ce stiti despre..?

by: nati
salutare,
sunt pt prima data pe ac site si am nevoie de voi:)
sunt o varsatoare indragostita de un geaman care parca imi da apa la moara. suntem prieteni, vorbim zilnic pe mess si ne mai vedem din cand in cand insa intalnirea se termina intotdeauna la fel, ceva la modul ,vorbim,.
cum imi dau seama ce vrea de la mine?
multumesc

nati

nati

final neasteptat...

19 Oct 2007, 14:16

Fetelor va anunt ca nu mai comunic prea mult cu el pt ca suntem amandoi foarte ocupati.
Nu ne-am mai vazut de cateva luni si nici nu l-am mai bagat in seama pe msn.M-a abordat la un moment dat, insa nimic.
Acum cred ca lucrurile imi sunt destul de clare.
Tipul n-are nimic cu mine ... asa ca nu are sens sa mai imi fac vro speranta.
Multumesc mult pentru sprijin fetelor!
Va pup

nati

nati

nici o noutate

12 Iul 2007, 15:52

din pacate nu mai am nici o noutate, nu ne-am mai vazut de 2 sapt ca am fost foarte ocupati amandoi :(
dar, in astea 2 sapt am incercat sa ma detasez...ceea ce este foarte bine, zic eu

qloty

qloty

nati

11 Iul 2007, 13:13

care mai sint noutatile?

nati

nati

intalnire

25 Iun 2007, 10:29

la plecare pur si simplu mi-a zis "ne vedem marti, nu?" si eu i-am zis ok.cand ne intalnim ne povestim ce-am mai facut ce proiecte mai avem...nu lucruri intime.
asta este si motivul pt care nu vreau sa-i spun ce simt...nu vreau sa-l sperii.deja cred ca s-a atasat mult de mine, asa cum m-am atasat si eu de el.
cateodata ma gandesc ca interpretez eu gresit gesturile lui, dar apoi ma intreb de ce cu alte amice nu-si da intalnire cel putin o data pe saptamana?!?
multumesc

qloty

qloty

intilnire

21 Iun 2007, 16:00

ati stabilit si in ce zi si eventual o ora?
Sau tot asa... vorbim la telefon sa stabilim amanunte?

nati

nati

noutati

20 Iun 2007, 14:04

m-am vazut cu el si n-am vorbit nimic despre noi, dar la plecare a ramas sa ne vedem saptamana viitoare, el a spus-o nu eu. eu inteleg ca deja omul mi-a dat intalnire....voi ce parere aveti?

rebella

rebella

despre Gemeni

19 Iun 2007, 19:01

poti citi la sectiunea horoscop compatibilitatea dintre voi doi. Ce pot sa iti spun este ca un Geaman de tinut si facut casa cu el este f.f. greu. Are o dualitate pe care nu multi o suporta, si care de multe ori este gresit interpretata. Face niste jocuri din care isi hraneste propriul ego si lasa multe victime in spatele lui.
Iti urez succes si sper sa stii la ce te inhami.

dorgyi

dorgyi

ce stiti despre...?

15 Iun 2007, 22:53

ei bine,eu personal nu prea am incredere in cei din zodia gemenilor,sunt prefacuti,si cam fustangi,dar.....eu zic ca cel mai bine este sa iei taurul de coarne cum se spune si sa ii spui tipului cum sta treaba,nu de alta dar sa nu pierzi vremea,eventual,cu cine nu trebuie,te pupik si ....mult curaj,viata e scurta nu o irosi asteptand,si ,cine stie,poate iese cool!

qloty

qloty

linistea ta sufleteasca

15 Iun 2007, 20:18

e cea mai importanta. Indiferent de decizia pe care o iei eu una te sustin.
Mult noroc!

nati

nati

scuze

15 Iun 2007, 12:40

am fost foarte ocupata si n-am putut sa mai scriu.
nu m-am vazut cu el, oricum sunt decisa sa nu-i zic nimic.
ideea e ca nu are cum sa nu vada ca intre noi este ceva mai mult.
in cazul in care va intarzia prea mult sa-si exprime sentimentele fata de mine s-ar putea sa ma piarda definitiv pt ca sunt genul de om care daca-si propune ceva face.
momentan nu voi face decat sa astept, dar nu pt mult timp, sa vad ce vrea sa faca.
multumesc si va pup

qloty

qloty

nati

15 Iun 2007, 10:13

care mai sint noutatile?

