Cosmetice naturiste vs. cosmetice de firma

by: dana84
Ce ziceti, cosmeticele naturiste sunt la fel de bune ca cele de la marile firme? Eu am incercat tot felul de produse (creme de fata, in mod special)si nu am vazut mari diferente.

ralucap

ralucap

cosmetice 100% naturale

05 Dec 2011, 15:04

Daca doriti sa incercati cosmetice naturale, va recomand magazinul online www.skinpriority.ro

ioana_s

ioana_s

Diferente

01 Nov 2011, 14:37

Si eu eram foarte incantata de produsele de la Yves Rocher (gelul de dus de cafea era preferatul meu :D) pana sa imi dau seama ca nu sunt asa de naturale precum pretind....gelul de dus contine SLS si dupa cum s-a zis si mai sus, sunt prea parfumate...asta se poate doar chimic.
Acum folosesc unt de shea organic nerafinat (de la OrganicShea), balsamuri de buze organice (de la OrganicShea), sapunuri organice (atat pentru corp cat si pentru par, le comand din SUA) si diferentele se vad: nu mai am pielea uscata niciodata, este foarte fina si supla, vergeturile s-au estompat in sfarsit. Inainte foloseam foarte multa lotiune de corp ca sa imi hidratez pielea si efectele nu erau prea bune. Cosmeticele organice sunt mult mai bune si pe termen indelungat, fiind ingrediente active naturale iti ajuta si infrumuseteaza pielea pe termen scurt dar si lung!

freshperfumes

freshperfumes

Parfumuri Originale

17 Oct 2011, 20:15

FreshPerfumes vinde parfumuri originale de lux la preturi super avantajoase. Parfumurile comercializate de noi sunt 100% originale de cea mai buna calitate, produse de case precum: Bvlgari, Armani, Gucci, Hugo Boss, Chanel, D&G, Prada etc. Oferta completa o gasiti pe http://magazine.okazii.ro/freshperfumes. Comanda se face in magazinul nostru online sau la tel: 0731 197 903

kent

kent

Produse naturale

11 Mai 2007, 14:02

Normal ca produse naturale sunt mult mai bune. Un sfat bun: nu folositi in acelasi timp si produse naturale si produse care contin conservanti artificiali, pentru ca nu o sa vedeti nici o diferenta in mai bine, ci dimpotriva.

pisi

pisi

Am auzit si eu

27 Apr 2007, 11:10

Da,am si eu prietene care folosesc de ceva ani produsele Aslavital si se declara foarte multumite de ele.
Candva voi incerca si eu produsele lor.

andreea_draghii80

andreea_draghii80

aslavital

14 Apr 2007, 11:18

buna fetelor!
eu folosesc numai produsele din gama aslavital (creme, lotiuni, masti) si sunt foarte multumita de ele. in plus masajul comestic este remediul pt un ten de invidiat. imi fac singura acest masaj si il folosesc si la partenerul meu. si el e foarte multumit
la fel ca si pt raluka, duminica e o zi de relaxare si rasfat pt noi doi.
e foarte important sa ai un ten cat mai curat.

ekiss

ekiss

sapun natural

15 Mar 2007, 13:54

si eu am piela sensibila, maiaels pe fata , am facut si alergie de la cateva produse, iar acum ma spal pe fata cu un sapun natural, direct pt pilea sensibila, daca va intereseaza , va pot spune, care e:)

katalina

katalina

cosmetice naturale

15 Mar 2007, 12:26

eu dupa ce am facut tot felul de alergii, dupa ce mi-am umplut baie de avonuri si alte chestii asemenea , ieftine si proaste, folosesc cosmetice naturale pe baza de ulei de masline , aduse din Grecia , si mi-au salvat pielea.

andreea_06

andreea_06

creme de fata

12 Mar 2007, 09:46

Eu folosesc crema de la nivea,nivea soft si sunt multumita de ea ,cel putin in perioada asta.Imi hidrateaza bine tenul,dar cred ca pentru la vara imi trebuie o crema mai usoara.

roberta_luvve

roberta_luvve

...

