Celulita si vergeturi

by: ionep
Celulita si vergeturile se trateaza atat intern, cat si extern cu coada calului. Intern, se va face o cura de o luna, cu macerat la rece, din care se vor bea 1-2 cani pe zi. Extern, se face un masaj energic cu unguent de coada calului (se gaseste in comert) pe locurile afectate.
MACERATUL LA RECE: Intr-un litru de apa se pun 4-6 lingurite de pulbere de coada calului si se lasa sa macereze 10-12 ore la temperatura camerei, dupa care se filtreaza. Se consuma intreaga cantitate pe parcursul unei zile.
PULBEREA: Macinarea plantei uscate cat mai fin, cu rasnita electrica de cafea. Depozitarea se face in borcane de sticla, inchise ermetic.
PARUL SI UNGHIILE: Dupa cura interna cu coada calului, devin mult mai solide, isi recapata structura si culoarea normala. Se iau 3-4 lingurite rase de coada calului, in cure de 1-2 luni.

lilly_buterfly

lilly_buterfly

unguent cu coada calului

28 Iun 2012, 14:09

banuiesc ca se gaseste si la plafar? nu am mai auzit de asa ceva

iulia32

iulia32

i-am luat trexi

12 Nov 2010, 09:57

am vizitat si eu www.luxbeauty.ro si mi-am comandat o spuma trexi.sunt curioasa sa vedem ce efecte are.abia astept :D

betty_30

betty_30

trexi

01 Nov 2010, 10:51

am intrat acum pe www.luxbeauty.ro si am vazut ca spuma trexi este la oferta.mi-as mai lua un tub dar la mine s-a redus celulita considerabil.imi place.este buna

eli_mihai

eli_mihai

cum m-a ajutat pe mine trexi

27 Oct 2010, 13:27

eu mi-am comandat spuma trexi de pe www.luxbeauty.ro.mi-a venit foarte repede si m-au si sunat sa confirm comanda si s-au purtat foarte bien si la telefon.iar produsul m-a ajutat foarte mult in problemele legate de celulita.va pup

betty_30

betty_30

trexi este foarte buna

04 Oct 2010, 06:37

si eu mi-am cumparat de la targul de frumusete produse bruno vassari si spuma anticelulitica trexi.spuma imi place extrem de mult.are efect hidratant si termic.si fectele se vad de la prima aplicare.pana acum am folosit-o de 2 ori.e tare si cremele sunt foarte bune

ronna20

ronna20

trexi

23 Sep 2010, 19:24

si eu am folosit trexi fango si am avut rezultate bune, de asemenea m-a ajutat sa slabesc si Crema cu uleiuri si alge esentiale.

clara25

clara25

trexi

18 Sep 2010, 16:58

da este foarte buna spuma trexi.pentru faptul ca este un produs profesional isi face efectul foarte bien si are efecte pozitive impotriva celulitei.eu am incercat-o si mi-a mers cu ea

talmyx

talmyx

footworks AVON

23 Mai 2010, 19:22

Va recomand sa incercati si produse pentru ingrijirea picioarelor de la AVON. Pentru mine au dat rezultate foarte bune. Pe langa faptul ca produsele AVON sunt accesibile la pret, chiar dau rezultate.

iulia32

iulia32

am ausit si eu de eximia

18 Mai 2010, 19:34

salut marina si eu am citit pe internet despre eximia si se pare ca este un aparat care chiar da rezultate frumoase si de durata.vrei sa il incerci .poate ne spui si noua cum decurg lucrurile.eu una cel putin sunt foarte curioasa pentru ca vreau sa slabesc vreo 10 12 kilograme.astept vesti

marina40

marina40

eu am citit despre eximia ca este bun

10 Mai 2010, 19:25

apropos de celulita, kilograme in plus.am citit pe internet despre eximia ca este un aparat foarte bun si da rezultate garantate in lupta cu kilogramele si mai ales impotriva celulitei.ma gandesc sa il incerc.sunt inca solutii si pana acum mi s-a parut cel mai bun

carla_craciun

carla_craciun

.

05 Apr 2010, 11:10

n-am incercat coada calului pana cum... 10x :)

baica_otilia

baica_otilia

otilia--victorie impotriva celulitei

28 Mar 2005, 19:49

eu am urmat un tratament destul de strict ca sa scap de celulita...o dieta lisita in totalitate de grasimi; mult spor(cat de mult poti) si masaje anticelulita...si pentru masaje iti recomand HEMEL...uita-te pe www.hemelcosmetics.info/otilia si afli ,mai multe detalii.