compatibilitate...?

by: browneyedgirl88
poate exista o relatie de durata intre scorpion si gemeni???

roastrolog

roastrolog

f bine spus

23 Iul 2009, 19:42

exact, este f important peste ce astrolog dai!! si sunt de acord cu tine draga mea, am auzit niste scoruri pt astrograme si de 500 de ron, ceea ce mi se pare super exagerat. daca aifost multumita de astrograma facuta, ma bucur mult pt tine. stii ca in astrologie este o regula, care afirma ca astrgrama natala se face o sg data si cine ti-o deschide te va influenta toata viata?deci ai avut SANSA sa fi multumita,sa/ti constientizezibagajul cu care ai venit aici si ce treburi ai de rezolvat,cu siguranta te-a ajutat f mult. insa eu imi pun mainile in cap cand aud despre interpretari pesimiste,panicarde! astrologia e o unealta de a da curaj omului, de a-i arata punctele bune si cum sa le corecteze pe cele mai putin bune.nu
sa-i dai in cap si sa il transformi intr-o rama. pt ca oricat de putin ai crede, tot esti influentat.deci FELICITARI !!!!

antonia13

antonia13

compatibilitate

23 Iul 2009, 17:23

Nu este vorba de sansa sau nesansa. Parerea mea este ca sansa de a cunoaste ceva ti-o poti da singur/a. Eu nu pot sa zic ca am avut sansa de a-mi face o astrograma ci pur si simplu am hotarat sa imi fac una. Poate norocul meu a constat in faptul ca nu am dat peste cineva care sa ma pacaleasca sa imi ia banii si sa imi spuna generalitati. A fost mai ieftin decat preturile pe care le-am vazut pe unele site-uri iar informatiile mi s-au parut de calitate.

roastrolog

roastrolog

gemeni/scorpion

21 Iul 2009, 16:27

desigur, ai spus bine, sa nu judecam NUMAI dupa semnul solar, dar cati au sansa ta de a-si face o astrograma? Prin urmare oamenii au nevoie de niste linii generale, si de aceea exista zodiile, pt ca altfel s-ar numi harta lui x si harta lui y si zodiacul nu si-ar mai avea rostul . Deci pt cei care vor detaliat informatii recomand sa caute un astrolog, insa pentru patura larga de oameni care nu au timp, nu vor, nu au cum sa isi faca o astrograma personalizata, o sinastrie sau o harta compusa le pot recomanda liniile generale, mari, care traseaza un contur. Insa nu recomand sub nici o forma softurile de calculator pt interpretarea unei astrograme, care sunt impersonale si care ofera niste raspusuri standard.
ca si la doctor cand mergi, unii vor in detaliu sa stie ce e aia apendicita si cum s/a format ,de ce, in ce consta ,iar altii vor sa afle daca e grav sau nu si atat!

antonia13

antonia13

Eu Gemeni El Scorpion

21 Iul 2009, 11:19

Buna,

Eu sunt Gemeni si am o relatie de cativa ani cu un Scorpion cu ascendent in Scorpion. Ne intelegem foarte bine. Nu conteaza doar semnul solar pentru compatibilitate. Noi ne-am facut o analiza astrologica de compatibilitate detaliata si am aflat ca sunt multe alte aspecte care contribuie la intelegerea noastra. Deci nu mai judecati dupa semnul solar.

roastrolog

roastrolog

Gemeni-Scorpion

17 Iul 2009, 22:23

A vorbi despre un cuplu alcatuit dintr-un nativ Geaman si un nativ Scorpion este la fel ca si cum ai vorbi despre incercarea armonizarii ploii cu aerul. Atata timp cat briza usoara de vara nu se transforma intr-o adevarata tornada si atata vreme cat ploaia nu se transforma intr-o grindina devastatoare, relatia are mari sanse sa dureze.
Sa nu uitam ca Geamanul este guvernat de Mercur, planeta comunicarii, a interactiunii dintre oameni, a studiului intens si a comertului. Prin urmare, nativii Gemeni sunt dominati de ideea cunoasterii si interrelationarii. Ei cauta sa inteleaga profunzimile si adancimile sufletului uman, iar acest lucru nu il pot atinge decat daca relationeaza cat mai mult, daca cunosc cat mai multi oameni si daca socializeaza din plin.
La randul sau, nativul Scorpion este guvernat de doua planete "serioase": pe de o parte planeta-asteroid Pluton – guvernatorul lumii de dincolo, a mortii, a renasterii, a misterelor, a sexualitatii si Marte – planeta razboiului, planeta energiei... mai departe mergi la blogul meu: www.roastrolog.blogspot.com
Aici nu am voie sa postez decat 1200 caractere.