Ce sampon v-a facut parul asa cum v-ati dorit?

by: danielyne
Sunt curioasa sa stiu daca mai exista pe piata samponul Organics.Il foloseam si rezultatul era uimitor dupa primele spalari. Dar de cativa ani de cand a disparut gama Organics, tot shimb sampoanele.. motiv pt care parul im cade cam des:( . Momentan folosesc Head&Shoulder's.. dar nu sunt foarte multumita. parul meu este foarte drept si se ingrasa prea repede. Voi ce sampon sau alte remedii naturale folositi?? Sfaturi babesti.. sau cum vreti sa le numiti .. orice sa am parul stralucitor si plin de viata. astept raspunsuri :)

iliescuamalia

iliescuamalia

SATINIQUE

16 Dec 2010, 08:56

gama "Satinique" de la AMWAY .. nu as schimba-o pt. nimic altceva ... mai ales ca sunt produse de calitate, profesionale ;)

deutzaaa

deutzaaa

oriflame

14 Nov 2010, 10:19

va recomand produsele oriflame, pentru comenzi( Bucuresti) sau pentru inscrieri ca reprezentanti( in toata tara) add oriflame_pentru_tine@yahoo.com

andreeacrisan95

andreeacrisan95

sampon

17 Sep 2010, 10:59

eu sunt multumita de sampoanele din plafar: krauter si favisan ; eu i-as premia pentru cat de bune sunt

laura_baldini

laura_baldini

sampon pt copii

26 Aug 2010, 14:04

eu folosesc si recomand sampoanele pentru copii...sunt foarte bune si lasa parul moale si matasos...pentru par uscat folosesc ulei de masline din cand in cand...este foarte eficient

angeliqu3

angeliqu3

Produse Bio

17 Aug 2010, 21:02

Incercati mai bine produse bio, sunt cele mai bune.
O sursa pentru a le procura este life-care. Mai multe informatii gasiti pe site-ul: www.life-care.com.
De asemenea, ma puteti contacta pe adresa si id-ul de messenger: andreea4022000@yahoo.co.uk pentru informatii despre produse si despre o profitabila afacere.

clara25

clara25

label.m

07 Iul 2010, 10:04

da si pe mine m-au surprins produsele label.m i acum le comand de pe www.luxbeauty.ro ca este foarte usor si practic.va pup

katy83

katy83

Buna

16 Mar 2010, 13:54

Eu folosesc sampon si balsam organic de la label.m. Sincer... sunt printre singurele carem-au multumit!
http://www.luxbeauty.ro/105-sampoane-balsam-organice

ladygya86

ladygya86

sampon

14 Mar 2010, 21:16

produsele profsionale treseme -gama pentru volum!sunt foarte multumita!

danyela_84

danyela_84

Sampon cu minerale de la Marea Moarta

10 Mar 2010, 12:34

Eu folosesc un sampon cu minerale de la Marea Moarta, Mineral Mud Shampoo, produs de B4U Israel. Mie imi cadea parul foarte tare. Acu nu imi mai cade aproape deloc si parul nu mai e asa de incurcat dupa spalare. Se poate gasi pe net sau la diverse magazine.

betty_30

betty_30

eu folosesc lemongrass shampoo de la label.m

23 Feb 2010, 10:30

buna eu folosesc de vreo 3 4 luni niste produse profesionale pentru ingrijirea parului de la label.m si cel mai referat produs este lemongrass shampoo un sampon super tare care imi lasa parul moale si matasos plus ca are un miros special.acum il folosesc e acesta dar la inceput o luna jumatate am folosit tot de la label.m un sampon de repararae care a dat rezultate excelente iar acum il folosesc e acesta pentru ca problemele s-au remediat.sunt foarte bune produsele ce sa mai.

dadina

dadina

sampon B4u

17 Feb 2010, 08:59

Fiica mea avea aceasi problema.Ea foloseste produse din Israel Mineral mud shampoo ,conditioner si masca.Sunt cu minerale de la Marea Moarta.Costa in jur de 34 lei fiecare400 ml ,masca 250ml.Se gasesc pe net www.adeva.ro sau ni Bucuresti la Beauty Palace Vizavi de Carrfour militari(e un nou magazin de produse de infrumusetare)

milanesse

milanesse

Metropolitan

30 Dec 2009, 08:57

Oricine poate deveni reprezentant METROPOLITANS SELECTION.Aceasta firma are spre vanzare produce unice asemanatoare celor originale(ex.AQUA G10-AQUA DI GIO) la preturi accesibile fiecarui buzunar.Fata de alte companii de profil METROPOLITAN SELECTION are avantajul de a-ti oferi un discount foarte avantajos(25%),discountul crescand odata cu inscrierea de noi membri.Produsele iti vin prin colet cu plata ramburs,netrebuind sa te duci intr-un anumit loc pt a le ridica.Este o sansa de a-ti creea un venit suplimentar sau de a-ti cumpara pentru tine produse mult mai ieftine(discount de 25%)fata de pretul din catalog.Inscrierea este gratuita,oferindu-ti chiar un set de 15 monstre de parfum la prima comanda ce depaseste 100 ron.Nu se semneaza nici un contract,se poate renunta in orice moment.

Pentru a te inscrie face-ti click p urmatorul link

http://shop.metropolitans.ro/catalog/create_account.php.

Completati formularul iar la codul reprezentantului care v-a recomandat treceti codul:SSaTd09x

manuela76

manuela76

cosmetice Amway, Rimmel, Margaret Astor...

