Despre tarot!

by: gabrielagai
Eu sunt nou venita , am o pasiune deosebita pt. stiintele oculte in general, nu sunt nici pe departe o experta sau ceva de genul acesta. Cred in tarot de aceea as dori sa stiu cum pot achizitiona un set impreuna cu manualul explicativ , m-ati putea ajuta?

nicole299

nicole299

buna

14 Ian 2012, 13:14

eu sunt noua pe aici si am vazut raspunsuri care ma intereseaza mult.de curand mi-am cumparat un set de tarot si un manual foartre explicit cu semnificatiile arcanelor si etalari.as vrea sa invat cu cineva sa inteleg si eu tarotul sau macar sa imi explica.multumesc

georgexyz

georgexyz

astrologie

22 Mar 2011, 12:52

daca tineti cont de ce va rezerva astrele, am gasit un site foarte bun de astrologie

eliza_t

eliza_t

Buna fetelor!

03 Mai 2010, 15:45

sa va spun de mine,eram asa disperata in leg cu niste probl de ale mele ca nu stiam ce ma asteapta dk fac bine sau nu etc.nu mai suportam incertitudinea aia ce ma chinuia...si prietena asta a mea chiar a facut minuni fata asta cu mine!chiar ca are har!
chiar am apelat la o prietena care e si clarvazatoare si da bine din carti tarot si am ramas masca de tot ce mi-a zis cu atata exactitate,nu mi venea sa cred!!!
chiar si pt cateva prietene de ale mele a fost f exacta si au fost exact cum le-a prezis si lor!
eu una m-am linistit mult de tot nu mai sunt in incertitudine,sunt mai optimista,am incredere in mine si sunt f linistita stiind ce ma asteapta ,care e decizia buna,etc!
ma saturasem sa ma intreb mereu ce va fi cum o sa fie dk o sa fie mai rau sau nu,etc
serios ca ma simt mult mai bine acum
stiu ca e de ras sau greu de crezut,dar cu mana pe inima va spun ca m-a lasat masca,absolut uimita tot ce mi-a zis de trecutul meu,vede lucurri pe care nu are de unde sa le stie...si nu e tiganca....e fata normala...si e din aia adevarata...are un har deosebit!
nici eu nu credeam in din astea sitotul e exact cum mi-a prezis!

cine vrea mai multe detalii,elizateodoru@yahoo.com

noirehazzard

noirehazzard

Parapsiholog

12 Apr 2010, 21:16

Nu sunt nici necromant,nici vrajitor.Magia ma interesat...cu titlu informativ.Am studiat ,si inca mai studiez,incerc sa evoluez...si sa ii ajut si pe altii sa evolueze.Sa se deschida si sa se cunoasca pe ei insisi.Acest lucru chinuie de mii de ani omenirea-sa nu uitam vorbele oracolului din Delphi-,,Omule,cunoaste-te pe tine insuti!,,.Poate nu erau chiar in acest mod spuse,dar esenta a ramas aceeasi.
Sunt Licentiata in Psihologie,studiez parapsihologia si domeniile conexe ei de multi ani.Am experimentat chanelling-ul,astrologia,chiromantia,
reincarnarile,diagnosticarea pe fotografii si ca ultim domeniu tarologia.
M-am specializat pe reflexo-terapie,combinat cu terapie Reiki si masaj terapeutic,totul combinat cu echilibrarea energetica.
As putea sa aduc multe dovezi,de la persoane carora le-ma fost indrumator,si ghid spiritual,dar mai bine va las pe dumneavoastra sa aveti o experienta personala,cunoscandu-ma...
Nu spun ca as fi superioara,ci sunt la fel cu dumneavoastra,lasati-ma sa va arat ca suntem la fel si in abilitati ca si in viata.
Va astept.
Noire Hazzard

g_anabel

g_anabel

aici

08 Apr 2010, 22:53

vezi aici:
http://gbx.ro/member_page.php?id=797

atenna2010

atenna2010

o prietena a gasit pe cineva pe un site

21 Mar 2010, 23:07

o prietena de-a mea gasit pe cineva pe un site tot de tarot si astrologie si mi-a zis ca este foarte multumita. O doamna de acolo parca April i-a dat in carti lenormand si i-a zis tot. Nu mai stiu cum se numea siteul parca predictii in direct sau ceva de genul.Daca intereseaza pe cineva o s-o intreb.

