Despre prostitutie

by: pisi
Ma tot roade curiozitatea sa aflu de ce se duc unii dintre noi, indiferent ca sunt femei sau barbati, la prostituate sau gigolo ?
Ideea acestui topic mi-a venit ascultand aseara o emisiune la radio, unde tocmai despre asta s-a vorbit , despre prostitutie !
Ati fi de acord cu legalizarea prostitutiei, si daca da, de ce ?
Astept parerile voastre, indiferent daca sunteti femei sau barbati !
P.S. Parca vad ca iarasi o sa-mi sara in cap , stiu ei cine...:D

fbsssssl_Corona_Sotto

fbsssssl_Corona_Sotto

ca un forum prostituate

22 Dec 2016, 12:37

Îmi plac cei care mă fac complimente http://deltanero.blogspot.it

doe

doe

mda...

15 Mar 2006, 08:50

barbatul ar trebui sa ceara de la femeia lui ce poate sa primeasca la Bordel.
Asa ar face si economie,o scoate la un film,la un restaurant,merg intr-o excursie.
Barbatul tre sa stie cum sa ceara.
Pupici,in caz ca aveti nevoie

pisi

pisi

Cred ca cei care se duc in mod regulat

21 Feb 2006, 12:44

au placerea aceea de a umili, asta le da sentimentul de putere ! Cred ca de fapt ei platesc, mai intai de toate, ca sa umileasca !
Si probabil ca asta le provoaca , mai intai de toate placere !:((
Nici eu daca as fi barbat , nu m-as culca cu asa ceva, as avea o parere proasta despre mine daca as face-o de prea multe ori ! Ca si cand as fi incapabil sa-mi faca o iubita , pe care s-o conving sa incerce si ceva mai neconventional !
Si stii ce ma amuza, Andra, ca esti in masina cu prietenul, si ele tot fac cu mana, sa opresti ! lol

pinky

pinky

mda

21 Feb 2006, 12:35

nici eu nu sunt foarte informata pentru tema asta, dar eu am alta nedumerire: cum pot barbatii sa se duca la prostituate in conditiile in care prostituatele alea arata ca dracu? nu stiu, dar mie una mi se face scarba cand le vad... toate sunt urate, trecute, obosite, folosite etc. cum poti sa ai placere langa asa ceva? eu chiar nu inteleg... dar barbatii care se duc si mie mi se par caractere slabe. sincer nu cred ca exista baiat care sa nu poata avea o femeie fara sa o plateasca! pt fiecare exista o pereche... sau poate sunt doar eu o idealista :) la partea cu gigolo si mie mi se pare ca doar doamnele trecute de o anumita varsta si de un anumit numar de RON sau USD sau EUR in cont apeleaza.,.. nu stiu... despre asta chiar nu stiu... dar cred ca gigolo (cum le zice la plural?!?) sunt mult mai high class decat curvele... nu? sau stai, ca sunt si curve de lux... ma rog, v-am zis ca nu ma pricep... poate sa-mi raspunda totusi cineva la nedumerirea mea? chiar sunt curioasa :)

pisi

pisi

Si mi se pare o prostie

21 Feb 2006, 09:41

sa platesti pe cineva care sa mimeze placere, care face totul cu ochii pe ceas, intr-o atmosfera rece si impersonala ! Scuzati-ma , dar mai bine si-ar economisi banii dati acolo ! De ce spun asta ?
Pt ca probabil ar pune mai mult sentiment daca si-ar face-o ei insisi !
Mda, cam atat am avut de spus, deocamdata ...
Astept parerile voastre in continuare ! Mersi, pa pa !

pisi

pisi

Exact, Karina

21 Feb 2006, 09:31

Barbatii care se duc in mod regulat la femei usoare , sunt oameni cu caracter slab si nesiguri pe ei ! De aceea prefera sa plateasca pt a se simti si ei un pic "sefi", daca pot sa spun asa , pt ca-n viata de zi cu zi oricum sunt niste "loseri " si-n job, si-n relatie,probabil si in ceea ce priveste viata sexuala !
Deci, parerea mea e ca doar oamenii care n-au un cuvant de spus in societate in general,deci persoane sterse , apeleaza la asemenea servicii !

karina

karina

subscriu

21 Feb 2006, 08:33

nu am gasit niciodata o explicatie legata de intrebarea : dc se se duc barbatii la prostituate ..si citind ce au scris fetele mai sus mi s-a mai raspuns la intrebari..intr-adevar ,,cei care se duc si a 2 oara pot fi incadrati in barbati cu putina inteligenta..si nu e o rautate ce spun , cum ar putea-o considera altii( barbatii mai ales) si o certitudine ..
M-am gandit si eu la ce motive ar pute avea barbatii ...1.cauta ceva nou si cred k ar putea gasi acolo( dak s-ar gandi mai bine si-ar da seama k e doar imaginea creata -ce gasesti acolo poti sa gasesti si intr-o relatie , totulk depinde de comunicare si de impartasirea dorintelor).2.am discutat cu niste amici si am primit un raspuns socant la intrebrea asta : "pai , cum adik sa nu mergem la curve , orice barbat tre sa mearga acolo dak se simte barbat..lol...si aici mai intervine si competitia tipic masculina ...unul care nu a calcat niciodata pe acolo e privit de sus ...nu are destul tupeu ..lol..si se mai sice k barbatii sunt maturi ..yea, right ...
Si mai e ceva : dupa parerea mea , cei care se duc la prostituate sunt niste oameni f sclabi , cu putin caracter..aleg solutia cea mai usoara k e normal doar ..why bother having a relationship when u can go to a brothel?..

doe

doe

pisi pisi pisi...

