e bine?

by: nickole
tot eu sunt.Vrau sa fac dragoste cu viitorul meu sot dar nu reusesc.In sensul ca atunci cand incearca penetrarea ma doare in draci. Ce sa fac? Suntem disperati. Penisul lui nu sta drept si pe mine ma doare ingrozitor asa ca am renuntat. De cateva zile incercam si nu reusim. Cum sa facem sa fie bine? Ajutati-ne!Am facut pana acum numai in exterior adica ne-am atins reciproc organele genitale(nu cu mana), am simtit oarecare plecere, dar vrem mai mult si nu reusim.

pisi

pisi

Osho,

27 Mai 2006, 12:03

poate nu se duce de jena, poate ca n-o doare atat de rau , poate,poate , poate pana la + infinit , ne dam atata cu parerea , consider ca Nicolei i-au fost date niste sfaturi f bune si nu are rost sa ne invartim in jurul cozii intrebandu-ne de ce nu se la ginecolog, de ce o doare , de ce are himen etc !
Esti mai rau decat o femeie, Osho, acolo unde lucrurile nu sunt atat de complicate pe cat par, tu le complici , si complicandu-le te indepartezi de esenta problemei, tu esti exemplul elocvent a ceea ce se cheama " a taia firul de par in paispe " !

osho

osho

pisi...

26 Mai 2006, 12:22

Credema ca omul-ui ii place sa sufere.
De ce am spus asa ceva pt ca daca nu i-ar fi placut,pana acum ar fi mers la un ginecolog si si-ar fi rezolvat problema.
Eu i-am dat acum un impuls daca pot sa spun asa.
Nu imi place sa vad oameni suferind,dar daca lor le place...

pisi

pisi

Rectifare mesaj anterior

26 Mai 2006, 12:08

S-a strecurat o greseala in mesajul meu anterior , scuzati-ma, iata si rectificarea necesara : " imi doresc ca nimeni sa nu sufere " !
Scuze inca odata !

pisi

pisi

Osho,

26 Mai 2006, 12:06

cea mai mare tampenie pe care am citit-o pe ziua de azi, iti apartine,"felicitari " !
Cum poti afirma ca omului ii face placere sa sufere ??? Mie, una, nu-mi place sa sufar, nu-mi doresc ca nimeni sa nu sufere , mai ales cei care imi sunt dragi , iar in general, mi se rupe sufletul cand cineva sufera , asa ca nu mai scrie tampenii !
Ma intreb oare ce intelegi tu prin suferinta , tu stii ce-i aceea suferinta , ai trait-o vreodata , si daca da, ti-a placut, ai mai vrea s-o mai traiesti ???
Poate doar daca esti masochist sa-ti placa suferinta, altfel nu , si sunt ferm convinsa de acest lucru !
Mda

osho

osho

nickole...

25 Mai 2006, 18:07

Omului ii place sa sufere...asta ii face placere.

p_eugen

p_eugen

eee,

04 Mai 2006, 17:01

cum a fost 1 Mai: "muncitoresc" sau de relas?

pisi

pisi

De acord cu tine, Eugen

28 Apr 2006, 13:40

Degeaba o ai mare si faloasa sau mica si jucausa , daca sari peste preludiu !
Dupa parerea mea, preludiul e important pt ambii parteneri, odata pt femeie ca se bucura de atentia barbatului, si odata pt EL, ca se bucura de pasiunea, tandretea, afectiunea ei !
Si , asa cum ai scris si tu,Eugen, penetrarea vaginala, e cireasa de pe tort , e dorinta de a te contopi cu celalalt ca urmare a unui preludiu reusit !
Nickole, cu rabdare din partea lui , si comunicare intre voi, veti reusi sa treceti peste acest " impediment " !
Roaga-l sa te excite mai mult , sa aibe multa rabdare cu tine , sa te mangaie , sa te sarute mult , pana cand simti ca si tu vrei sa fii penetrata , si sa sa te patrunda usor , nu brutal si cu totul, la inceput doar un pic , a doua zi, sau data urmatoare un pic mai mult s.a.m.d !
Mult succes , sa ne spui ce ai mai facut ! :))

p_eugen

p_eugen

sincer

27 Apr 2006, 07:52

eu cred ca nu penetrarea in sine da satisfactia ci preludiul (daca stii sa-l faci), iar penetrarea "pune punctul pe 'i'".

p_eugen

p_eugen

.

27 Apr 2006, 07:31

Eventual incercati anumiti lubrifianti.

p_eugen

p_eugen

e bine?

27 Apr 2006, 07:30

Nu am inteles ce ar trebui sa fie bine? Sa faceti sex? Dupa parerea mea este destul de bine.
Cred ca durerea vine de la faptul ca, in dorinta de a simti penetrarea (sex inseamna chiar si atingerea), treceti prea usor peste fazele de preludiu, care in cazul tau (virgina fiind) ar trebui sa dureze un timp mai lung si sa alterneze mai multe "variante".
In "reusita" actului sexual, destinderea, eliberarea de griji, eliminarea stresului, au un cuvant greu de spus.
Fiind virgina, din cate cunosc eu, exista anumite "pozitii" care te fac sa treci mai usor peste anumite inconveniente (dureri, usturimi,...). Oricum ar fi, in fond si la urma urmei, esti virgina, si unele "chestii" ( "sugestii si reclamatii") sunt perfect normale.
Parerea mea este ca si el ar trebui sa te ajute sa treci peste acestea (daca stie).
Incercati sa comunicati nu "hai s-o facem..." si gata "ca asa vrem...".