Clitorisul -cum se utilizeaza-pt barbati

by: romantic
Majoritatea barbatilor mangaie clitorisul partenerei in acelasi fel cum se masturbeaza, adica cu forta, fermitate si rapiditate. Femeilor le place invers: dulce, cu miscari nuantate, delicat si fara graba. Barbatii ar trebui sa inceapa cu periferia zonelor erogene inainte sa ajunga la „miez”…De asemenea, vulva nu trebuie mangaiata inainte sa fie atins tot corpul, iar clitorisul nu trebuie mangaiat inaintea vulvei. Amantul ideal va fi acela caruia nici o femeie nu ii va reprosa vreodata ca se indreapta prea repede spre clitoris, fara sa o atinga si in alte parti; ca apasa prea tare asupra clitorisului; ca nu gaseste ritmul, iar mangaierile sale sunt prea repezi de la bun inceput sau ca nu se sinchiseste sa o excite indeajuns.Mijlociul si indexul sunt degetele preferate pentru atingerile clitoridiene. Degetele, umezite cu saliva in lipsa lubrifiantilor, se vor plimba in jurul vulvei, vor ajunge incet pe brazda dintre labiile mari si mici si vor atinge intrarea in vagin. Mangaierile vor fi usoare, deloc apasate pentru a nu freca. Dupa cateva minute se ajunge in apropierea temutului clitoris si atunci cand partenera va fi suficient de excitata, barbatul se va putea bucura in voie de aceasta bijuterie feminina. Glandul clitorisului este extrem de sensibil, mangaierile nu trebuie sa fie concentrate asupra unui punct, ci trebuie sa se extinda pe o suprafata destul de larga, pentru a evita apasarea puternica sau frecarea. Intotdeauna e bine sa se inceapa cu mangaieri usoare, lent si ritmate, inainte de a se accentua presiunea si de a se mari ritmul atingerilor.
www.sexshop-romantic.ro

roxet

roxet

Clitoris

20 Iun 2009, 11:43

Un loc foarte important.Ai foarte mare dreptate,si este o lectie buna pentru barbati.Totusi pentru femei cand fac o felatie nu este mare lucru,barbatii se aprid usor si explodeaza destul de repede.Uneori cand o fac sotului inainte de a pleca la serviciu,ne bem cafeaua si folosesc caldura cafelei din gura mea nu am dat gres niciodata.

alinasquishy

alinasquishy

chriss,

23 Oct 2008, 11:20

www.the-clitoris.com

best site ever!!
acolo aflii si detalii multe despre ejacularea feminina.
eu una am avut cele mai puternice orgasme dupa ce m-am informat! ;)

alinasquishy

alinasquishy

hehe

23 Oct 2008, 11:19

romantic, felicitari pt lectia de sex! :)
cum fac sa ii arat si prietenului meu cele scrise de tine?? :)))
am incercat sa ii arat eu de una singura, dar nici o sansa... cred ca va trebui sa mai incerc!!! ;)

frumusete

frumusete

Vorbele dulci, stimulatoare...

05 Oct 2006, 02:15

Asa cum bine stiati, puteti comunica prin intermediul vaginului...
...puteti transmite si primi mesaje prin zvacnirile vaginului.
Concentrati-va toata atentia pe josul burtii si imaginati-va ca aceasta
portiune are ochii si urechile iubirii. Apoi, mintal, cereti-i sexului iubitului
sa-si reveleze personalitatea si dorintele. Daca el zice „Sunt frumos si
viguros , si imi place sa ma pierd in profunzimea vaginului
tau ”, atunci primiti-l ca pe un erou. Daca anunta: „Imi place sa ma
mangai cu unghiile si dintii”, veti sti exact cum sa-i intampinati dorintele
secrete. Vorbiti-i virilitatii sale cu vulva si transmiteti-i prin ea toata
pasiunea spre sensibila piele a penisului sau. Mesajele voastre erotice il
vor acoperi cu frisoane umede de care nu se va satura niciodata.
www.lenjerie-romantic.ro

