Despre...pozitii

by: flower

laz_pink

laz_pink

RE: Despre...pozitii

08 Dec 2004, 11:03

Ce ti-e si cu pozitiile astea :)))
Va spun eu cea mai placuta pozitie???
Nu as putea, caci fiecate este...pozitionat...intr-un anumit fel. Cel mai bine este ca fiecare sa vrea, sa incerce, sa-si imagineze si sa puna in practica. Hai sa vedem...: sex oral...crezi ca daca i-as face sex oral prietenului tau ar simti la fel ca prietenul meu? Nope, nope, nope! sau mai bine zis ce-mi place mie poate nu-ti place tie sau ceea ce cred eu ca nu mi-ar face placere ar putea sa-mi placa la nebunie dar asta nu voi stii decat in momentul in care voi incerca. Nu-i asa dragilor si dragelor...asa ca : incercati orice va trece prin minte, este cel mai bun mijloc de autocunoastere :)) Kiss u all!

alex_mugu

alex_mugu

30 Sep 2004, 22:08

Mai copii, v-as tine niste prelegeri despre tantra si pozii sexuale dar mai bine va dau un link sa va documentati singuri :)) http://www.tantramag.com/ Sper sa va foloseasca

inocenta

inocenta

Despre...pozitii

24 Sep 2004, 12:55

Mda .. am intrat in aceasta tema doar pentru a afla niste detalii. Deh! curioasa si eu ..Faza e ca am invatzat anumite lucruri dar ... se pare ca lumea de pe aici are o anumita experientza ..ceea ce nu pot spune si despre mine! Sper ca au lok in aceasta tema si cei care `abar n`au despre "iubirea`n pat" .. La mine iubirea se limiteaza .. `s totushi cam mikutza!

22 Sep 2004, 15:34

sincer si pozitile au ceva bun in viata noastra sexuala.pina nu demult eram si eu adepta sexului traditional,imi era rusine si doar cand auzeam ca unele prietene vb despre pozitii ,insa nu de mult am descoperit ca unele poziti iti fac viata sexuala mult mai placuta si iti doresti sa vina seara cat mai repede.....

butterfly

butterfly

07 Sep 2004, 18:45

Sa stiti ca mi-au prins tare bine sfaturile voastre, brusc ma simt mai multumita de mine si de sotul meu. Iti multumesc tare mult elenar, pierdusem din vedere acest aspect, cred ca azi sotul meu va primi un desert!
Iar tu sarpe_bland, m-ai facut sa inteleg ca e o chestie ce tine de maturitatea sexuala a femeii (am citit si posturile tare de la "orgasmul"), poate ca daca am sa va spun ca abia am trecut de 20 de ani, o sa pricepeti perfect cum stau lucrurile.... Deci sa lasam timpul sa treaca si vom ajunge amandoi tare multumiti unul de altul!

elenarl

elenarl

Sper ca nu te plangi!
Multe femei isi lasa barbatii ca nu le-ajunge....multi barbati casatoriti cauta sa aiba ceva diferit,caci ce au...nu le mai surade la fel de des ca la inceput...Multumeste-i, fa-i desert la fiecare masa...si lasa-l sa te si sa se satisfaca...Felicitari!

sarpele_bland

sarpele_bland

butterfly, din experienta mea, daca barbatul pune putin interes in pregatirea femeii si in preludiu atunci si femeia vrea de mai multe ori (de exemplu noi in concediu o facem de cel putin o data pe zi).
problema este ca dupa ce se casatoresc barbatii simt ca este ca un fel de "datorie" a femeii sa le ofere barbatilor sex de cate ori doresc. drept pentru care barbatii nu se prea omoara cu pregatirea psihica a femeii. si inca ceva, daca barbatului chiar ii pasa de femeie atunci are grija ca si ea sa fie satisfacuta (sa aiba orgasm macar o data in decursul actului sexual). ca urmare, femeia cu cat are mai multe orgasme cu atat vrea si ea mai mult sex..
in concluzie, cred ca trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa discuti cu el ca poate el trebuie sa-si shimbe din comportament si rezultatul cred ca ii va place mai mult si lui.
succes

butterfly

butterfly

Pai sa vedeti, acum doua sapt am plecat la mare si mi-am propus sa-i fac toate poftele de cate ori vrea si... surpriza! Apetitul lui s-a marit de doua ori fata de cum era! Asa ca am ajuns la concluzia ca daca facem cum vrea el, nu mai mergem la munca, nu mai facem nimic,stam numai in pat. Deci pana la urma "problema" mea nu-i o problema, e numai o chestie de rasfat, voi ce credeti?

gavril

gavril

rabdare ...

