dintr-o data s-a schimbat

by: deedeegirl
fetelor, citesc de ceva timp articolele de pe portal dar pana acum nu mi-am gasit curajul sa scriu.. nevoia de ajutor ma impinge sa fac si pasul acesta.
recent prietenul meu cu care am trait zi de zi timp de 2 ani jumatate ma suna sa imi spuna ca vrea sa ne despartim. Ce e drept, dupa o perioada in care amandoi am trecut prin dificultati si ne-am certat mult. Si nu ne certam ca aveam ceva unul cu celalalt...motiv de cearta ma refer, ci datorita problemelor de peste zi.
Acum nu stiu cum sa procedez sa ma impac cu el. Stiu ca il iubesc si ca ma iubeste si totusi parca nu ma lasa sa ma apropii. Mi-e atat de greu pentru ca nu stiu cum sa il recuceresc, care sunt pasii pe care sa ii fac. Este persoana pe care o doresc langa mine, mi se pare ca zilele mele sunt goale fara el. Inca vorbim si ne vedem in fiecare zi, dar situatia dureaza deja de cateva saptamani.
Nici el nu e ferm cu despartirea, dar parca nici nu e asa de receptiv cum era. Si nu inteleg? are nevoie de spatiu? vrea sa fie independent o perioada?
Eu nu stiu cum sa mai procedez si parca nici somn nu am, nici stare, nici chef de nimic.
Daca aveti o idee, va rog sa o spuneti. multumesc. va pup pe toate

lusica

lusica

schimbarea schimbarii

04 Sep 2008, 23:53

nu stiu de ce te amagesti cred ca il iubesti,deja zici ca a fost o relatie zbuciumata lasa-l mamica in pace sa se duca cu domnul da tu chiar la varsta ta numai ai iubire de daruit unui om care poate te merita cu adevarat ia schimba tu foaia si lasa-l incolo,fa-ti prieteni noi,plimba-te,uita-te pe you tube la comedii ,razi esti tanara cu anii astia nu te mai intalnesti ,si sa stai sa bocesti un neica nimeni care iti spune ca vrea sa termine cu tine da-l incolo numai sta la discutii inchide-i telefonul cand te suna zi-i ca ai pe cineva la tine sa se oftice.Lasa independenta pt orele de istorie lui da-i pasi stiu ca o sa-ti fie greu dar linge-ti singurica ranile si iesi din infern nu te merita daca stie ca il iubesti si te face sa suferi inseamna ca nu te iubeste si cel mai rau parca nu te iubesti nici tu ce d-zeu mai gandeste-te la tineindiferent ce statut ai nu merita sa plangi pt nimeni ai inteles ,ca nimeni nu plange pt tine.Fii fata desteapta nu lasa tristetea sa te doboare sa faci vreo depresie ceva feresca d-zeu.Viata merge inainte.Taie raul de la radacina boala lunga moarte sigura bre .Zi-i cat a fost a fost acum sanatate gata nu te mai injosi tine la tine ai mandria ta de ce

gulia

gulia

Sfatul,

03 Sep 2008, 16:10

pe care ti l-a dat sweetheart ,este foarte bun ,dar eu spun ca ar trebui sa-l provoci la o discutie directa ,fara nici o retinere.Spune-i ca vrei sa vorbesti cu el deschis despre relatia voastra,si spune-i ca o sa fii foarte sincera cu el si roaga-l ca si el sa fie cu tine foarte sincer,spune-i ce simti pentru el si ce ti-ai dorii mai departe. Sa nu astepti prea mult pentru ca stii cum se spune "Boala lunga ,moarte sigura" Asa ca ia taurul de coarne si provoaca-l la o doscutie sincera,directa si spuneti-va tot ce simtit unul pentru altul si ce v-ati dorii mai departe de la aceasta relatie,este mai bine asa decat sa stai ,sa astepti ,sa visezi si sa te trezesti ca ramai doar cu vise.Asa macar ai sa stii ce ai de facut mai departe.
Iti doresc multa Bafta, Giulia