Ce sa fac, sau cum sa fac in relatia mea??

by: ionutz
O cunosc de cand eram mici...insa dupa mult timp in care nu ne-am vazut, am intalnit-o undeva si ne-am placut f mult.Am invitat-o cu mine de revelion si a venit ...si de atunci suntem impreuna(3 luni).Insa de fapt prietenul ei cu care este de 5 ani, este plecat in alta tara sa munceasca.In aceste 3 luni am fost foarte fericiti si ma iubea si o iubeam mult...chiar simteam asta amandoi...si imi spunea ca nu shtie ce sa faca..in legatura cu noi, pt ca a ajuns sa aiba cu mine in 3 luni ceea ce a avut cu prietenul ei in 5 ani...si s-a pus pb chiar de al parasii pe el si ca eu sunt ceea ce si-a dorit din todeauna.Insa intr-o zii mi-a zis ca totusi nu il poate uita ca il iubeste si pe el..si de atunci a racit vizibil relatia noastra....spuneti-mi ce ar trebuii sa fac...o iubesc mult....cum ar trebuii sa ma comport si cum sa ii demonstrez ca totusi poate eu sunt ceea ce si-a dorit??? Ce sa fac sa nu stric totul si ca relatia noastra sa continue pentru a se consolida.sau poate ar fii mai bine sa o las in pace doar pt ca ea sa fie fericita??.Dar poate ca nu o sa fie asta e problema..poate o sa fie cum mine.Chiar nu stiu ce sa fac!!

turista

turista

cred

10 Mai 2006, 13:10

ca te foloseste. Nu exista sa iubesti doua persoane in acelasi timp. Sta cu tine pana vine prietenul ei in tara ( cu bani) si atunci nu o sa mai dai de ea. Este tare neserioasa . Tu stii mai bine ce simte sau ti se pare ca simte. Dar intotdeauna cel mai mare atu al unei relatii este banul .

_bianca_

_bianca_

....

27 Apr 2006, 22:36

parerea mea e ca e imposibil sa iubesti 2 persoane in acelasi timp...dar n-as putea spune pe cine iubeste ea,pe EL care e plecat si-l inseala sau pe tine si totusi te face sa suferi cu nehotararea ei?! tu ce crezi?! timpul pe care l-a petrecut cu el n-ar trebui sa fie o problema sa aleaga sa ramana cu tine daca alaturi de tine a ajuns sa aiba ce cu celalalt a avut in 5 ani...cred ca de fapt alegerea iti apartine tie,nu ei...tu vei avea mai mult de suferit,pt ca o iubesti si daca il alege pe celalalt ea o duce bine,dar tu o sa te simti un obiect folosit k inlocuitor ... sper ca n-am fost prea dura,dar ma pun in locul tau si eu asa m-as simti ... multa bafta...

shtii care e faza?...

10 Apr 2006, 21:22

totul se rezuma la situatzia materiala dupa cum se vede shi la faptul ca el are un avantaj de 5 ani in fatza ta [nu vreau sa ranesk]

ionutz

ionutz

Am incercat!!!

28 Mar 2006, 13:10

Am incercat si e greu...chiar am avut niste discutii serioase....shtiu ca ma iubeste mult si pe mine, dar mai shtiu ca nu il poate uita nici pe el...insa ii este teama ssa ia vreo decizie pe care sa o regrete...am mai sus sunt momente in care o vad atat de fericita langa mine, sunt momente in care o vad ganditoare si imi dau seama ca totusi ii lipseste.Ce crezi oare ar trebuii sa o las sa il astepte pe el si sa nu ma mai implic in relatia lor?...eu o iubesc foarte mult si e tot ce mi-am dorit si imi este cam greu sa fac asta...pe de alta parte ma gandesc totusi ca este si faptul ca intre noi sunt doar 3 luni si totusi nu este prea consolidata relatia...si poate ar trebuii sa lupt sa ajungem "mai in varf"...ce zici?

ella_elijah

ella_elijah

hmmmm...

27 Mar 2006, 18:20

nasol rau...eu cred k trebuie sa se hotarasca, nu e corect fatza d tine sa te tina asa...ea totusi are un prieten de 5 ani, iar mie nu mi se pare corect ca in tzara ea sa umble cu altcineva...eu zic sa o iei la o discutie serioasa,ea trebuie sa stie la care dintre voi doi tzine mai mult...ea trebuie sa stie cu cine e sau nu fericita...Bafta, si sper sa se rezolve si sa fii fericit..t pup..take care