Cum apare un caprikorn in ochii unei femei :D

by: 
Sunt un caprikorn singur, nu e de mirare... shi vreau sa shtiu ce cred femeile despre capricorni la modul cel mai serios,as vrea sa fiti sincere si serioase iar daca vreti ma puteti gasi la :mihalcea_sorin_000@yahoo.com merci sunteti nishte scumpe.

joelia21

joelia21

mda...

02 Iun 2007, 22:04

eu sunt cu un capricorn , e foarte bun ,dar da mai multa importanta serviciului decat pèrsoanei iubite ,si s-ar pute ca sa piarda din cauza acestui lucru foarte mult ,cand e vb de munca ne intelegem foarte bine(eu sunt varsator), eu cred ca e mult prea serios si vrea sa ajunga cat se poate de sus ,asa ca pentru el se combina utilul cu placutul,in fine ..cam asta cred despre un capricorn

alexandrina101

alexandrina101

?!

12 Apr 2006, 20:16

cu toata increderea si dragostea aratata,tot ramame cum am spus.K2 nu crezi ca si prea multa incredere strica?

shtiu eugen

12 Apr 2006, 19:57

gresheala mea ...

p_eugen

p_eugen

k2

12 Apr 2006, 16:37

Ne-am luat cu altele si am uitat sa iti spun.
Stii ce cred eu: ca ai postat aiurea topicul.

alexandrina101

alexandrina101

ce cred eu!

12 Apr 2006, 15:39

incapatanati,posesivi,timizi,ascunsi,dar buni amanti.capricornul meu asa este.

hmm

11 Apr 2006, 12:54

capricornii....
Cu femeile capricorn ma inteleg destul de bine.Cu toate ca avem puncte de vedere diferite.
Cu barbatii Capricorn nu ma inteleg deloc.Exista o bariera intre mine si ei.Nu reusim sa comunicam.Sunt prea reci,iar eu am nevoie de multa afectiune.
Rigizi in gandire...nu nu nu...nu imi plac. Nu sunt stilul meu .

p_eugen

p_eugen

k2

11 Apr 2006, 08:02

sa nu ma intelegi gresit. Foarte bine ca meditezi. Dar mai coboara si cu picioarele pe pamant.
"E usor a scrie versuri cand nimic nu ai a spune"

bile negre...

10 Apr 2006, 20:37

unii merg prea departe cu meditatzia, uneori depashesc anumite granitze chiar daca nu sunt pregatitzi pentru asta alte ori nu pot sa se mai retraga din lumea de ai creata shi asta e nasol...

erika

erika

bile negre

10 Apr 2006, 16:09

s-au spus cateva

"Sunt mai rece, mai putin prietenoasa cu necunoscuti, nu prea vorbesc despre mine"

"dar ca altceva, hmm, nu prea imi plac capricornii, prea reci si calculati :)"

p_eugen

p_eugen

.

10 Apr 2006, 15:55

Chiar am specificat ca ceea ce faci si cum te comporti te defineste.
Sunt capricorni intre capricorni cum sunt oameni intre oameni.
Din capitolul "bile albe" am vazut atuurile pe care le-ati selectat dar la capitolul "bile negre" ce zice zodiacul?

adymaia

adymaia

despre capricorni

10 Apr 2006, 15:46

referitor la mesajul tau Erika: nu faceti aceeasi greseal ape care o face toata lumea. Nu generalizati Sunt capricorni si capricorni. Cum sunt oameni si oameni. Nu conteaza zodia sub care te-ai nascut ca sa fi om. Important este ceea ce ai in suflet. In schimb spre deosebire de alte zodii se spune despre capricorni ca te boti baza pe ei. Insa si eu personal am intalnit si capricorni despre care e mai bine sa fugi

erika

erika

Capricornii.. :))

10 Apr 2006, 15:26

..din toata lumea ii multumesc lui Eugen pentru cuvintele frumoase :PP :)

"Adica una iti spun in fata, iar in spate alta discuta de tine."

p_eugen

p_eugen

?

