu ai incepi sa pretuesti. dar daca e sa zic si ceva despre fostul tau: stii niciodata sentimentele cuiva nu trec pur si simplu cu vederea, cel iubit intotdeauna simte acest lucru, chiar si fara cuvinte. cit de tare nu ai incerca tu sa ascunzi acest fapt, nu este posibil, prin gesturi, vorbe etc. te dai de gol. asa ca daca este ceva si din partea lui pentru tine, el ca barbat credema ca va face un prim pas. Succes