De ce mimeaza femeile orgasmul?

by: dan
Am si eu o mare problema in legatura cu femeile care mimeaza orgasmul... De ce ar face asa ceva atata timp cat este in dezinteresul lor sau mie cel putin asa mi se pare... Nu vor fi mai satisfacute nici in viitor, nu este evident...?

doe

doe

george...

05 Sep 2006, 12:19

imi pare rau de ce am spus.
Mi-a placut cum ai reactionat, pot sa spun ca te invidiez pt reactia pe care ai avut-o.
Si citesc si am experiente.
dar daca vrei , nu imi spui cum ai reusit sa mimezi orgasmul?

doe

doe

georgeGSM

25 Mai 2006, 21:46

Recunosc ca citesc mult,dar cine a scris a avut experiente,nu-i asa?

osho

osho

dan...

25 Mai 2006, 19:19

Un exmplu bun a dat lucia.S
Dar nu tre luat tot ce a spus ea.
Femeia e foarte iubitoare si nu vrea ca barbatul sa sufere si atunci mimeaza orgasmul.
Eu insa va zic voua:Daruiti din IUBIRE si va asigur femiea nu va mai mima orgasmul

doe

doe

...

24 Mai 2006, 00:00

cam asta e comunicarea.
rog sa se ea in serios

pisi

pisi

Idem Ella*

23 Mai 2006, 17:29

Aceleasi lucruri inteleg si eu prin comunicare intr-o relatie de cuplu , Ella mi-a vorbit din suflet !:))

doe

doe

intrebarea pt toata lumea...

23 Mai 2006, 12:23

Despre ce comunicare vorbiti?
Definiti comunicarea intr-o relatie.

doe

doe

george...

23 Mai 2006, 12:21

Tu chiar esti prost?
Tu nai pe cine duce de nas si incerci aici?
Poate vei duce de nas pe cei care nu au experienta,dar nici pe aceea nu vei reusi.
Citestel pe pascal bruckner,care a scos cartea Noua dezordine amoroasa.
Nu ca eu mas lua dupa carti...am experimentat...
Tare curios as fi sa aflu cum ai reusit;))

pisi

pisi

Intrebare pt George

22 Mai 2006, 16:26

George, cum anume ai mimat orgasmul, nu pot sa-mi dau seama , cum un barbat poate mima un orgasm ?!
Multumesc pt raspuns !

doe

doe

emanuela...

05 Mai 2006, 16:52

ce sa spun;))
esti femeie?

emanuela

emanuela

draga annitza -bb

28 Apr 2006, 23:54

Ma gandeam cum ar fi sa mimez un orgasm, nu de altceva dar s-ar putea sa am o criza de ras ....si am ramas cu degetul pe ENTER. Si uite asa m-am repetat ;)

annitza_bb

annitza_bb

mai emanuela.

27 Apr 2006, 16:52

nu trebuia sa te repeti atat ca am prins ideea..
:P

emanuela

emanuela

de mila...sau de proaste

27 Apr 2006, 08:26

de mila, atunci cand vezi destul de bine ca mai mult nu poate, ca incearca....dar nu poate, ca asta-i nivelul lui, si totusi nu vrei sa se simta un incapabil, mimezi.
de proaste, atunci cand el poate si vrea dar ei ii e rusine sa spuna cum vrea, cum ii place si decat sa spuna "asa ceva", mai bine mimeaza, NU?

emanuela

emanuela

de mila...sau de proaste

de mila, atunci cand vezi destul de bine ca mai mult nu poate, ca incearca....dar nu poate, ca asta-i nivelul lui, si totusi nu vrei sa se simta un incapabil, mimezi.
de proaste, atunci cand el poate si vrea dar ei ii e rusine sa spuna cum vrea, cum ii place si decat sa spuna "asa ceva", mai bine mimeaza, NU?

emanuela

emanuela

de mila...sau de proaste

emanuela

emanuela

de mila...sau de proaste

27 Apr 2006, 08:25

emanuela

emanuela

de mila...sau de proaste

27 Apr 2006, 08:25

annitza_bb

annitza_bb

interesant....:)

16 Apr 2006, 13:58

stii....femeile pot mima un orgasm..pe cand barbatii mimeaza o intreaga relatie!!!!!!

oracolul DAN

03 Apr 2006, 09:37

a intrat in transa saracul ... spune lucruri pe care noi le intelegem dupa cum vrem noi shi cum am putea sa-l ajutam daca el nu ne ajuta.

eri

eri

replica...