Mai "fluturas" (butterfly) ... faza cu bromura a fost mai mult la misto (cum cred ca ai si inteles) ... Iar faptul ca o cantitate prea mare ... bla ...bla ... stai linistita nu o sa-ti piarda nici un "obiect al muncii" ... decat temporar ( scade apetitul sexual ... la fel ca berea consumata regulat in jur de 25 de ani, sau ceai de tei ; toata lumea stie asta).

Chestia ... ca de unde stiu ca ai sub 30 de ani si ca esti casatorita de cel mult 5-7 ani(initial am pus 5 ani dar ca sa scada marja de eroare am mai adaugat 2 ... insa daca citeam mai atent mesajul mi-as fi dat seama ca e mult mai putin) .... mi-ai spus-o tu ... insa indirect ( adica te-au tradat cele povestite) ...

Mi-ar lua ceva timp sa-ti spun descriu firul logic ... poate cu alta ocazie .... mai important e sa incerci sa va rezolvati problema ...

butterfly

butterfly

da da da... si care e faza cu bromura??? Ma bate un gand... :D

butterfly

butterfly

de ce crezi tu ca daca am sub 30 de ani se va rezolva? Pai am cu mult sub 30 si sunt casatorita de foarte putin timp, deci mai am o sansa?:)
Iti multumesc pentru cele spuse!

gavril

gavril

insatisfactie ?

Asculta! Ai doua posibilitati ... inainte ca totul sa se intoarca impotriva ta:

1) Ori ii dai bromura ...

2) Ori il satisfaci sexual inainte sa se duca la alta ( bine ... puteti incerca si ceva terapie de cuplu ... dar intr-un final datul cu portia tot aceleasi urmari are)

PS: inca ceva ... incearca sa vezi si sa obtii ceva placere din actul sexual .... ( daca ai pana in 30 de ani ... problema se va rezolva ..... daca ai peste ... incearca sau incercati ceva ajutor calificat .... ca altfel - mai devreme sau mai tarziu - tot la alta se opreste)

PPS : cred ca ai sub 30 de ani si esti casatorita de cel mult 5-7 ani ca altfel ....

butterfly

butterfly

de ce este atat de important la barbati sexul? Chiar nu puteti face nimic sa va plece mintea in alta parte?Adica, odata ce va vine ideea chiar nu se mai poate face nimic sa uitati?
hmmm... :o

butterfly

butterfly

pai cam face orice deja! ma refer la mine, in ceea ce ma priveste... nu cred ca i-ar trece prin cap sa ma insele sau ceva de genul asta fiindca ma iubeste prea mult.. :) si totusi ce e de facut? e clar ca eu sunt cea care trebuie sa schimbe ceva dar e asa de incomod sa renunt la punctul meu de vedere... Am mai auzit cupluri care sa aiba aceeasi problema,si... n-au rezolvat-o nicicum!
Poate imi dati voi niste sfaturi, acum ca tot v-am dat atatea informatii.:D

flower

flower

Faceti un compromis: sa zicem de 10 ori pe saptamana. Daca si atunci ti se pare prea mult incearca sa negociezi 10 ori pe luna( mie personal mi se pare cam rar...).;)

butterfly

butterfly

Si totusi ca veni vorba de sex, am si eu o intrebare! Cat de mult este prea mult? Adica exista cumva o medie admisa pe partide pe zi sau pe saptamana? :D
Pana acum nu am gasit pe nimeni sa-mi raspunda la intrebarea asta.. Poate imi vor spune baietii cum e cu pofta asta nestavilita de sex pana nu fac din asta o adevarata problema. Eu si cu sotul meu nu ne prea intelegem la capitolul asta... :rolleyes:

flower

flower

[quote]Ce ziceti, trece de la sine, e ceva care trebuie schimbat sau... trebuie sa ma conformez? [/quote]

Cred ca trebuie sa faci ceea ce-ti place, si doar atat. Daca te simti bine fara sa incerci "sporturi extreme" e OK.