frumusete

frumusete

Felatie sau ce doreste partenerul

29 Aug 2006, 19:28

Mangaierile prelungi si saruturile asezate pe sexul barbatlui vor oferi ambilor iubiti
dorinta profunda si durabila. Puteti completa mangaierile cu un deget sau doua,
sau mai bine, cu limba. Din cand in cand atentia limbii se va indrepta asupra
glandului si a intrarii in uretra... De acum incolo, sexul iubitului nu asteapta decat o
singura imbratisare, cea a gurii. Umeziti-va gura si inconjurati-i sexul cu buzele
strangandu-le usor, inainte sa ii incercuiti sexul mai hotarat cu gura si limba. Gura
trebuie sa fie cat mai supla cu putinta si sa urmeze miscarile mainii pe sexul
iubitului. Mana si gura vor executa miscari de du-te-vino pe sexul barbatului, de
sus si pana la baza, alternand intre gesturi rapide si altele mai lente. Este simplu
sa simti placerea barbatului, penisul sau se va umple cu sange urmand ritmul.
Desfaceti-va buzele pentru a-i oferi atingeri usoare ale limbii pe varful glandului;
astfel ii veti mentine dorinta. Puteti de asemenea sa-l muscati foarte delicat, iar din
cand in cand, daca va aflati in genunchi, iar partenerul in picioare, ridicati-va
privirea catre el si clipiti delicat din ochisori... Mana care nu e ocupata de
mangaierea sexului poate stimula restul corpului, mai ales testiculele. In
continuare, prindeti-i din nou sexul intre buze stimulandu-i varful cu limba, miscati-
va de-a lungul sexului, de sus in jos. Veti simti cu siguranta tensiunea extrema a
partenerului. Semnele sunt clare: penisul e umflat, mainile sunt incordate,
picioarele se intind si se strang. In acest moment nu trebuie sa incetati
mangaierile, ci dimpotriva, sa accelerati ritmul. Va veni clipa in care iubit
ul va cunoaste senzatii de nedescris. O placere intensa. Nu va incetati miscarile de
du-te-vino, cat se poate de delicat, si de data aceasta numai cu gura, incercati sa
prelungiti aceste senzatii continuand cu delicatete, pentru ca penisul sau este
extrem de sensibil. El este pe punctul de a exploda, iar contractia sa finala,
izbucnirea si strigatul sau de placere va vor incununa talentul. Daca va face placere
lasati-l sa va ofere caldura spermei, peste sani si peste obraji.

www.sexshop-romantic.ro

manina

manina

luati notite

21 Aug 2006, 08:42

asta pare a fi un monolog
sa mai intre si alti mai experimentati
noi stam aici cuminti si notam
multumim

doe

doe

chrisss...

09 Aug 2006, 12:20

Buna!
Imi rezerv singur dreptul de-ati raspunde la intrebarea ta si de nu mi-ai cerut-o tu.
Sper ca nu te superi?
La multe fete li se intampla ca atunci cand sunt excitate labiile mici si cele mari secreta un lichid numit lichid seminal,la unele fete acest lichid este din abundenta iar la altele putin.
De aceea se spune ca si fetele "ejaculeaza".

chrisss

chrisss

romantic....

09 Aug 2006, 00:07

despre ajacularea la femei pls.pari un tip destul de experimentat...astept si eu un raspuns,ceva....

romantic

romantic

In timpul felatiei

16 Iun 2006, 15:51

Alternati! In timpul felatiei, intrerupeti-va pentru a bea o gura de ceai sau cafea calda, un suc de fructe racoritor sau o bere rece. Clatiti-va bine gura inainte de a relua mangaierile. Alternati caldul cu recele. Barbatii iubesc contrastele. Cand penisul sau e gata sa ia foc, calmati-l cu putina inghetata de ciocolata. Devorati apoi deliciosul eschimos! In timpul felatiei, introduceti-va un deget in gura si gadilati-i penisul. Apoi furisati afara degetul lubrifiat pentru a masa usor perineul si anusul. Odata ce il aveti in intregime in gura, ridicati-va usor aspirand cu putere. Tineti-i numai glandul in gura; cu o mana masati-i intregul membru si cu alta excitati-i perineul si anusul. Nu puteti sa-i tineti constant intregul sex in gura, insa puteti sa creati asemenea iluzie cu ajutorul mainilor! Sunt doua solutii: fie sa sugeti si sa masturbati in directii diferite; fie sa faceti din degete prelungiri ale buzelor. Incapabil sa faca diferenta intre gura si maini, el va crede ca sunteti o Femeie Minunata!