joelia21

joelia21

si eu sunt varsator

14 Iun 2007, 13:45

nati nu cred ca ar trebui sa faci tu primul pas ,cel mai bine ar fi ca intai sa iti iei gandulde la asta ,nu-i mai da tu intalnire ,lasa-l sa te caute el sa vezi daca chiar vrea sa te aive alaturi ,in final daca te va cauta el si va incepe el discutia despre voi atunci mergi inainte cu el ,daca nu eu iti zic sa o lasi balta ptr ca risti sa ai o dezamagire

pisi

pisi

Comunica,Nati

13 Iun 2007, 22:15

Nati,provoaca-l la o discutie deschisa si cinstita si spune-i ca acest comportament al lui,pe tine te bulverseaza.
De un lucru poti fi sigura,lui ii convine situatia,tu esti tot timpul la cheremul lui,sa te intalnesti cu si sa-l asculti,el insa neimplicandu-se mai mult de atat in aceasta relatie,cel putin nu la prima vedere.
Ai curajul si ia taurul de coarne,incearca sa vorbesti cu el despre sentimentele voastre in ceea ce priveste aceasta relatie.
Mult succes!

qloty

qloty

adica

13 Iun 2007, 14:16

te-a sunat? sau cum ti-a propus?Iata ca ai ocazii destule sa te " luminezi" in privintza lui.
Succes.
te astept cu noutati

nati

nati

iar..

13 Iun 2007, 12:55

dragelor, iar mi-a propus sa ne vedem.....

pisi

pisi

Nati,

12 Iun 2007, 22:03

de ce nu-l intrebi direct?
Daca tipul te place,dar e timid?Sau poate ca se teme de un refuz.
Spune-i ca-ti doresti sa clarifici situatia,vrei sa stii clar cum te priveste el pe tine.
Te-as sfatui sa mergi si pe intuitia ta,nu doar pe sfaturi.
Iar din punct de vedere astrologic,varsatorul cu geamanul sunt cat se poate de compatibili,aceleasi spirite idealiste si insetate de libertate sunteti amandoi,stiti sa va respectati libertatea reciproc.
Sa auzim de bine!

nati

nati

sa fiti sigure...

12 Iun 2007, 17:39

multumesc mult si fiti sigure ca va dau de veste.
ideea este ca nu ma pot da batuta (asa mi-e firea) si mai ales ca avem si prietene comune si cu ele nu procedeaza la fel.
ceva este, probabil, insa nimic serios.
as fi vrut sa lupt pt el si d-aia am vrut sa stiu si parerea voastra.
asta este...in viata nu le poti avea pe toate.
multumesc si va tin la curent:)

qloty

qloty

nati

12 Iun 2007, 17:21

pina la urma tu esti cea care cunoaste situatia cel mai bine. Tu esti singura in masura sa judeci problema in mod corect.
Noi am expus doar niste pareri ( bazate mai els pe experiente proprii sau ale apropiatilor nostri)
Asa se vede din afara.
Din interior.... tu stii mai bine
Da-ne o veste cind se intimpla ceva , OK?

nati

nati

multam

12 Iun 2007, 17:12

va multumesc pt sfaturi, sper sa-mi iasa mai repede din cap ca poate fi ceva intre noi:).

qloty

qloty

offf

12 Iun 2007, 17:06

nu repet ce au zis ella si floare de cais ( caci sint 100% de acord cu ele)
Nu cred ca duce undeva relatia asta. Nici macar spre o prietenie- amicitie.
Daca tot sinteti prieteni buni si vorbiti cite in luna si in stele nu cred ca strica sa ii pui problema pe tava.
macar te lamuresti si nu treci prin asta fara sa stii ce te-a lovit....
succes

nati

nati

tot eu

12 Iun 2007, 15:05

problema este ca nu ne intalnim aiurea, ne vedem ca stabilim sa ne vedem, pe de o parte, iar pe de alta, "vorbim" vine de la mine nu de la el. asta este problema.