Donez pisica

by: pitty371
Buna ziua,

mi-e foarte greu sa va scriu aceste cuvinte. Pisicul meu nu are nume, l-am gasit pe strada cand era puiut si cand am auzit cat de tare mieuna de foame, de frig si de frica, l-am luat acasa, pentru ca mi s-a facut tare mila de el. Acum a mai crescut si s-a facut un motanel frumos si foarte jucaus. Problema mea este ca stau in chirie, cu doi fosti colegi de munca si acum proprietarul nu mai este de acord sa il tin in apartament, imi zice ca ii strica mobila si ca face mizerie, ceea ce nu este adevarat , ca stie el cum e cu pisicile, avand in vedere ca are si el una. La fel e si cu colegii mei, ma cert aproape zilnic cu ei , ca pisicul trebuie dat, ca il lasam aproape o zi intreaga singur in casa si ca face prostii, chiar daca el vrea sa se joace. Singura solutie pe care am gasit-o, ca sa nu ma trezesc intr-o zi ca nu mai este in apartament ( m-au “amenintat” ca o sa-l duca afara, in strada, daca nu gasesc o solutie sa il dau cat mai repede ), a fost sa il duc la un adapost, dar in Bucuresti nu exista niciunul pentru pisici. De aceea, va rog, daca exista cineva care isi doreste o pisica, i-l daruiesc cu cea mai mare placere.

autumn

autumn

Ai pus

09 Dec 2010, 08:35

anuntul si pe siturile specializate in animalute? Acolo ai cele mai mari sanse sa ii gasesti niste stapani iubitori si responsabili...

multa bafta tie si matzei tale frumoase!

pitty371

pitty371

Am pus

08 Dec 2010, 09:26

Poza cu pisica la avatar. Nu stiu cat e de clara, dar e singura care o am.

tashulina

tashulina

Nu ai

06 Dec 2010, 14:14

nicio poza cu el sa o postezi aici? (linkul de unde ai incarcat poza - imageshack etc)

O imagine sporeste considerabil sanasele de adoptie...