02 Apr 2006, 22:24

El spunea ca "are o mare problema cu femeile care mimeaza orgasmul.." Daca nu era vb despre el, nu avea "o problema" ci era doar interesat, zic eu,dar modul cum s-a exprimat m-a dus cu gandul ca de fapt era problema lui.daca m-am inselat scuze, dar sunt sigura ca nu. Cred ca nu venea aici sa ne scrie doar din curiozitate, fii sincera nu prea roiesc barbatii pe acest forum decat daca au o problema si nu stiu cum sa o rezolve.Asta e parerea mea.oricum in principiu,fie ca se referea la el sau pt cultura lui generala raspunsul este acelasi pe care l-am spus mai sus.

pisi

pisi

Oameni buni,

02 Apr 2006, 14:29

de ce nu cititi cu atentie mesajul lui Dan, el se referea la modul general cand scria de femeile care mimeaza orgasmul, nu mi-a dat nici o secunda impresia ca ar spune-o din experienta , sincer, nu stiu de unde ati tras voi concluzia asta !

insuficiende datele p care le dai Dane

02 Apr 2006, 12:40

pai zi shi tu mai multe ca sa ne dam seama nu??? doar atat ka mimeaza orgasmul....shi tu ce faceai in timpul ala? ... io zik sa fii mai atent cu ele ...

insuficiende tatele p care le dai Dane

02 Apr 2006, 12:39

pai zi shi tu mai multe ca sa ne dam seama nu??? doar atat ka mimeaza orgasmul....shi tu ce faceai in timpul ala? ... io zik sa fii mai atent cu ele ...

eri

eri

voi barbatii

01 Apr 2006, 20:56

Ai incercat vreodata sa deschizi subiectul cu ea? poate tu esti vinovat de asta si nu te-ai gandit...poate felul tau de a fi o sperie si prefera sa actioneze asa(evident gresit!)Sau pate ca contactul sexual dureaza prea putin si ea nu este destul de excitata si asta e vina ta;daca tu termini prea repede si nu te poti controla, ea prefera sa mimeze ,decat sa te faca pe tine sa te simti prost,te-ai gandit la asta?Femeile uneori pun uneori mai presus satisfactia partenerului decat pe a lor,chiar daca sunt constiente ca nu ar trebui.Ce nu fac femeile pt voi barbatii,si primesc in schimb doar semne de intrebare..???Poate ar trebui sa te intrebi unde gresesti tu? pt ca probabil tu esti de vina pt lipsa de orgasm a femeii de langa tine..

doe

doe

o poveste adevarata...

31 Mar 2006, 23:43

dupa casatorie
proaspeti casatoriti ajung in camera pt a face sex sau dragoste mai cu stil
si cand o dezbraca si o vede asa slaba ii spune:
-Ma fa dar mai pune pe tine ca tare slaba esti,manca fasole cu paine!
de atunci 8 ani ea a ramas fragila pt el si ca sa nu isi de-a seama mutul a mai mimat asa ca sa termine asta o data
no ce zici de asta mai dane?
sunt multe de discutat
dar vb pisicutei,comunicarea

doe

doe

;))...

31 Mar 2006, 23:38

hai ca i-ai spuso.
scurt si la obiect
dar daca unul dintre ei sunt timzi;))
atunci la psihanalist,striga corul

pisi

pisi

Acelasi lucru

31 Mar 2006, 09:50

ma intreb si eu, Dane !
Si pt mine e o enigma, de ce nu comunica cu partenerul !
Mda.