ce trebuie facut inainte de a merge la mare..?

by: lauris
intreb asta pt k stiu ca trebuie sa eliminam celulele moarte pentru a obtine un bronz fara pete..asadar,ce tratament aplicam corpului nostru pt a capata un bronz uniform?

michaela_jagsch

michaela_jagsch

de ce ...

03 Iul 2006, 16:44

...tre sa mergi la solar inainte de a merge la mare???poti direct pe plaja sa incepi cu 2 ore dimineata devreme,2 seara tarziu,si crescand pe zi ce trece,se va evita soarele amiezii care e daunator si pe deasupra numa te parleste,si apoi de ce tre sa mergi la te miri ce cabinete pt un tratament sofisticat de exfoliere??cu zatz d ecafea cum zici e super sau cu ulei de masline amestecat cu sare de mare,eventual folosesti o crema de soare cea maro de la nivea,tropical,care formeaza un bronz placut la culoare

ruxxy

ruxxy

pentru u...

02 Iul 2006, 21:18

lauris intradevar pentru a obtine un bronz frumos si uniform trebuie inlaturate celule moarte de la suprafata pielii ..pentru asta poti merge la un salon de cosmetica si acolo ti se va aplica tratamenul necesar sau poti incerca tu acasa o exfoliere a pielii cu gomaje de corp ce se gasesc in magazine si trebuie sa le alegi pe cele potrivite tipului tau de piele pentru un rezultata bun...sau poti incerca o indepartare e celuleor moarte cu zat de cafea(scrie pe aici pe forum pe undeva cum trebuie sa procedezi exact...parca hedonista a postat mesajul daca nu ma insel si eu unul f eficient si la indemna)iti doresc succes ....si inca ceva....daca esti ai pielea prea alba nu te duce din prima la mare la plaja ...fa 1-2 sedinte la un solar sau la plaja si dupa aia la mare(dar cred ca asta stiai deja):))bye!