pusha1204

pusha1204

PENTRU GABRIELA

15 Mar 2010, 16:06

EU AM CUMPARAT DE PE NET TAROTUL LENORMAND SI AM GASIT SI O CARTE SCRISA IN LIMBA ROMANA DESPRE TAROTUL LENORMAND PE CARE AM DAT 30 RON IAR PE CARTI 10 $. CARTEA ESTE FOARTE BUNA, AM GASIT-O PE NET.SE NUMESTE SECRETELE TAROTULUI LENORMAND.SEAMNA CU TAROTUL TIGANESC SI SUNT FOARTE CUCERITA DE EXACTITATEA LUI SI DE USURINTA INTERPRETARILOR. ADICA CHIAR MERITA!

anmari

anmari

site mishto

11 Feb 2010, 20:17

salut, eu am gasit un site f mishto vorbestecuiva.ro dar inca nu am apelat la el pt ghicit. cred ca o sa incerc si daca se va potrivi ceva din ce imi spune revin cu un mesaj.

ligia27

ligia27

buna

29 Oct 2009, 09:32

In PIata Romana ,De acolo mi-am cumparat eu un set de tarot cu tot cu manuoal,foarte bun,doar 35 lei,o taraba cu carti vis a vis de metrou Romana

dia_dia

dia_dia

Pentru sunflower_tarot

25 Oct 2009, 17:43

Draga sunflower,
Am tot incercat sa dau de tine insa nu raspunzi pe mail.
Te rog mult daca mai intri pe forum sa dai un semn de viata, sa imi zici unde te pot gasi, pentru ca as dori sa apelez din nou la tine pentru o sedinta de tarot. Sunt Diana S. si am luat legatura in septembrie.

ilsa

ilsa

ptr fetele interesate de o ghicitoare buna!!

24 Apr 2009, 23:40

eu mi-am ghicit la cineva de curand si mi s-au adeverit multe chestii,mi-a spus ca voi primi o veste prosta la job in legatura cu banii,ca-mi va micsora salariul sau o neplacere despre bani si uite ca ieri mi-au spus sefii ca-mi taie din salariu 20%!!!daca sunteti interesate imi spuneti,adresa mea de mail este aida_adia2008@yahoo.com si va dau detalii!!!va pup

fortune_teller

fortune_teller

pt serene13

25 Mar 2009, 15:40

Serene, nu stiu cum sa-ti trimit privat, dar iti dau o adresa de mail sunflower_tarot@yahoo.com.
Contacteaza-ma sa vorbim.

cassey

cassey

Tarot

10 Ian 2009, 20:35

Ghicesc in carti simple si tarot. Nu vreau sa stiu detalii despre dvs. ca apoi sa spuneti ca m-am inspirat! Daca sunteti interesate, lasati un mail pe cassey.cassey20@yahoo.com si va voi raspunde cat se poate de repede. O zi frumoasa, tuturor!

serene13

serene13

buna tuturor

04 Ian 2009, 19:29

Sunt noua pe forum si m-ar interesa o etalare in tarot online pe messenger.Imi poate oferi cineva un asa serviciu?

seul

seul

Sunt curios

11 Sep 2008, 00:15

ce inseamna cand o carte este cu capul in jos cand o persoana trage din pachet.. si ce inseamna cand cuiva nu i se deschid cartile.. care e pericolul.. tigancile se tem de astfel de persoane carora nu li se deschid cartile!

carmencita75

carmencita75

Tarot

12 Mai 2008, 18:21

Si eu sunt interesata de tarot, si am gasit un site mai nou cu tarot, unde poti sa-ti etalazi cartile direct online si care-mi place foarte mult. Sit-ul explica si cartile de tarot.
Uite-te la http://ro-tarot.twice.se

gabrielagai

gabrielagai

Pentru Andatitu!

