de ce mereu asha 3

by: straightface
iar de vb poate sa vb q prietenii lui... chiar mi-a zis k prietenii il sfatuiesc sa se desparta de ea l-am iubit mult a fost primul si singurul meu iubit cu care m-am culcat dar nu mai pot sa ma impac q el mai ales ca el este sportiv are plecari dese nu k m-ar fi deranjat asta inainte dar... aqm da aqm nu mai pot si nimic nu ar putea fi lafel k inainte il vad k e trist si ka se amageste singur spunand k "poate ma iubeste si ea dar nu stie sa arate" ... pff voi credeti k o fata iubeste atunci knd se poarta asha cu el si ii e indiferent daca il vede sau nu... spunandu-i k sczuza k el a vrut relatie la distanta.".. tocmai k sunt realista ma simt folosita... de aproape un an ne-am despartit iar ea nu s-a schimbat deloc fata de el... iar el nu intelege k numai o fata fosta virgina paote sa iubeasca si sa tina la el asha qm tineam eu... ea este mai mare este la facultate este mult mai whateva.. about this... am scris kam mult adevarat dar ... pana la urma de ce credeti ca ma mai kauta dupa atat timp si avea okii inlacrimatzi desji nu vroia sa arate in mom in care i-am zis sa nu ma mai caute.. o replica de-a lui a mai fost:cum crezi ca ma simt cand am dat friptura in locul supei instant

anca_anca24

anca_anca24

buna

04 Iul 2008, 02:24

buna, am citit si eu postul tau ,sincer imi pare rau pt tine, dar parerea mea este sa nu-ti mai faci singura rau acceptand toate prostiile pe care ti le spune si sa-ti vezi de viata ta..e mare gradina Domnului,o sa gasesti tu pe altul care sa te pretuiasca si sa te aprecieze asa cum meriti!! asta este parerea mea. esti inca tanara. profita de viata. ca dupaia vei regreta si vei spune "ce fraiera am fost ca am stat dupa X" ...crede-ma ca am patit-o si eu la varsta ta! mult succes iti doresc

panterootza

panterootza

daca inainte

02 Iul 2008, 15:19

credeam k ¨´oricine merita o a2a sansa¨´,acum cred k ´´daca te inseala o data e din vina lui,daca te inseala de 2 ori,e din vina ta,k i-ai permis sa ti-o faca din nou´´!Sfatul meu este sa rupi orice fel de legatura cu el!probabil nu vei tine cont de el,asa cum nu am tinut nici eu cont de cei care imi doreau binele...dar nu uita k,de sus cazi,de jos te ridici!

panterootza

panterootza

am simtit-o pe pielea mea...

02 Iul 2008, 15:02

povestea ta seamana f mult cu a mea...singura diferenta este k ¨´el´´s-a intors dupa 2 luni!datele problemei sunt cam aceleasi(cred):eu simteam si vedeam ´´ceva¨´intre el si colega lui,el incerca sa ma convinga de faptul k eu sunt ´´nebuna¨´si am nevoie de tratament...asa ne-am despartit,iar la o saptamana ei doi erau impreuna!dupa nici o luna a inceput sa ma caute sub pretextul k nu poate uita cei 3 ani petrecuti impreuna,si k ar face orice sa fim macar ´´amici´´.Desi nu ma vedeam in ipostaza de ´´amica´´cu el,am acceptat,din teama de a nu-l pierde definitiv!(imi asum criticile cu privire la naivitatea si prostia mea!).La scurt timp,a inceput sa imi impartaseasca din ¨´nefericirea lui´´,sa imi spuna k ea nu e k mine,k a fost un prost,etc...Nu prea intelegeam atunci de ce nu renunta la ea,daca era atat de convins k vrea o a2a sansa,dar m-am lasat ´´convinsa´´de ¨´iubirea lui¨´(lacrimi,promisiuni,etc),desi recunosc k am fost avertizata de mama,prieteni,sefi,colegi!Toti pareau sa fie de acord k ´´sunt o proasta´´,eu credeam k oricine merita o a2a sansa...

hedonista

hedonista

hmm

02 Iul 2008, 14:36

in primul rand tu nu ai mai mult de 18 ani..se vede dupa felul cum gandesti...nu ca eu as avea vreo varsta mathusalemica dar am trecut si eu prin per aia si stiu cum e...tu defapt ai o singura problema...si anume ...ca esti mult prea naiva..sa zic asa...si crezi tot ce spune el...ca vai ce sufera el..ca relatia aia nu i relatie..ca il injura..sa fim seriosi...una e ca tu inca tii la el pt ca a fost primul tau iubit samd, si alta e sa aceepti toate ineptiile care ti le indruga...daca era asa nefericit se despartea de tipa respectiva...si imi pare rau sa ti spun asta, dar raspunsul e DA!, el te cauta doar pt cate o partida...sfatul meu e sa te trezesti la realitate si sa nu i mai cauti motive si sa l compatimesti..pt ca si el o inseala pe actuala prietena cu tine..ceea ce nu e un lucru f demn...tu stii povestea doar de la el, dar tipa, e mai mult k sigur o fata ok, chiar draguta, care la randul ei e inselata de individul asta...