Cat de mult ti se potriveste zodia?

by: raluk
Impartasiti-ne cat de mult credeti ca vi se potriveste zodia. Eu spre exemplu sunt Balanta. Sunt intr-adevar diplomata si sociabila, imi plac luxul si eleganta, destul de obsedata de aspectul fizic, romantica. In schimb, indecizia nu este una dintre trasaturile mele. SUnt chiar o persoana foarte hotarata. Ah si nici nu sunt lenesa, sunt o persoana foarte activa, ma implic in mai multe activitati o data. Sunt uneori suuperficiala, nu cand este vorba despre munca, dar uneori cand este vorba despre oameni si sentimente.

tashulina

tashulina

oare

21 Iun 2011, 10:41

toate balantele sunt ATAT DE INDECISE?!! M-am exasperat pe mine insami cu acest defect si nu stiu cum sa scap de el...

blabla

blabla

:)

29 Nov 2010, 16:19

"pisi" credca tu esti ipocrita si nu "fecioarele" din moment ce judeci un om fara a-l cunaoste.cu totii avem momente in care suntem ipocriti si cu totii avem orgoliu (sau ar terbui) ;)

elenutza29

elenutza29

ca o manusa :)) fara un deget.

03 Dec 2008, 12:59

sunt o sagetatoare veritabila:plina de viata si incapatanata, ambitioasa dar lenesa, independenta si filosofica, "greu de dresat" :P, dar cateodata mmorcanoasa si capricioasa.foarte vorbareata....odata m-a intrebat cineva ca eu nu fac febra musculara la limba de la atata vorbareala?
ceea ce nu mi se potriveste este faptul ca nu tin cont de parerile celor din jurul meu....intr-adevar nu tin cont de ele daca e vorba de actiunile si planurile mele....dar cand e vorba de persoana mea, ma ascund dupa pai.

pisi

pisi

...

15 Oct 2008, 01:33

mesajul de mai sus ar fi trebuit sa-l postez la o alta tema.

pisi

pisi

deci

15 Oct 2008, 01:33

sa inteleg din descrierea voastra ca toti escrocii, hotii, borfasii, sunt gemeni???

sa inteleg din afirmatiile voastre ca toti mincinosii din lumea asta sunt gemeni?

terminati cu aberatiile astea, fetelor! sustinand asemenea prostii, va faceti de ras, ce naiba...

ontopic: cele mai nesuferite zodii, dupa parerea mea, sunt leii (megalomani si bolnavi de orgoliu) si fecioarele (ipocrizie cat cuprinde).

adeline18

adeline18

..

13 Oct 2008, 23:43

eu sunt fecioara.. dar as putea sa spun ca nu mi se potiveste aproape deloc ...

heloow fetelor!

07 Feb 2007, 07:14

shi io tot gemeni sunt,copilaroasa,vesela,plina de energie...duar sunt nascuta p 1 iunie :P..dar suntem o zodie ciudata..nush io ashea cred..da am o intrebare ce parere aveti de barbatii pesti?! thx :X

gabrielagai

gabrielagai

Buna!

22 Sep 2006, 09:34

Draga Ella esti tare simpatica!! Eu desi cred in zodie nu merg pe ideea daca este sau nu compatibil! Drept dovada eu sunt varsator cu ascendent in sagetator iar sotul meu este "SCORPION" poti sa-ti dai seama ce catastrofa suntem impreuna? La inceput nu prea am dat importanta acestor aspecte dar acum cred ca regret ca nu am fost mai atenta la chestiile astea!!! Pare destul de important sa fi compatibil zodiacal ! ufff!

pisi

pisi

Mi se potriveste,

27 Mar 2006, 22:06

dar nu intrutotul ! Adica sunt cu capul in nori, imi place sa fiu tot timpul informata, uneori sunt snoaba ( nu va bucurati prea rau, ca doar uneori mi se intampla asta ), imi place sa flirtez ( dar sunt fidela ), sunt toleranta in general, ma adaptez usor oricarei situatii, uneori stiu ce trebuie sa spun ca sa obtin ceva (sorry, dar asta e ...), am cautat iubirea pana am gasit-o , sunt creativa !
Daca am inceput o treaba , imi place s-o termin, altfel am un pitic pe creier care imi spune tot timpul asta ca nu am terminat chestia de care ma apucasem, pana duc respectiva sarcina la indeplinit , si ajunge la capitolul calitati !:D
La defecte, ar fi multe, dar prefer sa nu vorbesc prea mult despre ele !:)
Nu sunt de acord insa cu cei care sustin ca Gemenii sunt perversi, ascunsi sau mai stiu eu ce, ca sunt mincinosi, escroci etc !
Gemenii sunt artisti , sunt facuti pt a lucra in domenii creative si unde pot cunoaste multi oameni, si asa e, se indragostesc de mintea unui om, mie mi s-a intamplat asta cu al meu ! Tipul, pur si simplu, e genial, am invatat o multime de lucruri de cand sunt cu el, el a scos tot ce aveam eu mai bun la suprafata , dar si eu am stiut sa-l fac sa-si vada calitatile , si nu putine , pe care le are !:)
De mentionat ca amandoi suntem Gemeni !
Si inca ceva : nu suntem indiscreti , nici eu, nici el !

