am nevoie de ajutorul vostru...

by: pysoiash
anul acesta termin clasa a XII-a si urmeaza,bineinteles, banchetul. mi-am cumparat o rochie rosie din dantela si voal, simpluta, mi-am dorrit sa fie cat mai feminina, accesoriile sunt negre(bratara, colier, cercei, poseta, sandale)...singura problema: nu stiu cum sa ma machiez si am nevoie sfatul d-voastra...(am tenul masliniu si parul saten inchis...e destul de important;)...multumesc anticipat!

rasfatzata_iza

rasfatzata_iza

revistele ajuta!!

16 Iun 2007, 13:17

cumpara ti reviste de moda,sau cel mai bine reviste pentru femei.ma indoiesc ca nu vei alege de acolo ceva a care sa iti placa!!:P

ancutsel

ancutsel

si ink ceva...

06 Iun 2007, 15:15

eu cred ca ti`ar sta destul de bn pt ca esti brunetica..:P incearca mai intai acasa(si daca nu gasesti fard rosu...-eu am cautat o gramada de timp-poti folosi un creion de oki...numai s ai grija sa`l aplici cu un buretel sau o pensula ca sa nu se adune aiurea...) Si gata:P

ancutsel

ancutsel

:)

06 Iun 2007, 15:12

eu mi`as asorta ochii cu hainele pe care l port...mi`ash face acei smokey eyes cu un fard negru si unul rosu...aplici fardul rosu in pliul ochiului in cantitati micutse insa sa poata fi observat c usurinta dupa care negru toata pleoapa pana se mixeaza cele 2 culori ..sa fie o trecere gen degrade...un rimel bun in maxim 2 straturi .P langa fondul de ten si pudra ...as alege ca blush un roz,frez sau piersica...dar nu foarte mult...mi`ash neutraliza culoarea buzelor cu putin pudra si apoi un luciu de buze discret(luciul va tine mai mult datorita pudrei)...si gata:d Distractie placuta:P

pysoiash

pysoiash

multumesc mult pt sfaturi....

05 Iun 2007, 21:08

eram indecisa si vroiam sa ma duc la un salon ...dar cred ca mai bine ma machiez eu... in fine sa va spun cum m-am decis ca va arata: fond de ten, pudra, blush in cantitati reduse(dupa cum m-ati sfatuit ;)...); pt ochi voi folosi un fard maro mat pt a crea umbre, apoi tush, rimel si cam atat; pt buze voi folosi un glos nude cu reflexe roz....ce spuneti? e bine?

mirelala72

mirelala72

pt tine.

02 Iun 2007, 22:05

pt tine cu cred ca e o problema .sa te fardezi cit mai natural sa ti sae vada naturaletea . sfatul meu.

joelia21

joelia21

..

01 Iun 2007, 20:55

parerea mea e sa iti faci ochii vizibili(cu mascara,dar fara creion negru) si un pic de verde la ochi dar sters,la buze da-te cu gloss si putina pudra si asta e o sa areti grozav.

pisi

pisi

Completare

01 Iun 2007, 10:39

Sau poti alege in locul rujului de culoare nud sau bej,un ruj auriu,insa ochii vor fi machiati decent(deci fara prea mult mascara si de asemeni fara gene false).
Ai putea opta desigur si pt un ruj rosu,dar ar fi un machiaj banal,dupa parerea mea,iar tu si asa vei avea o rochita rosie plus destule accesorii.Sunt de parere ca vei fi remarcata placut,daca machiajul va fi stralucitor-natural,dar decent. :)

pisi

pisi

Propunere

01 Iun 2007, 10:34

Uite o propunere din partea mea:
incearca sa-ti machiezi buzele cu un ruj de nuanta nude sau bej,dar iti vei accentua in schimb machiajul ochilor,folosind din abundenta mascara,eventual si gene false.
Sa nu abuzezi de prea mult fond de ten sau pudra!
Petrecere frumoasa!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!