Discuta despre acnee si abdomen plat cu Dr. Diana Placintescu de la Dermastyle!

by: moderator
Joi, 17.03.2011, in intervalul orar 14.00-15.00 discutam aici cu Dr. Diana Placintescu de la Dermastyle despre doua probleme care cu siguranta ne preocupa pe multe dintre noi - acnee si abdomen plat.
Doamna doctor va asteapta intrebarile!

cozamaria

cozamaria

Abdomen plat

04 Nov 2014, 10:37

Pentru scaderea in greutate se pot folosi si suplimente care sa ajute la arderea grasimilor. Un astfel de produs este si Green Coffee Plus, un supliment ce are in compozitie extract de cafea verde. Se pare ca in perioada asta e la moda slabitul cu cafea verde!

margeledesticla10

margeledesticla10

tratament acnee

09 Aug 2011, 14:21

Buna! am citit despre toate produsele utilizate de voi. Eu in schimb am folosit pentru acnee un produs bio, complet natural Aloe Pure Gel. Este foarte bland cu pielea, calmand orice inrosire si este bun si pentru arsuri de la soare. Daca a mai folosit cineva, sa ne impartaseasca pareri.

andreeacodreanu38

andreeacodreanu38

Ten sanatos

19 Iul 2011, 14:00

salut si eu am avut probleme cu tenul si am incercat Women's Hair, Skin & Nails Formula de la GNC. este foarte bun, tenul meu arata sanatos si se pare ca a avut efecte si asupra unghiilor si a parului. nu imi mai cade asa mult, iar unghiile sunt mai puternice. vi-l recomand cu caldura!!!

moderator

moderator

Sesiune de discutii incheiata!

17 Mar 2011, 15:03

Ii multumim doamnei doctor pentru raspunsuri si multumim tuturor pentru intrebari!

ihatepink

ihatepink

reactia la skinoren

17 Mar 2011, 14:49

folosesc gelul de la skinoren dar am observat ca mi-au aparut cosuri acolo unde, inainte sa folosesc gelul, nu-mi apareau. ar trebui sa ma opresc din folosirea gelului sau este o reactie normala?

veve_riz

veve_riz

O intrebare

17 Mar 2011, 14:21

buna ziua,

desi sunt barbat si se spune ca barbatii se confrunta mult mai rar cu probleme ale tenului, pot spune ca sunt "norocosul" posesor al unui ten extrem de sensebil, in sensul ca daca nu sunt extrem de atent sa ma spal de n ori pe maini daca am uitat si am pus o singura data mana pe fata in cateva ore ma umplu de mici cosuri suparatoare.

Ce as putea face? Cu ce sa dau? Multumesc

ihatepink

ihatepink

abdomen

17 Mar 2011, 14:12

de cate minute de exercitii pentru abdomen este nevoie pentru a-ti mentine un abdomen frumos? in afara de exercitii mai poti face ceva pentru un abdomen plat?

redbaloon

redbaloon

vitamine

17 Mar 2011, 13:05

eu iau Selezin ACE pentru a reduce aparitia cosurilor, dar nu stiu cate luni ar trebui sa urmez cura cu aceste vitamine

claudiu1974

claudiu1974

Problema

17 Mar 2011, 11:38

Am spondilita grad 4 si coloana este prinsa in intregime. Ce pot sa fac ca sa scap de burta pentru ca gimnastica este foarte greu si nu are rezultate

danasds

danasds

abdomen

17 Mar 2011, 09:21

am renuntat din cauza pretului mare pt bugetul meu!

danasds

danasds

abdomen plat

17 Mar 2011, 09:20

in luna ianuarie si februarie am folosit fibrele vegetale de la ColonHelp. Am aproape 40 de ani, 1,67 m si 66 de kilograme. Am avut ulcer iar medicul mi/a interzis cura de slabire recomandandu/mi in schimb dezintoxicare. In perioada respectiva aveam abdomenul mult mai plat dar revenirea la alimentatie normala l/a anulat. Imi puteti indica un produssau o tehnica pt a avea iar abdomenul plat?