Diverse metode de epilare?

by: purpledaisy
Ce folositi? Care metoda vi se pare mai eficienta? Imi pare rau ca metodele care dau rezultate bune si de lunga durata, dor asa rau, adica epilatorul si ceara. Anul acesta va trebui neaparat sa ma epilez pe picioare, dar nu suport durerea epilatorului, desi folosesc unul cu gheata. Am incercat anul trecut, dar n-am reusit sa ma fac nici pe jum. de picior. Ce sa fac???

wonderland

wonderland

epilare

29 Iun 2012, 13:58

mergi sa te faci la salon:d

simona_const2005

simona_const2005

chiar stie sa ne spuna cineva sigur?

20 Mai 2007, 18:11

si eu ma gandeam sa incerc epilarea definitiva, dar tot asa am auzit ca efectele dureaza doar cativa ani. oricum ma gandesc ca merita totusi, cativa ani de liniste:p

b1a90

b1a90

epilarea definitiva... e chiar definitiva?

29 Apr 2007, 14:28

ce stiti despre epilarea definitiva? e chiar definitiva? am o prietena care are un salon de cosmetica si se pricepe in acest domeniu. spune ca epilarea definitiva dureaza de fapt 5-6 ani dupa care incepe sa iti creasca parul din nou. pe mine m-ar tenta sa incerc epilarea definitiva, dar avand in vedere ca e destul de costisitoare as vrea sa am un rezultat garantat...

ruxxy

ruxxy

epilator!!

29 Apr 2007, 13:49

eu folosesc epilatorul si mi s epare cea mai eficienta metoda si cea mai rapida....este adevarat ca e putin dureroasa la nceput dar dupa aia te obisnuiesti.Eu la inceput am patit tot ca tine nu ma-m putut epila nici pe jumatate de picior si foloseam ceara traditionala insa imi lua f mult timp ,acum ma-m obisnuit cu epilatorul si sunt f multumita de rezultate.Eu zic sa mai incerci succes!