Creme anticelulita...eficiente sau nu?

by: cielo
Ma intereseaza parerea voastra in legatura cu acest subiect. Ai folosit creme anticelulita? Ati avut rezultate?

alessia1987

alessia1987

creme anticelulitice

13 Mai 2014, 14:16

Cremele fara o alimentati sanatoasa nu au efect. Eu folosesc un gel anticelulitic de la REN. Este scumput, dar merita.Dar pe langa creme nu uita sa faci si sport.

sunshine84

sunshine84

creme anticelulita

29 Iun 2012, 13:36

nu stiu ce sa zic, cred ca intr-o oarecare masura au un efect si aceste creme, asta daca nu e o forma foarte urata de celulita

tashulina

tashulina

ceva

11 Mar 2011, 12:33

produse la preturi umane mi-ati putea recomanda si mie? Ca toate cautate pana acum sareau rau in sus la pret...

zisha

zisha

Scrub si ulei anticelulitic

03 Feb 2011, 13:35

va recomand cu cea mai mare incredere un scrub si un ulei anticelulitic, pe baza de samburi de struguri si ulei de strugure, ulei de grapefruit, Brad-ul Relaxa Aromatherapy. Sunt extraordinare.Puteti gasi produsele la magazinele naturiste sau pe site: www.aromatherapie.ro( au si multe reduceri)

kdroussi

kdroussi

tratament anti-celulita

14 Nov 2010, 18:10

intern va recomand tinctura din fructe de soc iar extern pentru masaj un amestec de uleiuri din:argan,susan,cais,samburi de struguri,alun,cedru,grapefruit,fenicul,ienupar....auactiune foarte eficace in drenajul,eliminarea grasimilor si tonifierea tesuturilor

betty_30

betty_30

trexi pentru celulita

01 Nov 2010, 11:11

eu am intrat pe www.luxbeauty.ro si am gasit spuma trexi la o oferta foarte buna.are discount 40% si mi se pare foarte buna la pret.eu am folosit-o si chiar m-a ajutat.va pup

alina_alinus

alina_alinus

trexi

02 Sep 2010, 13:15

eu am scapat de celulita cu spuma trexi.este foarte practica si are rezultate foarte bune.va pup

tavutzza

tavutzza

creme anticelulitice

09 Mai 2010, 13:24

am gasit un site www.stopcelulita.ro , gasiti informatii despre celulita, vergeturi, fermitate, etc. Testeaza cate un produs pe saptamana, pe care apoi il prezinta. Spune si de retete cu zat de cafea , etc. Bafta!

micutza_micutza

micutza_micutza

"eficienta"ajutata

04 Mai 2008, 16:56

cremele fara dieta si sport sunt eficiente doar asupra celulitei superficiale in timp ce pt cea profunda trebuie urmata si dieta si sport precum si consumul de cel putin 2l de apa pe zi care e obligatoriu...eu am folosit crema Lipometric si am fost foarte multumita

ankutza20

ankutza20

ulei anticelulitic

16 Apr 2008, 19:48

eu folosesc uleiul anticelulitic de la Hemel si mi se pare cel mai bun. Am incercat multe creme, dar cum intrerupeam tratamentul, celulita aparea din nou. Ceea ce e mai nasol la acest ulei este k trebuie sa faci masaj 5-10 minute si apoi sa te infasori in folie ( eu folosesc pantaloni Biomed slip ) .

pisi

pisi

nici o crema

14 Apr 2008, 11:41

anticelulitica nu ajuta prea mult, daca nu duci si un regim de viata sanatos, care include alimentatie sanatoasa si cat mai multa sport, zi de zi.