ce este celulita?

by: iuliagf
Celulita este o afectiune inestetica care necesita ingrijiri constante, deoarece o data aparuta nu dispare de la sine.
Celulita este un fenomen hormonal, propriu conditiei feminine, care apare in urma unor dezordini genetice si ereditare. Primele simptome sunt adanciturile si rigidizarea pielii, alaturi de cativa centrimetri in plus la silueta. Acest aspect de coaja de portocala al pielii este manifestarea exterioara a ceea ce se intampla in interiorul organismului: modificari ale zonei adipoase care se produce atunci cand creste numarul si volumul celulelor adipoase si celulelor grasecare isi pot mari volumul de 100 de ori si care produc o retentie de apa in jurul lor. Celulele se grupeaza in noduli ce comprima vasele sangvine si limfatice impiedicand evacuarea toxinelor. In plus, glucoza extravazata deterioreaza colagenul si elastina, fibrele de flexibilitate si de sustinere, care sunt “doborate” prematur, fapt ce produce o incretire inestetica a pielii care comprima terminatiile nervoase si produc chiar durere.www.stopcelulita.lx.ro

wonderland

wonderland

hello

29 Iun 2012, 14:04

multumim pentru informare

betty_30

betty_30

spuma anticeluilitica trexi

01 Nov 2010, 11:15

eu am intrat pe www.luxbeauty.ro si am gasit la oferta o spuma anticelulitica care are si discount de 40%.eu am folosit-o si m-a ajutat foarte mult in problemele legate de celulita.eu zic ca merita profitat daca este la oferta acum