Caine prea jucaus

by: dubluveve
Am un pui de caine lup in varsta de patru luni extrem de jucaus. A prins obiceiul de a roade tot de intalneste in cale, in special pantofi:)
Nu m-ar deraja daca ar rontai numai pantofii insa imi roade si pisica :( (nu o pisica de plus cu una cat se poate de vie) Se joaca cu ea intr-o maniera extrem de prietenoasa insa i-a rontait urechile, o prinde cu coltii de blanita si o taraste prin curte. Nu stiu cum sa-l fac sa se dezvete de obiceiul asta inainte de a-mi omori pisica. Help!

qloty

qloty

hannna

10 Iun 2007, 21:41

asa e. Cita vreme sint mici sint foarte neastimparati si exploreaza totul in felul in care stiu ei: rontzaind.
Totusi, daca nu se obisnuieste cu pisica de acum, de mic, s-ar putea sa o alerge si ca adult.

hannna

hannna

Cainii lup

10 Iun 2007, 09:41

Sa stii ca si eu am caine lup,care cand era mic era foarte jucaus,si imprastia toate lucrurile care ii picau in cale.Dar cu timpul a devenit mai cuminte.Ar trebui ca sa o indepartezi pe pisica pentru un timp,poate asa el uita.

qloty

qloty

..

07 Iun 2007, 16:59

In genaral, pisicile au metode imbatabile de a educa un catel cind le deranjeaza ceva. Daca pisica ta e puiutz, poate ar fi mai bine sa o separi de catel pina mai creste

qloty

qloty

catel

07 Iun 2007, 16:58

ca roade pantofii.... asta face orice pui de ciine pina pe la un an.
Dar treaba cu pisica e foarte serioasa.
Pisica e tot puiutz?
Altfel nu imi dau seama cum de suporta un semenea tratament fara sa il puna la punct pe neastimparat

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.