ce sa fac

by: g_mara
am sa incep cu povestea mea.ne-am cunoscut acum 6 ani,suntem inpreuna de 5 ani.am vrut cd l-am cunoscut sa fim impreuna.desi fizic nu eram foarte atrasa de el m-a convins prin alte calitati.la inceput am tratat totul superficial,nu credeam sa avem vreo sansa.dar m-a sustinut mereu.am avut o copilarie mai dificila iar el a inteles si a reusit sa se faca placut de toata familia mea.e primul barbat din viata mea.acum 1 an si-a gasit de munca intr-un loc care ii ocupa mult timp.si undeva s-a rupt ceva.am incercat sa vorbesc cu el.mi-a zis k e nornal.la toti se intampla.doar k a trecut atata timp...am inceput sa ma gandesc cum ar fi sa cunosc pe cineva interesant...ma simt vinovata...nu pot sa il parasesc..
ce motiv as avea...munceste,ma iubeste...dar park am fi doi prieteni care se inteleg...nu ma judecati...deja ma judec eu.uneori imi doresc sa-mi zica el sau sa imi dea un motiv bun ca sa ne despartim..si imi dau seama ca nu e normal sa ma gandesc la asta cand sunt intr-o relatie...ma veti sfatui sa vorbesc cu el,am incercat.sau sa ma despart de el,dar imi e foarte greu pentru ca nu a gresit cu nimic,e fidel,ma iubestesi ar insemna ca mie nu-mi m convine..

eva31

eva31

Si de unde stii ca e fidel?

30 Mar 2011, 02:05

Doar pentru ca iti aduce bani acasa? Poate si el are pe altcineva si nici el nu are curajul sa termine relatia asta. Eu am divortat dupa 2 ani si fostul sot avea o relatie la munca, dar venea la timp acasa, aducea bani, de fapt, toti banii, nu se cunostea ca ar fi cheltuit ceva cu amanta lui. Si, in plus, trebuie sa te gandesti si la tine, la ce te face pe tine fericita, indiferent ca el are sau nu are pe altcineva.Deci, pentru viitorul tau, daca nu vrei sa continui relatia cu el, spune-i direct.

tashulina

tashulina

Cateodata

17 Aug 2010, 09:29

stau si ma intreb de ce fiinta umana este atat de "sucita" si cauta raul atunci cand ii este bine, numai pt a simti ca "traieste cu adevarat"...

pierdere de vreme

05 Iul 2010, 23:30

nu te judec, se intampla in multe relatii ca unul din cei doi sa isi piarda interesul, asta e, nu ai ce sa faci. Totusi, din respect pentru el si pentru tine ar trebui sa il lasi in pace, il faci sa isi piarda vremea cu tine, mai tarziu te va ura pentru asta, asa ca lasa-l liber si ramaneti in relatii amicale. bafta!

bogdan631

bogdan631

:(

17 Iun 2010, 12:42

E trist prin ce treci. Sincer sa fiu de asta imi e foarte frica sa nu se intample si in relatia mea. Dar macar daca s-ar intampla mi-as dorii sa aflu, sa inteleg ce e in mintea ei, sa imi dea o sansa sa fiu asa cum i-ar placea ei. Nu ai nici o vina ca gandesti asa dar comunicati, e foarte posibil ca si el sa gandeasca aceeasi chestie, si a si confirmat asta prin faptul ca ti-a zis ca asa se intampla dupa mai mult timp intr-un cuplu. Trebuie sa comunicati, numai ca iti este greu sa ii zici verde in fata ca vrei o schimbare, si lui ii e la fel.

tashulina

tashulina

Atunci cand

17 Iun 2010, 10:51

incepi deja sa "cauti" motive sa te desparti, relatia s-a terminat de mult, cel putin din partea ta. Nu o mai lungi asa, nu este corect in primul rand pentru el.

Sfatul meu insa este sa ai puterea sa ii spui lui adevarul, in loc sa cauti motive sa il gasesti tot pe el vinovat. Constiinta ta "linistita" ca nu esti tu de vina nu va reusi sa iti tina prea mult de "cald"...

ynna000

ynna000

...

17 Iun 2010, 08:45

de schimbat jobul nu cred ca e prea realizabil... tot ce as putea sa-ti spun este sa profitati de acele momente cand este el liber ca doi iubiti nu ca doi prieteni: cina romantica, orice altceva care ar putea aprinde iar focul acela.