Celulita - creme anticelulita

by: raluk
Ce creme anticelulita ati folosit si care vi s-au parut cele mai bune?
Eu am incercat mult timp sa scap de celulita si am incercat diferite metode.
Cand merg la sala de aerobic imi impachetez picioarele in foi de celofan in care pun Supliform. In plus ma masez in fiecare seara cu gelul anticelulitic de la Avon in jur de 15 minute si dimineata doar superficial timp de 2-3 minute.

lilly_buterfly

lilly_buterfly

creme anticelulita

28 Iun 2012, 14:07

stiu ca erau unele de la Pharmaceris foarte bune, am auzit de la o prietena

cristinasavu

cristinasavu

incercati

07 Mai 2009, 13:15

eu folosesc retinol de la roc. e singura care a avut efect.sunt f incantata de ea.

alexandra27

alexandra27

Retinol Anticelulita

04 Mai 2009, 12:27

Buna. Eu am incercat crema Retinol Anticelulita de la Roc. Am vazut produsul pentru prima data intr-o revista si cum toate ca era cam scump,l-am vazut si in farmacie si am decis sa-l cumpar, mergand pe premiza ca dai mai multi bani si merita. Are un miros placut, se absoarbe repede in piele, trebuie aplicat de doua ori pe zi si vei simti cum functioneaza. O sa vezi ca e un produs extraordinar.

hookey

hookey

vaaaiiiiiiiiiiiiiii

09 Nov 2008, 23:32

cum adica celofanul face mai mult rau?????pai si la salon dc mergi si iti face impachetari??cum e????

marta25

marta25

salut

26 Oct 2008, 19:05

In legatura cu pb legate de celulita eu am folosite niste creme de la bruno vassari.am auzit de ele de la o buna prietena si sincer chair au functionat.sunt foarte eficiente...va recomand si voua sa le incercati celor care v-ati pierdut speranta in ceea ce priveste pb legate de celulita.eu cu bruno vassari am scapat:)

pussy_busy

pussy_busy

DESPRE CELULITA

06 Oct 2008, 13:39

Vreau sa-ti spun ca poti scapa de celulita numai prin masaj.Sa nu te gandesti la masajul manual care este foarte dureros si nu da nici un rezultat.LIPO M6 este cel mai REVOLUTIONAL APARAT DE MASAJ,care chiar da rezultate inca de la prima sedinta.eu ma duc la un salon si sunt foarte multumita.poti sa incerci si tu www.silouettebyalexia.ro

carmen22

carmen22

Ce am patit eu....

30 Mai 2008, 20:49

Buna fetelor! Vreau sa povestesc pe scurt ce am patit eu, poate primesc si cateva sfaturi.
De prin februarie ma gandeam la o crema care face miracole pentru silueta, si m-am gandit sa-mi iau ceva mai scump si mai bun. Zis si facut, mi-am luat Lipo - Metric, care nu era numai anticelulita, dupa cum zicea pe ambalaj - pierdeai si in centrimetri. Pentru ca era la promotie, mi-am luat doua.
Acum eu, nu aveam probleme cu celulita, decat foarte putin, pe picioare la spate, problema mea mai mare era sa pierd in centrimetri la abdomen. Si am insistat pe abdomen, in jur de doua luni.
REZULTATUL: Nu am pierdut deloc in centrimetri la abdomen, in schimb m-am umplut de celulita :(( am fost tentata sa imi cumpar chiar costul de baie intr-o singura piesa. :((
Nu stiu ce sa mai fac, imi e frica sa mai incerc alceva, nici cu masaj nu reusesc sa scap de ea, iar sincer la varsta mea (23 de ani), nu am vazut nici o fata cu celulita pe burta.
Mai nou am incercat gelul de dush de la Dove pt fermitate, cu gandul ca un gel de dush nu are ce mari probleme sa-mi mai aduca si parca nu prea se mai vede asa rau.
Astept raspunsuri de la voi, daca are cineva experienta in domeniu. Va pup!

sport si masaj

21 Iul 2005, 16:19

sportul si masajul sunt cele mai bune ca sa scapi de celulita; sefa mea a slabit si a scapat de celulita asa de la aproape 100 kg la 64; nici nu mi-a venit sa cred cand am vazut-o in costum de baie!
instructorul de sport i-a spus ca masajul este foarte important si daca este facut de cineva care se pricepe si cu o crema buna (ea a folosit loreal) te ajuta la remodelarea siluetei.

raluk

raluk

:)

09 Iun 2005, 01:17

Mersi mult de sfatul cu celofan. Despre creme sunt de acord cu tine. Dieta si sportul pare ca dau rezultate in sfarsit.
Mai am o intrebare: despre electrostimulare ce puteti spune? A incercat cineva?
Din cate am auzit, da rezultate. Dar sincer costa destul de mutl si nu vreau sa incerc daca nu are rezultate sigure. As vrea sa stiu daca dupa incetarea tratamentului de elctrostimulare celulita revine sau nu?