20 Dec 2007, 04:50

Buna Anda , spune-mi ce-ai mai facut cu acele cursuri la scoala Fidelia ? Ai terminat deja cursurile ?

jolie25

jolie25

Dragele mele GABRIELAGAI si NATHALIE

18 Sep 2007, 14:43

Nu stiu daca va vine sa credeti dar eu abia azi, dupa un an de zile :)) :D , am vazut mesajele voastre - pana acum probabil am trait intr-o zona crepusculara :) - va multumesc mult de tot . }{ - poop

consultatii_tarot

consultatii_tarot

Consultatii TAROT

18 Sep 2007, 12:50

Consultatii in Tarot pentru orice aspect al vietii dumneavoastra : afaceri, cariera, familie, cuplu, dragoste, spirit si destin. 0723 585 182 www.tarot.bleu.ro consultatii_tarot@yahoo.com

dorgyi

dorgyi

DRAGA AIRAM

27 Iun 2007, 14:15

CAND IMI POTI CITI SI MIE IN CARTILE DE TAROT?????SUNT SIGURA CA STII FOARTE BINE SA DESLUSESTI CE ESTE SCRIS ACOLO,IMI POTI DA UN RASPUNS ?

dorgyi

dorgyi

PENTRU PAMPINA

27 Iun 2007, 14:08

AM CITIT CA AI FOST LA O GHICITOARE SI TI-A GHICIT TOT CE URMA SA TI SE INTAMPLE.AS DORI DACA SE POATE SA IMI SPUI CUM POT LUA LEGATURA CU PERSOANA RESPECTIVA SI CE TARIF ARE,MERSI MULT....SI APROPO:POTI MERGE LA GHICITORI DIN CAND IN CAND CA SE ZICE,CA ITI MODIFICI DESTINUL DACA VREI SA AFLII PREA MULTE,ACUM.....NU STIU CAT ESTE DE ADEVARAT ACEST LUCRU,VOI CE CREDETI FETELOR??????????????????

ralucatarot

ralucatarot

raluca

01 Feb 2007, 15:48

buna ma numesc raluca si bine v-am gasit. parerea mea este k te nasti cu darul de a citi in carti. tarotul nu se invata ci il mostenesti de la mama.la mine in familie acest dar s-a transmis de peste 6 generatii stiute de mine.daca vreti sa ma contactati pt o sedinta adevarata de tarot ma gasiti pe yahoo: ralucatarot va pup

andatitu

andatitu

Super!!!

21 Nov 2006, 18:02

Mersi Gabriela draga, ma bucur ca vrei sa apelezi la mine. Asa va si fi: tu vei fi primul meu client. Pupici

gabrielagai

gabrielagai

pentru andatitu

16 Nov 2006, 08:14

Felecitari si succes! Sper ca atunci cand vei termina cursurile sa-mi dai adresa ta ,mai mult ca sifur voi apela la serviciile tale ! Ce zici? Nici nu ai inceput bine si deja ai un client!

andatitu

andatitu

M-am inscris deja

13 Nov 2006, 22:15

Multumesc Gabriela, stiam de site si m-am chiar inscris la toate cursurile, inclusiv la cel de numerologie. Sper sa fie cel putin asa cum ma astept. Ati mai urmat vreuna din voi aceste cursuri?

gabrielagai

gabrielagai

pentru andatitu

13 Nov 2006, 11:48

Ai intrat pe situ-l scoaladeastrologie.com? Tot acolo poti sa te si inscri daca esti interesata... Succes!

andatitu

andatitu

Ciao fetelor!!!

09 Nov 2006, 19:43

Ma bucur ca gasesc chestii in comun cu voi. Si eu sunt pasionata de stiintele oculte in general, iar mai multe informatii despre tarot mai aflu de exemplu de pe urmatorul site: http://www.acvaria.com/simboluri.htm
Si eu am de gand sa urmez cursurile unei scoli de astrologie.
Succes tuturor

gabrielagai

gabrielagai

Pentu airam !

07 Nov 2006, 09:21

Am intrat pe situ-l mentionat si mi se pare foarte interesant ! Cred ca poate fi un inceput bun pt cei care vor sa patrunda in tainele necunoscutului! Iti urez succes in continuare!

gabrielagai

gabrielagai

Pentru Jollye

23 Oct 2006, 11:23

http://www.paranormality.com/runes.shtml Draga Jollie am mai gasit un site care cred ce este foarte interesant, incearca si intra si tu , eu cred ca sunt descride destul de complet fiecare dintre carti ! Sa -mi spui cum ti se pare!

pampina

pampina

buna

23 Oct 2006, 10:40

eu sunt noua pe acest forum...si nu stiu unde sa intru ptr a discuta despre ghicitul in cafea.mi s-a intamplat ceva ciudat...mi-a ghicit cineva si mi se intampla pas cu pas ce mi-a spus...chiar as vea sa vb cu cineva despre asta si chiar sa mai merg la o astfel de ghicitoare.pupici.