pinky

pinky

asa

13 Mar 2006, 19:00

si, ca am uitat, si pe mine ma mai influenteaza cateodata zodiile celor din jur, nu pot sa am relatii cu baieti capricorn sub nici o forma si in general imi dau seama ca sunt capricorni inainte sa aflu, e ceva ce nu prea merge! si de asemenea cand e vorba de o relatie fac eu ce fac si numai peste tauri dau :)

pinky

pinky

13 Mar 2006, 18:57

funny, ella! mie mi se potriveste foarte bine zodia balantei si la fel si ascendentul in sagetator! eu nu prea pun la suflet ce zic altii, dar sunt cam sensibila si asta e un defect cam pagubos, sa zic asa... sunt cateodata cam egoista si cam prea incapatanata... asta ca sa zic de defecte, ca zicea aici cineva ca balantele nu au defecte! hihi! nu prea avem defecte :)

raluk

raluk

LOL

20 Feb 2006, 15:21

deci Ella am ras de m-am spart. Recunosc ca si pe mine ma influenteaza mult zodia unei persoane in stabilirea unei relatii cu acea persoana si nu este o mutare prea desteapta. Imi fac deja niste pareri despre persoana respectiva fara ca macar sa o cunosc. Ma rog...

De aceea, prefer sa aflu zodia cat mai tarziu cu putinta ca deja sa am o parere formata si ca sa nu ma mai influenteze.

katy

katy

30 Ian 2006, 15:59

Sunt o balantza cu ascendent in varsator si sunt mandra d mine :)... ma regasesc in felul in care v atzi descris, numai k eu sunt cam egoista si daca nu vreau ceva pai nu fac poate sa tune si sa fulgere langa mine. In schimb sunt f bine motivata cand imi doresc ceva si mai tot timpul reusesc, iar norocul este mereu d partea mea :)... Imi place la nebunie sa ascult povestile altor, sa analizez experientele d viata ale celorlalti... Dar din pacare sunt o balanta bolnavicioasa, care nu exista zi in care sa nu am ceva :)...

raluk

raluk

Ai descris-o perfect pe prietena mea Gemeni

29 Ian 2006, 19:52

Am si eu o prietena in zodia Gemeni si descrierea ta i se potriveste perfect.

arge

arge

sunt gemeni si ma regasesc in gemeni

27 Ian 2006, 23:46

eu sunt gemeni si mi se cam potrivesc caracteristicile zodiei
...sunt uituca, zapacita, imi place diversitatea in tot dar urmaresc si o anumita armonie a lucrurilor,
ma plictisesc repede,
...sunt f. curioasa ,
am prieteni de toate tipurile cu caractere si interese total opuse si din medii foarte diferite
multi dintre prietenii mei nici nu se cunosc intre ei
de multe ori incep ceva si nu am rabdare sa si termin
sau am o multime de idei si nu ma hotarasc ce sa pun in practica
sunt foarte toleranta, imi place sa iau oamenii asa cum sunt
sunt imprastiata si deseori nu stiu de unde sa incep un lucru
mai sunt caracateristici da pe moment nu-mi mai aduc aminte

raluk

raluk

Un pic de egoism si manipulare

27 Ian 2006, 22:24

Uneori sunt egoiste si intotdeauna au o doza mica de manipulare.

scumpik

scumpik

bineinteles...

27 Ian 2006, 19:11

bineinteles ca si balantele au si ele defecte normal ca orice alta zodie chiar am mentionat unul, acela ca balantele sunt prea sensibile si pun la suflet orice rautate.

hedonista

hedonista

?

27 Ian 2006, 16:11

nu ca m as indoi de calitatile voastre ..caracteristice zodiei, dar totusi fetelor ..ati spus numai de bine..balantele defecte n au???

raluk

raluk

Scumpik

27 Ian 2006, 10:34

Se pare ca suntem de acord in privinta caracteristicilor care nu ni se potrivesc. Ah, si partea ca pui la inima tot ceea ce iti spun cei din jur si ca esti uneori prea sensibila.... iti impartasesc acest defect din pacate.

scumpik

scumpik

intr-adevar..

24 Ian 2006, 13:03

Sunt in zodia balantei cu ascendent in taur deci va dati seama ca amandoua zodii sunt guvernate de planeta venus de aceea pot sa spun ca sunt o persoana care i se potrivesc trasaturile ce definesc acest nativ(balanta)...imi place sa fiu mereu cocheta sa atrag privirile tuturor din toate punctele de vedere, sunt o fire romantica careia ii place mereu sa fie alintata sa i se spuna cuvinte frunoase si tot odata sensibila .Urasc disputele si incerc mereu sa le evit... Sociabilitatea si diplomatia pot sa spun ca ma definesc , in general sunt o persoana care stie sa aprecieze frumosul.O alta trasatura a balantei se spune ca este indecizia dar pe mine nu ma caracterizeaza aceasta trasatura ba din contra sunt foarte hotarata si cand imi doresc ceva cu adevarat reusesc.Un defect al meu ar fi ca pun la suflet problemele si cuvintele rele ale celorlalti din jur. Cred ca aceasta zodie este adepta elegantei, a frumusetii, si a linistii..nu este asa? :)