20 Feb 2006, 23:41

se pare ca na-i observat ca a fost o gluma.
eu nu am nimic cu tine(asa ca sa sti)
mersi esti o scumpa
nu mai bine
si de la mine
somn usor
te respect
asa ca ce zici nu vrei si tu sa ma respecti?
somn usor

pisi

pisi

draga, pe mine nimeni

20 Feb 2006, 23:34

nu m-a pus la pamant vreodata ! Am stiut sa ma ridic si sa-mi vad de drum si sa nu dau importanta ! Asa ca ce n-au reusit altii, nu vei reusi nici tu, si nici altcineva !
Pt mine tu nu reprezinti decat un nick oarecare care scrie groaznic, exprimare groaznica, greseli gramaticale cu duiumul, si aceleasi idei de doi bani peste tot (vezi ideea cu iertarea pacatelor sau daca iubesti si te-a inselat ierti, ca doar il iubesti )! Asa ca cineva ca tine nu poate sa ma doboare! Sunt singurele pareri la care tin f mult sunt cele din partea familiei si a celor f apropiati mie, restul conteaza mai putin sau deloc (depinde de gradul de inteligenta al persoanei respective )!
Asa ca nu ma mai plictisi,poftim, ca sa ti-o spun pe cea dreapta !
Traieste si viseaza in continuare !
Somn usor !

doe

doe

pisi ...

20 Feb 2006, 23:21

ma bucur ca te-am pus la pamant:)
a fost doar o gluma.
dar eu sa sti ca nu am nimic impotriva lor
femeile ar trebui sa fie
"Doamne in salon si prostituate in dormitor."
daca te-am suparat,sincer are sa-ti treaca.
te rog sa numi porti pica dar cateodata esti nesimtita
eu nu am nimic cu tine chiar imi place cum gandesti
esti printre fetele de pe acest forum cu care pot sa imi testez inteligenta
nu mai bine
:)

inutza

inutza

20 Feb 2006, 23:14

doe cred ca esti putin cam rautacioasa...pisi nu afacut altceva decat sa-si exprime parerea vizavi de subiect,asha cum am facut-o toate dealtfel...pana la urma de asta este forumul asta!

pisi

pisi

prefer sa nu-ti mai raspund la mesaje

20 Feb 2006, 23:12

nu de alta, dar m-am saturat sa ma chinuiesc sa descifrez ce ai scris ! Si,oricum, esti plictisitor cu povestile tale de adormit copiii !

doe

doe

pisi...

20 Feb 2006, 23:08

Cine esti tu sa spui ca nar trebui sa se legalizeze prostitutia?
Oare de ce sa dus partenerul tau la bordel?
Tu la-i crezut ce ti-a spus?
Si crezi ca nu se va mai intoarce,la bordel?
Hai sa fim seriosi.
Intradevar posibil sa nu te mai intorci acolo,dar daca esti tratat cum trebuie in bordel atunci te ve-i mai intoarce acolo.
Sa sti ca nu numai cei cu studi superioare se duc din curiozitate.
Aldoilea punct deschis de tine nu sunt deacord cu el.
Ei nu sunt dominatori ei nu primesc acas ce le trebuie si atunci recurg la experientele din bordeluri.
Eu cred ca ar trebui ca femeia sa-i deie barbatului ce ise cuvine atat lui cat si ei,ca doar D-zeu la ce nile-a dat doar pentru a face prunci?
Si prostituatele sunt oameni,nu crezi?
Dam un motiv cat de mic sa fie el sa arate ca ele se deosebesc de oameni din ziua de azi.
Ar trebui sa te documentezi si apoi sa ataci.
Sa iti spun o chiestie,nici un barbat nus respecta promisiunea in legatura cu mersul din nou la bordel daca nu va primi ce a primit la bordel.
Astept motivul.
Ce bine ca nu esti tu la putere,esti foarte rea.
Cum iti permiti,doar sunt oameni.
Cine esti sa judeci,veziti de treaba ta.