10 Apr 2006, 11:14

Pe ce te bazezi?
Poate il cunosti tu mai bine ca mine.
Stii care este problema: tu te stii "capricorn" de cativa ani de cand ai aflat de zodiac, pe cand eu il cunosc, cu bune si rele, de ani de zile (nu are rost sa iti spun ca de mai multi ani decat ai tu "cunoscatorule").
Insa, cu toate ca nu sunt de acord cu tot ce ai "descoperit" tu in multii ani de studiu, cu un lucru sunt de acord: Capricornii au doua fetze, una pe care o stie toata lumea, iar cealalta pe care o stiu doar ei sau, in cel mai fericit caz, inca vreo doua-trei persoane. Adica una iti spun in fata, iar in spate alta discuta de tine.
Incearca sa fii tu nu te mai lua dupa zodiac. Daca ai citi toate zodiacele ai ajunge la concluzia ca ele difera foarte mult unul de celalalt, iar cei care le scriu nu fac altceva decat sa vanda iluzii celor carora le place sa traiasca "cu capul in nori", negand realitatea in favoarea viselor.

add.. soro

10 Apr 2006, 09:56

doar caprikornii shtiu anumite lucruri, de aceea par ciudatzi ... shi de obicei eu nu ma chinui sa-mi bat capu cu cineva care nu ma intzelege; asha se intampla ca pot fi caracterizat ka fiind "extravagant"... mai shtiu eu ce aberatii, lucru ce nu e valabil la nici unul dintre capricorni. De fapt ei au 2 personalitatzi una publica shi una doar de ei shtiuta sau in cel mai bun caz inca 1-2 persoane.

Eugen cat ai spune tu ca nu e asa eu cred ca tu nu'ti cunoshti fratele :D

erika

erika

K2 are dreptate...

09 Apr 2006, 12:49

si eu sunt capricorn si , desi nu prea cred in zodii, mi se potriveste oarecum descrierea. Sunt mai rece, mai putin prietenoasa cu necunoscuti, nu prea vorbesc despre mine, etc. Chiar mi s-a spus ca as fi aroganta pentru ca nu stau la taclale cu toata lumea. :) Asa ca te inteleg, K2, dar trebuie sa treci peste astea. Pana la urma poate fi o tehnica de agatat, unora dintre femei le plac chiar forte mult discutiile despre zodii.
Te duci la ea si-i zici "Stii, demult incerc sa vorbesc cu tine, dar sunt mai timid. Sunt capricorn" :) Si de aici poate incepe o discutie, nu? :))

p_eugen

p_eugen

cine eu?

06 Apr 2006, 13:40

Nu, dar am un frate care este si nu mia dovedit pana acum ca ce scrie in zodie este adevarat.
Corn in frunte inca nu are dar "coarne" cam are de mic.
Oricum nu cred ca zodia poate infuienta convietuirea in bune conditii, bunulsimt, respectul. Acestea sunt in firea omului, ceea ce simte fiecare, dar, cateodata mai sunt influientate sau "impuse" de persoana de langa tine sau pentru a fi in "ton" cu aceasta.
Intr-o relatie de lunga durata fiecare dintre cei doi trebuie sa faca sacrificii, sa lase de la el, sa se ajunga la un consens.

pisi

pisi

Voi m-ati convins

06 Apr 2006, 11:37

sa raman , si tu te-ai numarat printre acele persoane !:)
Are si mama o vorba :" In fata prostului si a tramvaiului, sa nu te pui !" , si cam are dreptate !
Revenind la tema topicului , as avea si eu o intrebare, esti cumva capricorn ? :))
Multumesc de raspuns !:)

p_eugen

p_eugen

Buna

06 Apr 2006, 10:55

Iti multumesc pentru faptul ca nu ai renuntat la forum(cum de fapt "amenintai" ), din cauza unora care ascunsi in spatele "mastilor" sau mai bine spus a anonimatului, cred ca pot spune orice.
Eu am o vorba: mintea prostului este prea odihnita si nu are rost sa te iei cu el la replici pentru ca ai sa pierzi.
Bine ai revenit.
K2 as vre totusi sa-ti mai spun ceva: nu toti "capricornii" fac ce scrie in zodie si nu toti care fac ce scrie in zodia "capricorn" sunt si "capricorni".