[quote]P.S. este grozav sa vedem o certa intre barbati pe un forum de femei, nu fetelor? [/quote]
...grozav si nu prea...au mai fost: Arlekyn, acum e Hodorogea...astia care nu prea au despre ce vorbi sau nu stiu vorbi cum trebuie se elimina singuri...
:D

butterfly

butterfly

P.S. este grozav sa vedem o certa intre barbati pe un forum de femei, nu fetelor? :D

butterfly

butterfly

Mai ce oameni! Voi mereu,cand vine vorba de sex, va certati? :p
Revenind la subiect, mie imi este chiar greu sa-mi imaginez cum ar fi sa fac sex intr-un loc "nesigur", adica sa stiu ca in orice moment pot fi surprinsa! :rolleyes: Chiar nu m-as putea relaxa...
Ce ziceti, trece de la sine, e ceva care trebuie schimbat sau... trebuie sa ma conformez? :confused:

geo

geo

Bravo, vezi ca te-ai prins :) ?
Si chiar nu reusesti sa deblochezi tasta aia, din marginea din dreapta a tastaturii, dreptunghiulara, randul trei? Scrie "Caps lock" pe ea, dar sa stii, nu ramane numai pe lock, daca mai apesi pe ea, face unlock ...

flower

flower

[quote]ATUNCI DE CE AI INCEPUT CU "CE ZICI DE SINAIA", DACA TOPICUL NU A FOST CREAT PENTRU COMPETITIE?
"CE ZICI" ASTA AL TAU NU CERE UN RASPUNS?
HMM, CE ZICI?[/quote]

Zic asa: vorbeam cu altcineva, Hodorogea, nu cu tine. Te-ai prins?
Cred ca [b]Geo[/b] se referea la faptul ca scrii cu litere mari pt. a-ti demonstra tie insuti si celor care citesc ce scrii ca ESTI MARE MACHO, desi se pare ca unii intuiesc ca n-ar fi asa...:D

Ai mai postat si altundeva in afara de Sex 100%?
Ca aici de fiecare data cand deschid calculatorul vad numai post-uri de-ale tale...:rolleyes:

geo

geo

Hodorogea, las-o balta, nu mai trancani pe aici (m-am chinuit ceva pana cand am gasit un oarecare sinonim la "a hodorigi", cam asta faci tu pe aici :D)
Mai las-o moale cu caps-urile alea, ne dor ochii...
Iar esti un exemplar d-ala nici femeie, nici barbat... de ce am impresia ca esti "micutz" ?

butterfly

butterfly

Pai nu suntem... adica nu e el :rolleyes: Eu as opta pentru "de 10 ori pe an" iar el pentru "de 10 ori pe zi", asa ca trebuie sa ajungem la o intelegere... cumva... candva.

flower

flower

[quote]HMMM, CE ZICI?[/quote]
Mi-e indiferent, topicul nu a fost creat in ideea de competitie intre cei care scriu aici.:p

flower

flower

> Despre...pozitii

Ce zici de Sinaia, la umbra unui falnic brad, ziua in amiaza mare...
Ar fi fost frumos sa treaca un grup de elevi(de gimnaziu, eventual) veniti cu scoala in excursie, sa admire frumusetile patriei...

Dar in apa, la mare, cu mii de oameni in jur??? Era, pana la urma problema lor daca observau sau ii deranja(era frumos sa fi chemat paza de coasta:D ).
Apropos, in vara aia am facut topless si saream si eu ca omul, cand veneau valuri mai mari(am facut un nene foarte fericit, cel putin el s-a manifestat batand din palme, cu ochii iesiti din orbite), sotul meu era mai mult verde decat albastru...

Alta data eram acasa si nu am incuiat usa, si a venit o prietena in vizita(eram amandoi goi, goluti ca Adam si Eva).
Ne-am imbracat, am baut o cafea...acum putem spune ca prietena respectiva ne cunoaste mult mai bine;) .

Ar mai fi, dar acum, pe moment, nu-mi aduc aminte.

angajatul

angajatul

pozitii....
ce sa zic...e misto kamasutra dar...daca nu sunt partenerii super compatibili corporal pentru asa ceva...nu prea merge...
dar din pozitiile mai ciudate adoptate...as putea mentiona...pe scaunul soferului intr-o masina coupe....rating(cam chinuit).....pe capota masinii(super...dar recomandat celor cu aptitudini exhibitioniste)....proptit de usa de la intrare- in interiorul ap(foarte movie-like, dar uneori problematic cu trecatorii de pe scara care aud zgomotele)....si lista continua...:D
dar vreau sa vad feed-back
:P

flower

flower

Despre...pozitii

Cat de mult va place sa experimentati lucruri noi?
Va place sa faceti dragoste in cat mai multe si mai ciudate pozitii, sau tot la pozitia "misionarului" ati ramas?
Ce stiti despre Tantra?
Sunteti gata sa ne impartasiti din experienta voastra?

Acum sa vedeti ca vine romanticsexshop si ne tine o prelegere...:D