epilator sau ceara?

by: melania_antony
Care dintre aceste doua metode da rezultate mai bune atunci cand te epilezi, epilatorul sau ceara?

sunshine84

sunshine84

cred ca epilatorul

29 Iun 2012, 13:39

e bun doar daca firele de par sunt mai lungi, in schimb ceara le ia si pe cele mai mici

boobllegum

boobllegum

greu de zis...

25 Dec 2009, 16:47

pai in ambele cazuri durerea este prezenta,dar avantajul este ca odata cu trecerea timpului firele de par se imputineaza aproape pana la disparitie si durerea devin mai suportabila asa...epilatorul poate irita pielea foarte mult dar si ceara daca nu e folosita corect...dar ceara si epilatorul nu trebuiesc folosite in zona axilelor pentru ca pot provova niste iritatii de toata frumusetea pentru ca pielea este mai sensibila si mai fina...tu alegi;)

melody87

melody87

CEARA ALL THE WAY

25 Sep 2009, 13:41

nu am incercat cu epilator dar sincer nu am auzit lucruri bune de la prietenele mele.ceara este buna atata pt exfoliere si lasa pielea f faina dupa epilat si sincer cred k doare mai tare cu epilatorul..Peace!

oanuska

oanuska

epilare definitiva

17 Mar 2008, 13:52

sunt oanuska si sunt medic estetician si cel mai bun efect il are epilarea definitiva, cu aparate cu laser sau lumina pulsata.faci cateva sedinte si scapi de parul nedorit.poti apela cu incredere la aceste terapii care e bine sa fie facute de medici cu diploma in acest domeniu

felicia_andreescu

felicia_andreescu

ceara

13 Mar 2008, 15:43

Cu timpul parul nu mai creste si astfel nu mai trebuie sa te epilezi.Cred ca se inchid porii de la ceara.

bewitched

bewitched

clar ceara!

10 Mar 2008, 16:43

acum vreo 4 ani am facut prostia de a-mi achizitiona un epilator si, bineinteles, de a-l folosi...si acum ma urasc pt asta! mi-au crescut fire de par sub piele (pe care logic ca le bazaiam- n-am fost prea inteligenta la faza asta, nu-i asa?!?!), ma iritam, ma durea dar am insistat...cam un an; nici acum nu stiu ce sa fac sa scap de urmele ramase...:(( din aceasta cauza nu port fuste..vara e chiar un chin din acest punct de vedere!! daca aveti solutii, va rog, VA ROG, spuneti-mi!! aaaa, si sa nu uit pt ce sunt aici...NU FOLOSITI EPILATORUL!!

thequeen

thequeen

ceara!!!

15 Feb 2008, 15:06

fetelor eu sunt o experta in domeniul cosmeticelor, ma epilez si machiez si coafez de la 13 ani, credeti-ma ca epilatorul e bine de folosit dupa ceara, cand au ramas cateva firicele...majoritatea femeilor au probleme cu firele pe sub piele care sunt foarte urate mai ales vara, plus ca ramane pielea aspra si groasa de la epilator, ceara si exfoliaza un strat de piele, si ramai hidratata si catifelata. Ori va duceti la un salon, unde sa va bazati pe o cosmeticiana buna, ori va faceti acasa pe picioare insa la zona ehm ehm nu va recomand sa va faceti singure. Intr-adevar e incomod cu ceara, dar merita...

rukia111

rukia111

pai..

02 Feb 2008, 15:27

cu epilatorul doare mai tare(parerea mea) si exista riscul sa iti creasca fire pe sub piele..
ceara insa cere mai multa bataie de cap, adica sa o incalzesti,etc..insa poti sa incerci ceara rece :) care te scapa de astea..