Fire de par crescute sub piele

by: ligia
V-ati confruntat cu problema asta? Eu sunt deja disperata, parca jumatate din parul meu s-a hotarat sa nu mai iasa niciodata la suprafata! Si chiar daca sunt proaspat epilata, tot aiurea se vede piciorul :(

gabypp

gabypp

ref picioare frumoase

09 Mai 2013, 22:55

a mai scris si scriu pentru toate fetele care au aceiasi problema ca a mea. eu sunt in curs de rezolvare fetelor. cel putin asa sper pentru ca in 4 zile de tratament extern picioarele mele au devenit obiect de studiu pentru mine.ma simt norocoasa. :))

ronna20

ronna20

emolia

23 Sep 2010, 19:29

cea mai tare crema pt asa ceva este Emolia de la Reference France, am folosit-o personal si e ff buna
http://www.profesionalcosmetics.ro/store/5-epilare/45-dupa-epilare/1678-emolia-pt-fire-crescute-sub-piele-125-ml.html?keyword=emolia

beautypalace

beautypalace

COSMETICE PROFESIONALE

10 Ian 2010, 17:57

Vreau sa va aduc la cunostiinta ca din dec.2009 a aparut si la noi in tara, asa cum este si in alte tari din occident(Germania,Anglia,Franta,Spania si altele), un magazin specializat in comercializarea produselor cosmetice profesionale(sampoane,masti pt par, tratamente pt ingrijirea fetei, a corpului, a parului, oja ,tipsuri pt unghii, geluri de dus).Magazinul are peste o 1000 de produse. De acum nu mai trebuie sa le cumparati doar din saloanele de infrumusetare ci pur si simplu veniti la magazin sau comandati pe internet. Adresa este
bd. IULIU MANIU NR.273-279
vis-a-vis de Metro militari, linga Skoda

http://www.beautypalace.ro

oanuska

oanuska

fire crescute sub piele

15 Iul 2008, 16:03

va sfatuiesc sa apelati la alte metode mai moderne si anume epilarea definitiva cu aparate cu IPL sau si mai nou: aparate LHE, se gasesc vreo 2 in Bucuresti.sunt medic estetician si daca aveti nelamuriri asta e adresa mea:oanuska1978@yahoo.com

lily_flower

lily_flower

fire inestetice

28 Mar 2008, 22:03

nu am incredere in minunatiile de creme din comert cu tot felul de substante chimice...eu imi fac gomaj cu malai amestecat cu ulei de masline-iti lasa o piele de bebe..si eu am probleme cu firele crescute pe sub piele...solutia este crema hidratanta de 3 ORI PE ZI-abia reusesc sa ma dau o data:( si APA!cat de multa apa!hidratarea interna este esentiala!flori de musetel lasate la macerat 3 saptamani in ulei de masline,folosit pe post de ulei hidratant dupa baie are efect calmant si hidratant pentru piele..ma intreb vedetele ce folosesc?cati bani investesc in ele?

nicoleta22

nicoleta22

fire de par crescute pe sub piele

06 Nov 2007, 18:36

si eu ma confrunt cu problema asta si oricat de des as exfolia pielea si oricat de bine as hidrata-o tot ies

lulu_3cris

lulu_3cris

am patit-o si yo..

18 Aug 2007, 12:16

am trecut si yo prin chestia asta deloc placuta ....yo cred k din cauza aparatului de epilat electric (cand ma fac cu lama nu patesc asha ceva )cred k cel mai indicat mod de epilare este cu ceara ...in sf numeni nu-i la fel si f probabil ca fiecare dintre noi o patim din alte motive (folositi un gel exfoliant ) va pupik

miha2427

miha2427

urmeaza sfatul lui Mini

02 Feb 2007, 16:59

eu ma epilez cu ceara si tot am probleme cu firele de par ce cresc sub piele asa ca nu cred sa fie de la lama.urmeaza sfatul ei si va fi mai bine,asta mi-a recomandat si cosmeticeana mea si e ok.

lucy0203

lucy0203

fire de par crescute sub piele

24 Ian 2007, 15:41

Eu m-am confruntat foarte mult timp cu aceasta problema datorita faptului ca ma epilam cu aparatul electric. Am rezolvat problema epilandu-ma cu ceara traditionala(refolosibila), exfoliere cu o manusa loofa de fiecare data cand fac dus si muta crema dupa.

mini

mini

Sfaturi de la cosmeticiana mea

23 Ian 2007, 08:23

Ligia, si eu ma confrunt cu problema asta din cand in cand. Cosmeticiana mea m-a invatat sa ma dau la dus pe picioare cu o manusa de loofah si sa folosesc de minim 3 ori pe saptamana un gel de dus exfoliant - din acela grunjos.

Se pare ca laptele de corp nu ajuta deloc, ba poate chiar face mai rau.

fluturas1402

fluturas1402

fire de par crescute sub piele

22 Ian 2007, 17:01

intotdeauna dupa epilat sa folosesti crema hidratanta si ar fi bine ca inainte sa-ti inlaturi celulele moarte...si gandeste pozitiv

anyme

anyme

Re:Fire de par crescute sub piele

22 Ian 2007, 14:04

Mergi la un dermatolog sa vada de ce nu ies firele de par la suprafata,iar in privinta epilatului cu lama nu cred nimic din ce se spune.Eu ma epilez cu lama de cand ma stiu dar niciodata nu mi s-a intamplat asa ceva.

simona_const2005

simona_const2005

depinde ce metoda de epilare ai folosit

18 Ian 2007, 10:42

stiu ca firele de par crescute sub piele apar de obicei dupa ce te epilezi mai mult timp cu lama. cred ca ar fi bine sa incerci o varianta mai blanda, gen crema epilatoare pana isi revine pielea de pe picioarele tale, iar de fiecare data dupa epilare sa te dai cu lapte de corp