Cum il pot aduce inapoi?

by: adina85
Buna! Am nevoie de un sfat. De curand m-am despartit de prietenul meu, nu aveam mult timp impreuna, dar am ajuns sa il iubesc in scurt timp. Am facut greseala sa il sufoc, cu telefoane, mesaje etc, iar daca nu imi raspundea il exasperam. Imi asum greseala si suport consecintele. Inainte sa plec de la el, mi-a dat de inteles ca totusi mai este o sansa daca ii las timp si spatiu. Mi-a spus ca in momentul asta nu mai poate simti pentru mine ce simtea la inceput, dar imi poate fi prieten si nu se stie niciodata ce va fi in viitor. Urma sa plecam impreuna la mare, dar cand i-am cerut sa mergem in calitate de prieteni mi-a spus ca este prea devreme sa ii pot cere asta si ca nu stie daca mi-ar putea vorbi. Am avut destule discutii pe tema timpului petrecut impreuna, desi imi acorda 95% din atentia lui (fiind si colegi de munca). Nu stiu ce sa fac. Imi este dor de el dar incerc sa fac ceea ce mi-a cerut, sa ii dau timp si spatiu. Se mai poate repara ceva daca eu schimb ceea ce l-a facut sa se indeparteze? Sper sa mai fie o sansa.

Nu s-a postat nici o replica.