Ea are probleme, el pleaca la mare

by: autumn
Cum vi se pare urmatoarea situatie:

"ea are probleme cu unul din membrii familiei, fiind bolnav si necesitand tratament zilnic. El o intreaba daca vine cu el la mare in weekend (desi era evident ca nu are cum, nefiind altcineva acasa sa aiba grija de bolnav). La raspunsul ei negativ el spune nonsalant "atunci sa stii ca eu ma duc la mare, cu prietenii..."

Vi se pare ca relatia repestiva este ok sau ceva merge pe dos?

criss84

criss84

urat

23 Sep 2010, 13:16

f urat! clar ceva merge pe dos...cand iubesti pe cineva nu ai cum sa fii atat de egoist

rouadeiunie

rouadeiunie

Ciudat....

15 Sep 2010, 02:44

Cel puţin ciudat. nu aşa îi demonstreaza că o iubeşte; sau mai bine zis află şi ea cât o preţuieşte. Eu mi-aş pune multe semne de întrebare...

tashulina

tashulina

Situatia

17 Aug 2010, 09:26

nu este ok, oricum ai lua-o si oricat de ingaduitoare ar fi persoana in cauza.

Poate ca nu este vorba ca ar fi ajutat-o la modul propriu, insa suportul moral tot i l-ar fi putut acorda, prin prezenta lui acolo.

alexandras

alexandras

...

12 Aug 2010, 10:28

nu, evient, nu este ok. trebuie sa recunosc ca unele femei sunt foarte intelegatoare si pot intelege ca nu isi pot tine iubitul legate de ele cand au probleme. dar pana la urma nu asta ar trebui sa fie "meseria" lui? sa te poti baza pe el la nevoie? daca te gandesti si invers si tu nu ai fi procedat astfel cu el atunci categoric nu este ok.