ce fac cu plantele

by: alexandras
plec in concediu o saptamana si nu am pe cine sa pun sa-mi unde plantele> oare daca le pun apa in farfurie e ok?

sensei_girly

sensei_girly

cursuri eurocor despre flori

28 Iul 2010, 09:22

depinde de "specia" florilor. sunt unele care se uda o data pe saptamana, iar altele zilnic...:) cred ca trebuie "tratate" diferit...
eu am "inecat" o floare din necunostinta de cauza, ptr. ca i-am pus prea multa apa...
daca te pasioneaza florile, iti recomand cursuri eurocor de Arhitectura gradinii sau Flori si aranjamente florale...sunt distractive, le primesti acasa prin posta si ai un profesor cu care ti legatura online sau tot prin posta...
Pe la florarii am mai vazut si dispozitive de udare automata, cu reglaj, dar sunt cam scumpicele...

Oricum, concediu placut :)

autumn

autumn

Mai merge

26 Iul 2010, 10:23

si varianta cu siretul bagat intr-o sticla de apa prin gaura din dop, iar apoi unul din capetele siretului bagat in pamant.

ghivece mari

23 Iul 2010, 22:41

eu pun in ghiveci o sticla plina cu apa rasturnata cu gura in jos, fac asta doar ptr ghivecele mari care au nevoie de apa mereu, altfel apa in farfurie e suficient

isabellla

isabellla

buna

23 Iul 2010, 10:05

o sa reziste o saptamana asa ca poti sa le pui apa in farfurie dar asigurate ca ghiveciul e gaurit sa poata absorbii apa.