Cum scapati de celulita

by: ionep
Celulita da batai de cap multor femei. Pentru a scapa de aspectul inestetic al pielii, acestea incearca fel de fel de tratamente.Este bine sa se stie ca o alimentatie echilibrata, miscarea si lichidele sunt foarte importante in lupta cu celulita.
Se recomanda sa consumati cat mai multe lichide, apa sau ceaiuri, in nici un caz bauturi acidulate. Excludeti carnea grasa, branzeturile grase, painea, pastele fainoase si prajiturile. Feriti-va de bere si de alcool si, ceea ce este foarte important, incercati sa faceti cat mai multa miscare.

LEACURI BABESTI:
*se pune apa fierbinte in cada, jumatate, si se adauga 3 kg de sare grunjoasa, 1 kg de argila si 1/2 kg de bicarbonat de sodiu. Se sta 20 de minute si se mai completeaza cu apa fierbinte, cat puteti suporta. La iesirea din cada trebuie sa va imbracati foarte gros si sa stati 2 ore in pat pentru a transpira.
*masaj cu ulei de migdale- anticelulitic
*masaj cu o lufa speciala- se face circular
*se bea ceai de iedera- 2 cani/zi

cosmopolitan

cosmopolitan

Eliminare celulita

07 Ian 2012, 21:10

Eu din experienta de pana acum nu recomand socuri de genul apa fierbinte sau pastile pt ca iti dereglezi corpul, circulatia sangvina si poti da in altele.
Recomand multa miscare - fara miscare nu se poate elimina si pastra fara sa reapara - si masaj anticelulitic care nu iti poate dauna la vasele sangvine sau tesuturi.

betty_30

betty_30

trexi

01 Nov 2010, 11:00

am intrat si eu pe www.luxbeauty.ro si am vazut ca spuma trexi este la oferta, are discount 40%.eu zic ca merita profitat.pe mine chiar ma ajutat cu celulita.mi s-a redus aspectul considerabil.va pup

clara25

clara25

trexi

18 Sep 2010, 17:09

eu am scapat de celulita cu spuma anticelulitica trexi.este foarte buna si este un produs profesional pe care mi l-am comandat de pe www.luxbeauty.ro.in 2 luni mi s-a redus celulita considerabil

tavutzza

tavutzza

stop celulita

09 Mai 2010, 13:27

am gasit un site www.stopcelulita.ro , gasiti informatii despre celulita, vergeturi, fermitate, etc. Testeaza cate un produs pe saptamana, pe care apoi il prezinta. Spune si de retete cu zat de cafea , etc. Bafta!

iuliagf

iuliagf

:)

05 Iul 2006, 20:38

si eu folosesc geomar fango- sunt multumita
ma bucur pt tine ca ai descoperit-o; ai grija sa respecti tratamentul
:)

baica_otilia

baica_otilia

celulita...de mult am uitat de ea

28 Mar 2005, 18:51

Cred ca am trecut de era lui bunica cand incercam o groaza de remedii babesti: iti spun cum am scapat eu. mult sport(3 ori pe sapt.), un regim alimentar adecvat(fara grasimi) si masaje cel putin 1 data/sapt...masajele le fac cu produsele HEMEL ...

barcaruc

barcaruc

Repede,repede,da-ti pe antena 1!!!!

15 Mar 2005, 20:56

Pentru cele dintre voi care nu ati dat la timp,hai sa va fac eu rezumatul,pe scurt,desigur,caci femeia moderna nu are timp de pierdut,la ce trebuia sa vedeti:
===Celulita,obezitatea: NU AU TRATAMENT===

Ca sa va creez o imagine plastica foarte elocventa,la urma urmei,o imagine face cit 1000 de cuvinte,imaginati-va o grenada, cind i-ai scos cuiul,nu mai poti sa opresti procesul detonator,oricit de rau ti-ai parea,indiferent de reteta.

ulei anticelulitic

03 Mar 2005, 03:19

Uite, eu sunt reprezentant la Hemel cosmetics, si au un ulei fff bun pe care mi l-au comandat si de care au foat f multuimite multe tipe ;)
putem sa vb pe yahoo daca folositi mess la puffyslc

rhorge

rhorge

RE: Cum scapati de celulita

03 Feb 2005, 05:49

Pastilele anticonceptionale au rolul lor in aparitia celulitei. Mai ales acelea care au un continut mare de hormoni estrogeni. Totusi, in absenta altor factori (alimentatie bogata in grasimi, sedentarism ,suprapondere si chiar ereditate!) anticonceptionalele alese corect si cu "cap"-adica control inainte si regulat in timpul tratamentului- nu determina celulita. Cel mult este un factor de risc. Atentie! unele forme de celulita se si mostenesc dar pot fi ameliorate! cheia?: SPORT, ALIMENTATIE SANATOASA SI RATIONALA, LICHIDE-nu foarte in exces-MASAJ....

rebeka

rebeka

RE: Cum scapati de celulita

18 Ian 2005, 18:42

celulita e o mare pacoste si pentru mine. am incercat tot felul de masaje, creme, beau foarte multa apa. recunosc, nu fac foarte multa miscare... totusi, credeti ca anticonceptionalele (sub forma de pilule) au un efect negativ in acest sens?