Ce ar trebui sa stii

by: afla
Având în vedere că aici se discută despre sex, iar despre ceea ce vă zic presupune sex, cred că e cel mai potrivit loc. Nu pentru discuţii filosofice, nici medicale, nici despre anticoncepţionale ori altele...
Pur şi simplu pentru a afla ce este avortul...
www.afla.bro.ro

dianad_ro

dianad_ro

un barbat ce gadeste

04 Ian 2007, 00:08

NU sunt multi care gandesc ca tine..felicitari. kiss you

ciporto

ciporto

mda...

07 Dec 2006, 01:06

m-am uitat p site....am analizat si yo sunt barbat si inteleg oarecum chinurile prin care trec atat copilul cat si mamele dar sincer yo nu am nimic impotriva avorturilor pentru ca acum, in 2006, sunt multi tineri care "o fac" fara cap si isi asuma rispcurile si spera sa nu pateasca nimic.Dar nu tot timpul ramane asa... femeia cateodata, din fericire sau nefericre depinde, ramane insarcinata si normal...in conditiile in care fetele se dezvirgineaza de la varste tot mai fragede si nu sunt destul de informate sau se las purtate de val, e si normal sa apara si inconveniente si riscuri care trebuie sa si le asume.Doar ca deee...se intampla si nu trebuie invinovatita biata fata ca a ramas insarcinat sau baitu zic yo...acum depinde...dar totusi de la 16 ani nu poti sati permiti sa faci pasi chiar atat de mari in viata asta...si in fond sincer, yo cred ca e prea de tot.Adica hai....da am inteles ies organele bla bla bla dar materialu acela oarecum sustine anti-avortul cu desavarsire si nu este "pentru" sau "probabil" pt avort ci "nu" categoric...nu mi se pare chiar asa declasat pentru ca multi tineri gandesc la fel ca mine...de ce sa aibe copii care nu ii vor si nu si-l doresc si nici macar nu au cum sa il creasca sa spuna la parinti ca si asta mai e o problema,frica sa nu afle parintii...de ce sa iti strici viata de la 16 ani si sa nu o incerci sa faci copilasi la 20-30 ani cand se presupune ca esti destul de matur sa stii ce sa faci in continuare, desi, pana si atunci cred ca poti sa faci ceva si in privinta asta...oricum sunt neutru(ca barbat) si imi pare rau pentru femeile(fetele) care suporta ce a descris doctoru in film sau in documentar.DAR MAI BINE PROTEJATIVA LUATI PILULE DRAGELOR EXISTA ALTE MODALITATI DE A SCAPA DE O SARCINA NEDORITA SI DACA SE INTAMPLA ....AVORTUL AR TREBUI SA FIE ULTIMA CALE DE SCAPARE DIN SITUATIE! PREZERVATIVUL PILULA DE A 2-A ZI ANTICONCEPTIONALELE SI DUPA!

nicoli

nicoli

..

24 Nov 2006, 09:58

uh da.. am vazut site`ul.. ingrozitor !! e bine k informatzi lumea..

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.