pisi

pisi

Personal mi-e sila

20 Feb 2006, 19:52

de persoanele care parctica prostitutia ! Nu am nici un fel de respect in ceea ce le priveste , pt ca nici ele nu am stima de sine, practicand prostitutia ! Mi-e f greu sa accept ce pot face unii pt bani !
Chiar ma gandeam aseara, cine sunt cei care beneficiaza de serviciile femeilor usoare !
Ca sa inteleg mai usor fenomenul mi-am intrebat partenerul, ce parere are el ! Mi-a povestit ca a fost o singura data si i s-a parut dezgustator ! Mi-a zis ca s-a dus din curiozitate, si si-a jurat ca nu se va mai duce !
Si am mai intrebat si pe altii, si acelasi raspuns l-am primit : nu mai vor sa calce pe acolo ! Lor li se parea dezonorant sa platesti o femeie sa se culce cu tine , o femeie care e ca un bloc de gheata si nu -ti arata nici un sentiment, care e precum un automat de placeri: bagi moneda si obtii placere !
Pot incadra barbatii care se duc la prostituate in doua categorii :
1. cei care se duc din curiozitate( si nu mai calca pe acolo ); acestia de obicei au o studii superioare
2. cei care se duc pt ca nu indraznesc sa ceara partenerei anumite chestii in pat sau care s-au plictisit de sexul conjugal, si vor sa mai schimbe "decorul " ! Acestia sunt indivizii slabi si fara personalitate, care se simt bine dominand persoanele mai slabe de inger decat ei!
Daca un barbat e inteligent, in mod sigur isi va gasi o partenera pe care sa o convinga sa parctice si chestii mai neobisnuite in pat, deoarece fiind inteligenti , au putere de convingere si argumente puternice ! Barbatul inteligent se simte bine in pat, doar daca si partenera are oragasm ( spre ex), cel fara studii, este egoist si indiferent la nevoile partenerei !
Revenind la tema noastra, nu cred ca legalizarea prostitutiei ar fi o solutie,sunt convinsa ca "pestii " nu-si vor declara niciodata toate castigurile, fetele o vor face neprotejat ( majoritatea barbatilor refuza prezervativul, daca tipul respectiv e mai inteligent se va proteja ), ele vor continua sa parctice meseria, nu cred ca vreo boala venerica le va opri sa castige bani etc
Stiati ca exista tari unde este acceptata meseria de prostituata, si chiar am citit de cazul unei tipe, care a devenit somera ( nu la noi, normal ) si s-a dus tipa la agentia de plasare a fortei de munca, si i-au spus cei de acolo ca nu mai au locuri libere decat la bordel !
Groaznic, nu ?
Cam atat am avut de spus !

inutza

inutza

20 Feb 2006, 17:41

privind asha in mare,tinand cont ca am terminat dreptul,parca as spune:da sa se legalizeze prostitutia!dar...hmmm..cand stau si ma gandesc defapt ce inseamna prostitutia...numai imi surade ideea legalizarii!sa platesti impozit la stat pt ca faci sex?...sa iti vinzi trupul pt bani si apoi sa primesti salariu?hmmm...sa mergi pe strada si sa intalnesti un loc unde sa scrie mare"intrati aici gasiti curve"...sa vad panouri pe strada cu prostituate sau bordeluri care isi fac reclama?...in privinta protejarii legal sau ilegal un barbat care foloseste serviciile unei prostituate daca e cu capul pe umeri oricum va folosi prezervativ!nu-mi surade ideea prostitutiei in general iar a legalizarii ei nici atat!deajuns ca cersetorii platesc taxa la stat,deajuns ca a ajuns cersetoria o meserie!

hedonista

hedonista

subiect complex

20 Feb 2006, 16:54

eu sunt intru totul de acord pentru legalizarea prostitutiei..oricum si cu legea prostitutiei si fara ea, aceasta activitate oricum se desfasoara nestingherita..ideea ar fi ca statul s ar transforma intr un "peste legal"..adik isi ia taxele si gata..dar marele avantaj ar fi ca toate prostituatele ar fi monitorizate d.p.d.v.medical, ceea ce ar scadea simtitor numarul de boli venerice care se transmit in special din cauza ignorantei si lipsa educatiei(sexuale)..iar oamenii care apeleaza la astfel de servicii cred ca ori se simt f singuri..ori nu indraznesc sa i ceara sotiei/prietenei sa i indeplineasca o anumita fantezie si in consecinta aleg calea cea mai simpla..asta ar fi in cazul barbatilor...spre deosebire de barbati femeile care apeleaza la astfel de "servicii", majoritatea au o anumita varsta..si un anumit cont in banca..nu cunosc persoane care au platit pt sex, sau poate cunosc si nu stiu..dar probabil ca au si o problema cu increderea in ei insisi si doresc probabil sa si dovedeasca lor ceva...subiectul poate fi discutat pe categorii sociale..pt ca sunt prostituatele de pe centura, care castiga pe zi cat muncitor necalificat si de cealalta parte sunt cele care intr o noapte castiga cat sa si plateasca chiria pe o luna a unui apartament situat la km 0 al capitalei...nu judec pe nimeni..totusi cred ca sunt f putine care au inceput din pura placere..asta nu i o scuza..poate sunt doar persoane care au prea putina ambitie pt a alege "the hard way"..