romantic

romantic

Interesant

13 Iun 2006, 22:03

Aici am multe de spus,dar le cuprind in cateva cuvinte care as dori sa fie
intelese exact, si fiecare sa procedeze cum ii cere inima.In general sex
oral nu se face cu oricine ,doar cu persoana care merita si mai precis cel
pe care il alegi;ca ramane sau nu in viata ta , e alta problema,dar nu
intram in detalii. In general pentru un sex oral de calitate e bine sa
privesti inainte un film cu acest subiect. Si apoi,fara sa te vada nimeni,cu
un castravete sau morcov sa incerci sa mimezi miscarile.Nu uita
niciodata in timp ce ii faci un blowjob sa-l privesti din cand in cand in
ochi,sa zambesti si sa clipesti din gene ca o scolarita.E super excitant pt
el.Sa ai un lubrifiant a baza de apa,cu gust de fructe daca se poate.sa ai
o miscare lejera,fara frecare.Nu uita niciodata sa il alinti,mai zi cate
ceva ,opreste-te si spune-i cat de mult il adori,saruta-i ousoarele,trage-le
usor in gura,linge-l sub capul penisului mai precis intre partea care leaga
capul de baza penisului,acolo se excita usor. Aspira-l in gura,opreste-l in
gat,cat rezisiti desigur...In clipa in care crezi ca ejaculeaza,nu mai introdu
penisul in gura,ci freaca de sus in jos lungimea ''bananei sale'',
si linge-i doar capul sau. In clipa cand ejaculeaza lasa-l pe el sa conduca jetul
unde crede el. Nu te oferii,retine doar ce il excita mai mult,iar in celelate
dati sti ce sa faci.Sexul oral e ceva sublim,el leaga doua inimi,doua
persoane care se stimeaza reciproc si se iubesc.Deci nu oferiti astfel de
bunatati celor care nu merita.

www.sexshop-romantic.ro

romantic

romantic

Orgasmul poate sa apara mai devreme sau mai tarziu

12 Iun 2006, 21:11

La femei, in mai mare masura decat la barbati, capacitatea de a obtine un orgasm depinde de facultatea lor de a se lasa purtate de propriile perceptii senzuale si de abilitatea de a-si exprima placerea fara ca sa fie “judecate” de partener. Notati de asemenea ca dorinta prea mare de a obtine un orgasm duce mereu la esec pentru ca implicarea constiintei inhiba reflexele orgasmice.
De aceea este bine sa faci dragoste asa cum simte corpul tau si inima ta.Orgasmul poate sa apara mai devreme sau mai tarziu,uneori chiar si dupa prima nastere,deci deocamdata foloseste fantezia ta si nenumarate pozitii pentru a pune pe picioare propria ta sexualitate.Masturbarea fiind una dintre aile ce mai sigure spre dobandirea acestei placeri, este recomandat folsirea vibratoarelor www.sexshop-romntic.ro

romantic

romantic

idei

11 Iun 2006, 22:25

In timpul felatiei, intrerupeti-va pentru a bea o gura de ceai sau cafea calda, un suc de fructe racoritor sau o bere rece. Clatiti-va bine gura inainte de a relua mangaierile. Alternati caldul cu recele. Barbatii iubesc contrastele. Cand penisul sau e gata sa ia foc, calmati-l cu putina inghetata de ciocolata. Devorati apoi deliciosul eschimos!
Odata ce il aveti in intregime in gura, ridicati-va usor aspirand cu putere. Tineti-i numai glandul in gura; cu o mana masati-i intregul membru si cu alta excitati-i perineul si anusul. Nu puteti sa-i tineti constant intregul sex in gura, insa puteti sa creati asemenea iluzie cu ajutorul mainilor! Sunt doua solutii: fie sa sugeti si sa masturbati in directii diferite; fie sa faceti din degete prelungiri ale buzelor
www.sexshop-romantic.ro

