despre farmece

by: alex62
Am avut in viata multe momente grele, doresc sa aflu parerea altor persoanedespre farmece si ce influenta au asupra sanatatii, a familiei, ......................................

ddaria98

ddaria98

despre farmece

17 Nov 2015, 18:55

m-am confruntat cu farmece ani de zile, am fost la biserica dar pana nu m-a dezlegat o femeie nu s-a rezolvat. pentru detalii contactati-ma pe ddaria98@yahoo.com

alinastoian

alinastoian

exista

24 Mar 2014, 18:44

exista farmece,am fost la o clarvazatoare si mi-a spus ce am si ce sa fac

nede_mar

nede_mar

despre farmece

16 Aug 2008, 11:55

As vrea si eu sa cred ca totusi nu exista asa ceva dar in urma cu putin timp am trecut prin asa ceva si nici acum parca nu realizez ca a fost adevarat! Detali prea multe nu vreau sa dau dar totusi asa ceva exista si o pot demonstra cu poze facute a tot ce am gasit in casa mea. Influente asupra mea au avut destule dar cred ca cineva acolo sus ma iubeste si ma ajutat sa trec cu bine prin aceasta etapa urata. Alex62 daca vrei putem vorbi pe mess(nede_mar)

dilas

dilas

protectie eficienta

14 Aug 2008, 09:29

Vizitati www.talismane.ro pentru talismane de protectie si multe altele, nu va mai atinge nimic, cu siguranta...

pusicutza07

pusicutza07

ioaneibest

29 Iul 2008, 00:47

ajutorul Divin exista! Iisus spunea ca daca avem credinta-n Dimnezeu cat un graunte de mustar de mare, putem muta si muntii din loc, doar ca acea credinta sa fie curata! raul de multe ori este lasat sa se-ntample tocmai ca sa cautam calea catre Dumnezeu. de multe ori raul are putere asupra noastra si din cauza prorpiilor nostre pacate dar si din cauza pacatelor mostenite de la parinti. se spune ca fiecare copil cand se naste preia o parte din pacatele stramosesti, la care in timp se adauga propriile pacate...stiu, pt multa lume asta suna f ciudat si anormal, dar, eu am invatat in decursul anilor ca asa e1 si pana sa invat atat de putin totusi de nenumaratele invataminte curate si frumoase ale credintei in Dumnezeu, am fost si eu la randul meu la pamant. am gresit enorm, l-am redescoperit pe Dumnezeu...am cazut din nou in pacat, urat de tot, si Dumnezeu cu bunatatea lui m-a ridicat. nu sunt vrednica sa vorbesc de Dumnezeu, nu sunt vrednica de dragostea Lui pt mine, si-I dau slava, ca exista! nu sunt un etalon, ceea ce sunt convinsa este ca Dumnezeu exista! Doamne ajuta!

ioanabest

ioanabest

despre farmece si vraji

28 Iul 2008, 21:55

si eu eram de acord ca prin credinta se rezolva totul si nu am inteles niciodata de ce mama mea vitrega, pe care am prins-o cu mai multe ritualuri magice si lumanari intoarse si incantatii etc mi-a facut enorm de mult rau, mi-a duistrus familia, averea, sanatatea, pas cu pas a facut praf totul in jurul meu, doar ca n-a reusit sa ma omoare desi a incercat. unde e ajutorul divin aici si de ce a lasat sa triumfe fie chiar si pentru un timp scurt ( 4 ani) raul frate cu dementza?? am fost tentata sa recurg si eu la vraji ca sa i le intorc, sa i le contrez, sa ma apar, noroc ca n-am gasit pe nimeni care sa-mi arate sau sa-mi dezvaluie macar putin ce sa fac. dar daca mi s-ar ivi ocazia n-as ezita sa le folosesc in scop defensiv .

iuliq

iuliq

recomandare

24 Iul 2008, 18:12

Atata timp cat crezi in Dumnezeu, magia nu poate actiona asupra ta...Daca te gandesti la ea, o invoci si va veni.Oamenii slabi pot fi dominati,pe asta se mizeaza.Fii puternica si lucrurile rele nu te pot urmari!Succes!

pusicutza07

pusicutza07

un sfat...

