Balanta cu tendinte de ingrasare

by: raluk
Sunt o Balanta foarte simpatica, vesela, cu pofta de viata si usoare probleme de ingrasare. Cu toate ca nu mananc porcarii (aka, tin dieta, mananc multe fibre, nu mananc prajeli, am grija cum combin alimentele) si fac sport regulat (aka, fac tae bo trei zile pe saptamana si dans doua zile pe saptamana) am mici probleme cu excesele de dulce. Ce inseamna asta? Pai, cam o data pe saptamana ma apuc si bag in draci ciocolata. De obicei, se intampla intr-o zi in care nivelul stresului este deosebit de crescut. :(( Am incercat sa mananc doar ciocolata neagra pentru ca pare-se aceasta ingrasa mai putin. Si este totusi frustrant sa nu fii batz la regimul de viata pe care il tin eu. Si ma gandesc ca este numai din cauza micilor excese dulci.

Dati-mi va rog un sfat cum sa scap de aceste mici excese... indiferent de zodie ;))

tashulina

tashulina

Mda

14 Aug 2008, 10:59

Si eu sunt balanta si este adevarata, se pare, atractia irezistibila catre ciocolata...

Cat priveste ingrasatul si slabitul, la mine functioneaza totul pe sistem nervos, adica daca tin diete drastice, dau foarte putin jos, in schimb, daca sunt suparata...ma subtiez vazand cu ochii.

mata

mata

Trebuie sa te simti bine in pielea ta

12 Sep 2006, 14:08

In primul rand tu trebuie sa te simti bine asa cu esti.Nimeni nu arata perfect,toti avem unele"probleme".Eu una nu as tine o cura drastik nici in 1000 de ani.Este foarte bine k faci miscare si inca foarte multa.Exercitiile tae bo sunt foarte bune(le fac si eu de 2-3 pe saptamana)dar este foarte important sa sti ce zone ai cu "probleme"si sa o lcrezi doar pe aceea.Iar dak nu te poti aptine de la o ciocolata,cel mai indicat ar fi sa mananci dimineatza,atunci se ard cel mai bine toate caloriile,incearca sa te opresti la cateva bucatele,nu manca toata ciocolata.Oricum dak ai mancat cateva bucatele,adik ti-ai facut pofta,organismul nu o sa-ti mai ceara.Si cel mai indicat ar fi sa nu m-ai mananci dulciuri dupa ce ai avut o zi cam prostuta,incearca sa faci altceva care sa te relaxeze sau se te revigoreze,depinde de ce ai nevoie,decat sa iti exprimi toate sentimentele mancand dulciuri,care oricum nu te ajuta...ci ami rau iti fac...in timp

pinky

pinky

hehe

12 Sep 2006, 12:12

nu stiu, ca si eu tot cam asa sunt, pot sa renunt la orice, pot sa nu mananc nimic mult timp, dar nu pot sa renunt la dulciuri, mai precis, la ciocolata...