25 Nov 2009, 13:05

la preturi foarte convenabile, cosmetice Amway, Rimmel, Margaret Astor, parfumuri Adidas, Celine Dion, pasta de dinti si perite Sensodyne si multe altele
magazinmic@yahoo.com
va astept

iulia_popoviciu

iulia_popoviciu

joico

08 Iun 2009, 23:49

eu folosesc joico. e super ok. Si by the way, produsele profesionale incep sa se gaseasca si prin shopuri online, nu numai prin saloane :)

pisi

pisi

pana acum

04 Iun 2009, 12:28

n-am gasit un sampon despre care sa pot afirma ca sunt pe deplin multumita.

ina09

ina09

Elseve Nutri Gloss

18 Mai 2009, 15:36

.

adutza36

adutza36

Sampoane naturale

15 Apr 2009, 11:36

Am folosit si eu tot felul,chiar si pt copii Jhonson.Dalin si mai sunt inca cateva dar calitatea nu mai este aceeasi.Daca si fetitza mea de 8 anisori a inceput sa faca matreata de la el va dati seama ce a urmat.In sfarsit am gasit solutia "Sampoane Naturale marca MAYAM"sunt foarte bune merita sa le incercati sunt 100%naturale (le gasiti pe elemental.ro )

simona_const2005

simona_const2005

preferatele mele

20 Mai 2007, 22:02

pantene pt volum, elseve si wella.

kent

kent

Samponul ideal

11 Mai 2007, 14:25

Dupa mai multe incercari, chiar si cu cele pentru copii, am ajuns la unul care chiar imi place: nu-mi mai cade parul asa rau, si-a recapatat stralucirea si volumu, chiar si onduleurile care disparusera cu vopsirea parului. E un sampon natural pe baza de germeni de grau, pe care il combin cu un tratament de par tot natural. Rezultate vizibile, nu exagerez, de la prima folosire a celor doua produse.

lindefinissable

lindefinissable

Sampoane pe baza de plante

13 Feb 2007, 20:27

Cred ca e bun samponul de la Tis si ii sporesti efectele adaugand tincturi din plante!
Vreau sa va intreb: ati incercat sampoanele de la Herbagen? Sunt bune? Pe mine ma tenteaza cel pe baza de spirulina! Este regenerant, hidratant si confera volum!
Va pooop!

biankka

biankka

:P

12 Feb 2007, 13:06

eu nu prea am volum si de asemenea am schimbat sampoanele mai mereu. dar de vreo 2 luni folosesc gama pt volum de la sunsilk(sampon, balsam si crema)

lindefinissable

lindefinissable

pisi

08 Feb 2007, 18:52

Cauta incepand cu site-ul de la Wella Romania, ca sa vezi intai produsele!
Iti doresc numai bine!

pisi

pisi

Multumesc mult

08 Feb 2007, 17:57

lindefinissable,iti multumesc mult,m-ai facut curioasa si o sa ma uit dupa aceasta gama de la Wella.

O seara superba. :)

lindefinissable

lindefinissable

Wella SP

08 Feb 2007, 17:29

Pisi, produse profesionale Wella se gasesc in multe saloane de coafura! Cu atat mai mult in saloanele care se respecta!
Samponul energizant (cred ca toate de la SP au cam acelasi pret) costa 40 RON, balsamul leave in 50 Ron si masca cam 70 RON. Eu le-am cumparat de la un salon situat in Piata Iancului! Daca stai aproape poti sa dai o fuga!
Mie mi se par bune si nu costa foarte mult!
Pooop!

pisi

pisi

Sursa

08 Feb 2007, 15:42

Ma intereseaza de unde pot procura gama aceea Wella System(parca era scris mai inainte).
Din saloane de coafura sau de unde anume?
Multumesc mult.

lindefinissable

lindefinissable

sampoanele Wella System Professional

08 Feb 2007, 14:16

Am fost nemultumita de toate sampoanele de larg consum, la mine nu au avut efect nici produsele dermatocosmetice: Klorane si Vichy. Am avut de la Klorane gama pt. par vopsit cu rodie si masca pt. par deteriorat. Au fost bune la inceput dar atunci cand am cumparat al doilea flacon de sampon si respectiv balsam n-au mai avut efect si le-am abandonat, am si acum balsamul prin casa!
Am descoperit produsele Wella System Professional- samponul energizant, balsamul Enrich si masca Enrich si nu as mai renunta la ele pt. nimic in lume!
Va poop si va doresc o zi luminoasa!

miha2427

miha2427

sunsilk

01 Feb 2007, 19:41

mi se pare un sampon ok pentru pretul pe care il are.cine are matreata si nu si-a gasit samponul dorit ii recomand t-gel,culoarea maro pt matreata severa.face minuni dupa prima spalare.

kavacs

kavacs

elseve

10 Nov 2006, 16:34

incearca elseve nutri-gloss.E PENTRU PAR LUNG LIPSIT DE STALUCIRE.Eu acum o folosesc impreuna cu balsamul si dupa ani sint si eu multumita.

maminutza

maminutza

Samponul Klorane

29 Oct 2006, 15:44

Eu am folosit Klorane Bebe pentru micutul meu, este cu adevarat un sampon bun, e super, chiar daca este mai scump...

cristine

cristine

Mie imi plac mult

02 Oct 2006, 13:30

Sunt 2 sampoane pe care le folosesc de mult timp si care imi mentin parul frumos : Klorane cu ovaz si Joico pentru par vopsit . Primul il gasesti in farmacii iar al doilea in saloanele de coafura. Ambele se gasesc pentru diferitele tipuri de par.

O zi frumoasa :)