23 Iul 2008, 14:10

nu apela la magie de nici un fel...ca e alba ca e neagra e clar ca se folosesc energii...ori cu asa ceva nu e de te jucat...zic altii eu ii citez.
cum am spus a trai simplu si dupa regulile de baza e foarte greu, mai ales in societatea de azi...dar, rugaciunea, credinta in Dumnezeu si postul....fac mai mult decat toate magiile lumesti. si eu sunt un om pacatos, si mi-e ciuda ca sunt asa, pt ca Dumnezeu ne vede pe toti...
Vorbeste cu un preot, de la o manastire.
nu magie, ci rugaciune
bafta! :)

pusicutza07

pusicutza07

o parere

23 Iul 2008, 14:01

despre farmece...pot spune ca am cunoscut asa ceva in viata mea insa, dupa ce am cunoscut si cateva persoane f pozitive, dintre care trei sunt preoti, am invatat ca atunci lasam farmecele sa lucreze asupra noastra cand le dam noi insine putere...adica credem in ele.da, de existat exista raul, dar cum mi-a spus mie parintele meu duhovnic...''nu lasa vrajmasul sa fie mai putenic decat credinta ta si rugaciunea ta catre Dumnezeu''.un alt parinte spune ca pt a evita raul, sa spunem de 40 ori pe zi aceasta scurta rugaciune: ''Doamne, intoarce la bunatate si rugaciune pe toti vrajmasii mei''. putin post, macar in miercurile si vinerile de peste an, si atunci suntem si noi mai curati. lazarev la fel spune ca energiile negative sunt muuult mai usor de prins, din cauza ca...suntem cu totii pacatosi, si ca na...o viata mai aproape de Dumnezeu, ne-ar aduce numai beneficii.. de fapt si Sfintii Parinti, spunca pacatele noastre si nespoveditul aduc mult rau in viata noastra..
dar, prea putini cred in asta, si asta e si rezultatul. sa traiesti simplu e cel mai greu! :)

lili_gurita

lili_gurita

parere personala

23 Iul 2008, 13:23

Cati dintre voi pot plange cu adevarat cand sunt fericiti??? De ce nu incercam sa radem atunci cand suntem suparati :), poate ca situatiile nu se vor schimba rapid, dar cu sigurantra ne vom simti mai bine imediat!!! Si vom incepe sa readucem speranta de mai bine in viata noastra...Va doresc o zi dupa sufletul vostru ( asta poate fi un "cosmar" sau o zi "minunata"...depinde de calitatea magicianului din voi :):):)

lili_gurita

lili_gurita

parere personala

23 Iul 2008, 13:16

Buna, dragele...
Exista desigur atat magie alba cat si magie alba..exista "magicieni" albi sau negri :):), si in speta, orice persoana creeaza magie in relatiile sale (de asemenea alba sau neagra).
Insa, de cele mai multe ori...problemele care apar in viata noastra (bune sau rele) sunt propriile noastre creeatii...A-ti zice ca este imposibil, dar chiar si o aparenta problema care vine din exteriorul nostru..poate fi rezultat al actiunilor noastre , iar "raul" de cele mai multe ori este amplificat de propriile noastre conceptii.
Ca solutie va sugerez, din propria-mi experienta, sa incercati in permanenta sa inlaturati din fiinta voastra "conceptiile rigide" si sa incercati sa le eliminati prin adoptarea unei gandiri mai progresiste ce va duce la un comportament mai maleabil si in final..la fericire!!!

leka

leka

farmece

20 Iul 2008, 22:24

dupa parerea mea nu exista magie neagra si alba...exista doar magie. si e clar ca nu iti face bine. orice faci se intoarce impotriva ta de 3 ori.

blue_babe

blue_babe

vraji in dragoste

20 Iul 2008, 14:22

Alex, eu cred ca mai bine incerci sa-ti rezolvi problemele pas cu pas, fara a apela la magie-fie ea alba sau neagra. Am auzit multe povesti despre farmece, mai ales in dragoste, si cred ca vrajile, mai devreme sau mai tarziu se intorc impotriva ta.

ce te-a determinat, de fapt, sa te gandesti la o astfel de solutie?