pisi

pisi

Exact , Eugen,

06 Apr 2006, 10:36

asta am incercat si eu sa-i dau de inteles intr-un alt mesaj ! :))
Mie mi se pare ca K2 , este pur si simplu, fascinat de zodia lui si de zodiac , nu ca ar fi un lucru rau, dar tu ca om nu te poti reduce doar la ce spune zodiacul , parerea mea !:)
O zi buna, Eugen ! :))

p_eugen

p_eugen

?

06 Apr 2006, 07:46

Excluzand faptul ca sunt barbat te-as intreba, in general cand te intalnesti prima data cu o fata ii spui direct, inainte de a-i spune cum te cheama, ca esti capricorn?
Eu unul prefer alte tehnici de a "agata".
Cred ca este mult mai important cum te "descurci" in viata de zi cu zi, cum tratezi relatiile cu cei din jur, care sunt "pretentiile" si "aspiratiile" tale vis-a-vis de problema "relatii cu fete".
Ca nu o sa-i spui primei fete care o intalnesti pe strada: "eu sunt capricorn, iar capricornii fac... si dreg... si sunt..."
Nu sunt sarcastic dar pana sa se ajunga la discutia despre "horoscop" sunt anumiti pasi mult mai importanti de facut intr-o relatie.

kavajava

kavajava

whatever

05 Apr 2006, 19:22

nu exista subiect atat de sensibil incat sa nu POT vorbi despre el, si sa trebuiasca sa ma incurajeze altcineva.

mmmm...

05 Apr 2006, 12:39

cine nu ofera incredere suficienta unui capricorn nu-i va cunoashte partea sensibila niciodata pentru ca ei nu'si afiseaza idealurile lor maretze ca shi cum ar pune un anuntz ...nu, ei stau shi calculeaza totul ca la carte pentru ca in final sa ajunga acolo unde au vrut

De obicei prima data se destainuie persoanei iubite pentru ca mai apoi sa ajunga la un grad de gandire atat de ridicat incat iti va vorbi foarte ushor despre lucrurile pe care nici tu cea mai vorbareatza fire nu le-ai aduce in discutzie

pinky

pinky

:)

05 Apr 2006, 11:10

ca prieteni apreciez capricornii, am un prieten f bun care e capricorn si imi place ca imi poate da sfaturi pt ca vede totul din alta perspectiva, din alt unghi, total opus mie. dar ca altceva, hmm, nu prea imi plac capricornii, prea reci si calculati :)

cer doar parerea ...

05 Apr 2006, 04:40

nu e un anuntz matrimonial daca as fi vrut asta m-as fi dus intrun loc mult mai specializat nu crezi??? :D
Shi adresa aia era pentru messenger pentru ca acolo potzi vorbi mult mai multe deoarece e un dialog activ nu ca pe forum unde iti spui doar parerea shi ashteptzi reactziile cam in maxim 24 ore :-P

kavajava

kavajava

ca un vin bun

04 Apr 2006, 20:15

Capricornul, se spune, se naste batran si intinereste cu trecerea anilor.

Eu sunt Taur, asa ca ma inteleg super cu Capricornii.

Dar nu vad de ce te-as cauta numai pentru ca esti capricorn si singur. Alt selling point mai serios nu ai? :-)

adymaia

adymaia

capricornii - the best

04 Apr 2006, 15:57

parerea mea strict personala este ca barbatii din aceasta zodie sunt cei mai de treaba. Am cunoscut, de fapt cunosc barbati din aceasta zodie si sunt niste prieteni minunati, saritori, sinceri si pe care poti conta mereu la nevoie. Sunt iubitori si de casa. In rest despre capricorni numai de bine.