romantic

romantic

sex oral

11 Iun 2006, 22:24

Atunci cand pastrati membrul sau in gura, limba trebuie sa se miste continuu, astfel il veti stimula intr-adevar. Invartiti-o in jurul axului, sau chiar la extremitate si atingeti-l sub coroana capului membrului sau, marginea rotunda a glandului. Din cand in cand, faceti-l sa tanjeasca indepartandu-va gura. Apoi introduceti-va varful lumbii in orificiul de pe gland si faceti-o sa vibreze. Inclinati-i glandul si faceti-l sa lunece pe striatiile de pe cerul gurii: pentru el, aceste senzatii noi sunt irezestibile! Pentru a varia un pic, tineti cu o mana varful membrului in timp ce-i muscati usor intreaga suprafata a penisului insa atentie, fara ardoare excesiva!
www.sexshop-romantic.ro

dede

dede

Nota 10..

07 Iun 2006, 08:36

Am citit, am luat aminte si multumesc mult de tot pt sfaturi!
Sunt o adevarata interesata de sfaturi legate despre "cum" sa-i provoci placerea cea mai mare barbatului.
Stiu ca sotul meu se simte extraordinar cu mine, exploziile lui spun totul, dar mai stiu ca oricand e loc de mai bine.
Multumesc!

romantic

romantic

de retinut

03 Iun 2006, 22:12

Toti barbatii pot sa invete sa prelungeasca momentele de voluptate care preced orgasmul. Mai ales ca placerea feminina se lasa asteptata mai mult timp. Pentru complexitate si varietate e nevoie de invatare din partea femeii care primeste si barbatului care ofera. Orgasmul poate proveni din stimulare clitoridiana sau vaginala ori din ambele chiar, totul depinde de cunoasterea corpului femeii si a zonelor sensibile ale acestuia.Bineinteles, orgasmul poate aduce multe placeri... Partea nefasta e dorinta de a declansa orgasmul cu orice pret. Aceasta e cea mai scurta cale spre disparitia placerii.

Pentru a cunoaste orgasmul, femeia trebuie sa se descopere si sa-si invete corpul si caile care-o conduc spre placere

romantic

romantic

sex oral

01 Iun 2006, 05:16

Atunci cand pastrati membrul sau in gura, limba trebuie sa se miste continuu, astfel il veti stimula intr-adevar. Invartiti-o in jurul axului, sau chiar la extremitate si atingeti-l sub coroana capului membrului sau, marginea rotunda a glandului. Din cand in cand, faceti-l sa tanjeasca indepartandu-va gura. Apoi introduceti-va varful limbii in orificiul de pe gland si faceti-o sa vibreze. Inclinati-i glandul si faceti-l sa lunece pe striatiile de pe cerul gurii: pentru el, aceste senzatii noi sunt irezestibile! Pentru a varia un pic, tineti cu o mana varful membrului in timp ce-i muscati usor intreaga suprafata a penisului insa atentie, fara ardoare excesiva!Dupa ce i-ati mangaiat glandul cu limba, inghititi-i pe neasteptate intregul membru. Continuati prin a-i mangaia glandul. Apoi inca trei prinsori integrale. Apoi cinci, dupa care sapte si asa mai departe, pana cand va exploda. Important! Un penis fierbinte si o limba rece fac o combinatie excelenta! Puneti-va in gura putina gheata si mangaiati-l cu limba. Puteti, de asemenea, sa-i mangaiati testiculele cu niste cuburi de gheata in timp ce caldura gurii voastre ii acopera sexul. Daca vreti sa faceti adevarate ravagii, asteptati pana va fi gata sa ejaculeze pentru a-i racori testiculele. Pregatiti-va pentru o eruptie!
www.sexshop-romantic.ro

doe

doe

romantic...

28 Mai 2006, 10:03

Baieti luati aminte la cele spuse.
Felicitari,romantic,barbati trebuie sa stie ,sunt multi care fac asa ceva,nu se gandesc nu mai la placerea lor,la placerea feminina nu se mai gandestete.