02 Mar 2007, 21:24

well...la intrebarea pusa de dana cred(parerea mea)ca amandoua sunt bune,eu am incercat si:nivea,ruby rose,garnier,rimmel deci av dati seama cas documentata...nu am observat nici o diferenta al ele.,..a.dik taote imi priesc...

ekiss

ekiss

caut colaboratori

23 Feb 2007, 16:38

caut colaboratori la firma de cosmetice? nu va intereseaza???

lindefinissable

lindefinissable

Galenic

08 Feb 2007, 14:30

Folosesc de cateva luni gama Galenic pentru ingrijirea tenului normal sau mixt hidrateaza foarte bine. Folosesc produse home made mai ales pentru par si sunt foarte incantata de efectele lor dar nu as avea curajul sa folosec produse de la plafar (no name)pentru ten!

As vrea sa trec pe Vichy desi sunt multumita de Galenic. Aveti idee la noi a aparut in farmacii de la Vichy, crema Oligo 25? In plus caut toata gama Vichy pentru ten normal sau mixt! Poate ca ma luminati si pe mine!
Va poop!

dana84

dana84

Vichy = crema de catina?

17 Ian 2007, 17:58

Eu nu am remarcat diferente prea mari intre Vichy - nutrilogie 2 si crema de catina de la plafar. Hidrateaza la fel.
Acum vreau sa incerc si o lotiune tonica tot de la plafar. Aveti vreo idee care ar fi buna?

annie

annie

Clinique

17 Ian 2007, 17:47

Eu folosesc cam de 2 luni, zilnic, o crema de fata de la clinique. Si sincer, nu mi se pare foarte diferita de aslavitalul pe care l-am avut inainte. Am incercat si ultima lor lansare (in romania), nu stiu exact cum se numeste, ei spun ca ar trebui sa-ti tonifice fata si sa hidrateze. Cred ca e minunata pentru un ten matur, senzatia e de pelicula care iti tine fata intinsa.

annie

annie

Yves Rocher

17 Ian 2007, 17:43

E sigur in Plazza, stiu si eu magazinul. Cat despre comanda pe net, da un search pe google poate gasesti ceva si spune-ne si noua!

pisi

pisi

Plaza Romania

17 Ian 2007, 11:31

In Plaza Romania stiu sigur ca exista un magazin Yves Rocher chiar la parter,daca nu ma insel,aproape de magazinul acela cu produse electronice si multimedia.

Dar nu stiu cum e treaba cu posta,cum livreaza ei prin posta,sorry aici nu te pot ajuta.

Nadia,intreab-o pe Raluca,poate iti poate da ea mai multe amanunte.

O zi buna.

dana84

dana84

Parca exista magazin

17 Ian 2007, 09:33

Eu tin minte ca am vazut magazin Yves Rocher. Nu cumva exista in Mall Vitan si in Plaza?

nadia_drg

nadia_drg

Yves Rocher

16 Ian 2007, 20:13

M-ar interesa un catalog de la Yves Rocher, stiti de unde pot face rost? cum pot comanda produse?

pisi

pisi

Nu sunt de acord

15 Ian 2007, 10:38

Nu mi se par deloc prea parfumate,dar nici n-am probleme cu alergiile la parfumurile din cosmetice.

Tu ai o astfel de problema,adica alergie la parfum?

raluk

raluk

Yves Rocher?

14 Ian 2007, 18:34

Chiar sunt bune? Au implementat de curand sistemul de comanda prin posta si m-am gandit ca ar fi o idee sa imi comand si eu. Mama mea spune ca sunt foarte parfumate, ca si punct slab. Asa este?

pisi

pisi

Depinde

10 Ian 2007, 10:16

De Clinique sunt si eu foarte multumita,de asemeni sunt multumita si de produsele Yves Rocher,dar le am si cu chestiile naturiste 100%,dupa cum spunea si Raluca,pe care sa le prepar eu insami in casa.

raluk

raluk

Mari diferente

09 Ian 2007, 23:42

Mari diferente nu am remarcat nici eu. Chiar mi se par mutl mai bine cele naturiste decat L'Oreal sau Garnier. Nivea mi se pare destul de buna.

Am incercat cateva produse Clinique la care chiar se vad diferente. Depinde deci de pret - cu cat mia mare se mai imbunatateste si calitatea. Eu cred totusi foarte mult in produsele si cosmeticele naturiste - sunt genul care se relaxeaza duminica cu masti de fata si par home-made si beau ceaiuri anti-celulita sau anti-alte nebunii. :)