Cateva Sfaturi Pls?

by: masterpas
Am cateva intrebari la care mi-ar place sa gasesc raspunsul...daca faci sex anal poti sa ramai insarcinata?cand nu poti sa ramai gravida?(in cazul in care nu se foloseste prezervativul iar fata este activa din punct de vdr menstrual...)inainte sau dupa menstruatie?si cat timp dupa sau inaintea menstruatiei?

gollum

gollum

doamne...

10 Mai 2008, 10:11

sper sa fie o gluma si nu m-am prins eu, faza cu ramasul insarcinata dupa sexulk anal...

indiferent ce metoda de contraceptie folositi fata poate sa ramana insarcinata...sansele sun mici...dar asta nu inseamna ca nu exista...

metode de contraceptie sunt o gramada, dar cele mai folosite sunt prezervativul, varianta pt barbati (exista prezervative special concepute pentru femei), si pilula anticonceptionala...

ideal ar fi sa combini 2 metode, dc fata ia pastile asta nu inseamna ca nu poti folosi si tu acolo un prezervativ...

PS:cand vine vb de anticonceptionale nu te zgarci, mai bine dai 7 lei pe 3 durex decat 1.5 lei pe ceva facut prin taiwan sau china
PS2:metada de care vbesti tu acolo e f. riscanta, organismele mai pregatesc din cand in cand mici surprize...adik nu sunt exacte ca un ceas elvetian...asa ca de ce sa risti...

incepatoare

incepatoare

raspuns

05 Mai 2008, 12:26

din cate stiu eu NU ai cum sa ramai insarcinata de la sex anal!!!!nu mi se pare posibil....cat despre acel calendar de care vorbeai....nu stiu nici eu sigur care este aceea perioada,decat sa ti zic ceva gresit,mai bine nu ti zic nmk.oricum,nu mi se pare un lucru util...eu nu as avea incredere si nici nu m as baza p acest calendar...mai ales daca nu ai menstruatia regulata.decat sa ai o surpriza neplacuta,mai bine ramai fidela prezervativului!!!!!!

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.